1 Thorbecke in de prijzen bij Scholieren Eenakter Festival Vlinders en rupsen Sfeerproeven op TVO ANBO in oosterse sferen Oecumenische avondgebeden HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 17 FEBRUARI 2010 15 Stichting Dier Retour Drie aanhoudingen na vernielingen Vrouw beroofd van handtas Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlingen van Thorbecke Voortgezet Onderwijs (IVO) speelden Bloed Et Tranen tijdens het Scholieren Eenakter Fes tival vorige week in het Jeugdtheater Hofplein. Romeo en Julia kregen dit keer niet alleen te maken met moord, maar werden ook geconfronteerd met hun eigen seksuele en religieuze identiteit en met nieuw rechts. Over regisseur Maarten Bakker, dra madocent op TVO zei de jiiry: "Waar Shakespeare eindigt, begint Maarten Bakker." Er werden elf eenakters op het fes tival vertoond, gemaakt door leer- Vermist Lapjespoes, witte poten, bef, borst, buik, neus, kleine poes, één jaar oud, Klutendreef Moordrecht; Gecas treerde rode kater, witte kousen voor, poten achter, bef, masker, op rech terschouder wit vlekje, gechipt, tien maanden oud, Koningin Wilhelmi- nastraat Nieuwerkerk. Gecastreerde zwarte kater, witte onderkant, bef, kraag, in snoet, rechts op schouder witte vlek, gechipt, twee jaar oud, Tesselschadelaan Waddinxveen. Gevonden Ongecastreerde rode kater, witte voetjes, bef, geringde staart, Biezen Boskoop; Cyperse kater, witte bef, poten, met links aan de achterkant donkere vlekjes, Kortenoord Nieuwer kerk; Bruin konijn, Burgemeester Co- 'ijnstraat Boskoop; Cyperse kat, witte voetjes, bef, neus, buik, grote kat, ge chipt, genaamd Sylvester? Snijdelwijk Boskoop; Friese Stabij, reu, zwart/wit, bruine halsband, Gouwebos Wad dinxveen; Ongecastreerde geheel grijze kater, Abraham Kroesweg Wad dinxveen. Voor meer informatie: 0184-661509 en www.dierretour.nl lingen van verschillende middelbare scholen, onder leiding van hun eigen regisseur. Ze hebben zich laten inspi reren door het thema 'Een wereld van verschil Alle eenakters zijn beoordeeld door Gouda - De KNNV, Vereniging voor Veldbiologie in Gouda en omgeving, organiseert voor woensdag 24 febru ari om 20.00 uur in het Natuurcen- trum aan het Heempad een lezing over vlinders en rupsen. De lezing wordt verzorgd door Huig Bouter, die al vele jaren zowel dag- als nacht- dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel/regio - Leerlingen uit groep 8 van de basis school konden, samen met hun ou ders, afgelopen vrijdag sfeerproeven bij de diverse locaties van het Thor becke Voortgezet Onderwijs. Naast het bijwonen van danspresentaties en een repetitie van een toneelstuk, konden leslokalen bezocht worden 1 een professionele jury, onder leiding van Fred van der Hilst. Voor TVO nam Djalissa Smal de Zil veren Ophelia in ontvangst, de prijs voor de beste vrouwelijke bijrol. Rob Saathof werd beloond met de Zilve ren Horatio, de prijs voor de beste mannelijke bijrol. Bovendien sloot Bloed Et Tranen volgens de jury het beste aan bij het thema en daarom won TVO ook de Gouden Koppenprijs. "Een sterke regie met ijzersterke spe lers", was de conclusie van de jury Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft op zaterdag 13 febru ari omstreeks 1.30 uur drie man nen van 21, 24en 25 jaar uit Gouda aangehouden op verdenking van openlijke geweldpleging. Die nacht kreeg de politie meerde re meldingen dat drie mannen over auto's heen liepen en vernielingen pleegden in de vogelbuurt. Op het Eendendaal werden zij uiteindelijk aangehouden. De 25-jarige man verzette zich tegen zijn aanhou ding. De aangerichte schade betreft in ieder geval een gesneuvelde ruit van een. restaurant in winkelcen trum Reigerhof en van twee auto's waren de rechterzijspiegels eraf getrapt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 39-jarige vrouw uit Nieuwerkerk aan den IJssel is zondag 14 fe bruari rond 22.10 uur beroofd van haar handtas. De vrouw liep over de Kleinpolderlaan nabij het plein tje toen zij achter zich versnelde passen hoorde. Plotseling kreeg ze een klap op haar achterhoofd en werd ze geduwd waardoor ze viel. De vrouw zag hierop twee mannen van ongeveer 25 jaar die probeer den haar tas weg te nemen. De vrouw probeerde dit te voorkomen door de benen van één van hen vast te houden, echter ze werd ver volgens meerdere keren geschopt. Met de tas gingen de twee er ren nend vandoor richting het plein, langs het water. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. vlinders fotografeert. Tijdens deze avond zal hij ook de rupsen laten zien waaruit de vlinders zich ontpoppen. Het Heempad is te vinden achter de Prinses Sophieflat aan de Ridder van Catsweg. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182-618037. Nieuwerkerk aan den IJssel - Leden en niet-leden van de ouderenbond ANBO bezochten onlangs de Japanse Watertuinen waar zij luisterden naar een op treden van Joke Verdoold. Deze geschoolde zangeres heeft in Japan een opleiding gevolgd in het bespelen van de Japans fluit. Haar optreden, gekleed in een Japanse ki mono, gaf een extra dimensie aan het bezoek aan de tuinen. Heel anders dan de basisschool. en konden er vragen gesteld wor den aan leraren en leerlingen. Op het Thorbecke kunnen kinderen naast de reguliere vakken, ook les krijgen in sport, drama, dans en creatieve vak ken. Voor meer informatie: www.tvo-rotterdam.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen houden de protestantse gemeente en de katholieke St. Jo- sephparchoe elke woensdag avond gebeden. Deze gebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bijbellezing en gebed. Het thema is: 'Wat moet ik doen?' De vieringen worden voorbereid en uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de rooms-katholieke St Josephparochie en de Protestantse Gemeente te Nieuwerkerk aan den IJssel. De gebeden worden gehouden op 24 februari en 3, 10, 17, 24 en 31 maart. Aanvang 21.30 uur in kerkgebouw de Bron aan de Ringvaartlaan 16. De avondgebeden worden in gang gezet met de oecumenische As woensdagviering op 17 februari in de St. Josephkerk. Aanvang 19.30 uur. ledereen is welkom.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15