Zevenhuizenaar opent tweede restaurant in Gouda food, drinks swirling pianos 18 HART VAN HOLLAND REGIO I 17 FEBRUARI 2010 Het is tof en het swingt. Door Marlonneke Willemsen organiseren op zondagmiddag, waar de klanten zelf hun talenten kunnen laten zien. Een ander evenement is swing klassiek. Deze concerten van Jan Vayne en Ernst Daniel Smit gaan we twee keer per jaar organiseren." Hapjes delen Net als Tof krijgt Swing een eetkaart, maar hier heeft Hessels een aantal speciale dingen aan toegevoegd. "We gaan ook 'shared plates' aanbieden. Dit zijn gerechten voor twee perso nen, waarbij er verschillende hapjes geserveerd worden, waar je samen van kunt eten. Er zijn verschillende thema's, zoals vis, Amerikaans, Azi atisch en Italiaans. We hebben in Swing ook een nieuwe chef-kok, Jochem Prins. Hij heeft gewerkt bij Herman den Blijker." Voor het interi eur heeft Hessels gekozen voor een theatraal thema met veel muziek elementen. "In de zaak hebben we een super mooie Wall of Fame, maar daarop foto's van allerlei artiesten. De muur is gemaakt door Be-Ed en Elgersma Media uit Zevenhuizen. We krijgen buiten een verwarmd terras met zeventig zitplaatsen. Binnen hebben we gekozen voor een mix van hoge en lage tafels." Hart voor de zaak Hessels heeft het restaurant opgezet met zijn vriendin Lindsy, maar ook hun families spelen een grote rol. "Lindsy doet al het papierwerk, zoals de personeelszaken en de contracten en ik stuur het team van medewer kers aan. Onze ouders zijn ook erg enthousiast en helpen overal. Mijn vader adviseert me vaak, aangezien hij enorm veel ervaring heeft. Onze moeders helpen in de keuken en hebben geadviseerd bij het inrichten van de nieuwe zaak. Ook Lindsy's va der steunt ons in alles wat we doen." Verder zegt Hessels ook erg geboft te hebben met zijn personeel. "We heb ben een fantastisch team. Twee van onze leidinggevende medewerkers, Roy van Wensem en Jos Keijmel zijn ook afkomstig uit Zevenhuizen. Onze medewerkers zijn geweldig en hebben echt hart voor de zaak. Ze staan altijd voor ons klaar. Daar ben ik heel trots op. Maar dat geldt ook voor de mensen die de afgelopen drie maanden hebben verbouwd in de Swing. Die hebben echt wonde ren verricht." Meer informatie over beide restau rants is te vinden op www.tofingou- da.nl en www.swingingouda.nl Gouda - Na het succes van zijn res taurant Tof op de markt in Gouda, is Albert Hessels toe aan een nieuwe uitdaging. Die heeft hij gevonden in de pianobar Swing. Samen met zijn vriendin Lindsy van Roon heeft hij de laatste maanden hard aan dit pro ject gewerkt en op donderdag 18 fe bruari zal Swing eindelijk de deuren openen. Dit moet natuurlijk gevierd worden. Volgens Hessels wordt dit een groot feest. 'We hebben lekkere hapjes en drankjes en er komt een mystery guest. Wie dat is zeg ik nog niet, maar ik kan wel alvast verklap pen dat het een bekende Nederlan der is. Hessels, die twintig jaar in Zevenhui zen heeft gewoond en sinds kort een huis in Nieuwerkerk heeft, is naar eigen zeggen opgegroeid in de ho reca. "Mijn ouders hebben altijd ver schillende zaken gehad en mijn va der was een tijd lang beheerder van Dorpshuis Swanla. Ik heb negen jaar gewerkt in de Apres Skihut in Rot terdam en daar heb ik veel geleerd, maar op een bepaald moment bereik je een leeftijd dat je iets voor jezelf wilt gaan beginnen." Dit heeft Hes sels drie jaar geleden gedaan, met zijn restaurant Tof. Hij heeft er be wust voor gekozen om dit in Gouda te vestigen. "Ik heb vroeger in Gouda op school gezeten en ik vind dit echt een prachtige stad. De stad heeft veel historie, er komen veel toeristen en er worden fantastische festivals en activiteiten georganiseerd, zoals kaarsjesavond en konin ginnenacht. Per jaar ko men er meerdaneen Swin miljoen dagjesmensen naar Gouda en dat is natuurlijk super." Frans Duits en Volendams Net als in Tof zal muziek in Swing een belangrijke rol spelen. "In ons huidi ge restaurant, dat in het weekend tot vier uur 's nachts open is, hebben we een DJ en treden regelmatig bekende artiesten op zoals Nick en Simon, Jan Smit, Koos Alberts, Gordon, Jeroen van der Boom en Wolter Kroes. De komende tijd staan er optredens van Frans Duits en Tomas Berge geplant. In Swing gaat muziek een nog gro tere rol spelen. We krijgen zeven da gen per week livemuziek. In de zaak staan twee vleugels waar verschil lende pianisten op spelen, samen met andere muzikanten. We hebben niet gekozen voor een bepaalde soort muziek. Ze spelen alles wat de klan ten willen horen. Daarnaast willen we drie keer per jaar een open podium

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 18