"Je wilt laten horen watje hebt bereikt" Plan Rode Waterparel voorlopig niet geschorst Hm II HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 17 FEBRUARi 2010 31 Jubileumconcert Pokomotions ZONDAG 21 FEBRUARI Moordrecht Darling Rooster in East End Mishandeling en beroving Moordrecht- Het begon twintig jaar geleden in een huiskamer in Moordrecht. Een tiental mensen was daar bijeen om onder de bezielende leiding van diri gent Rob de Visser een popkoor te vormen: PoKoMo (PopKoor Moordrecht). Via mond tot mond reclame groeide de groep uit totzo'n dertig leden. De huiska mer werd te klein en het popkoor zocht zijn onderkomen in het multifunctio neel gebouw de Zuidpias. Inmiddels bestaat het popkoor, dat nu Pokomotions heet, twintig jaar. "Reden voor een feest," vertellen Christine van Herk en Joke Boekei. "Daarom houden weop 17en 18 april een jubileumconcert in de Goud se Schouwburg." Door Natasha Qualm Het succes ligt mede in de methode van het oefenen van de nieuwe mu ziekstukken. "Rob de Visser was van mening dat een popkoor geen noten hoefde te lezen. Hij bedacht de me thode 'Singergy'. Dat zoiets als ener gie door zingen betekent. Bij deze methode studeren de koorleden hun eigen stempartijen in met behulp van dd's waarop hun stempartij wordt voorgezongen over de instrumentale begeleiding," zegt Joke. Een methode die zo succesvol bleek dat de Visser er een eigen bedrijf voor opzette. Na vijfjaar verliet hij het koor en de rol van dirigent werd overgenomen door Loek van Kersbergen. Inmid dels werkt het koor met individuele microfoontjes, de close mic's waar door er een betere afstemming op de zaal is en een goed evenwicht tussen de verschillende stemgroepen wordt bereikt. En dat is te horen. Optredens Het koor telt inmiddels tachtig leden. Met een uitgebreid repertoire van zowel Engels- als Nederlandstalige liedjes en nummers uit de jaren 60 tot nu, heeft het koor vele optredens gegeven. "We treden best veel op. Zo hebben we optredens gegeven in het Groene Hart Ziekenhuis en het revalidatiecentrum Rijndam in Rot terdam. Maar ook in diverse theaters zoals het Swanlatheater in Zeven huizen en het Isalatheater in Capelle aan den IJssel. Ook hebben we al een paar keer samen met bekende Neder landers gezongen, zoals Syb van der Ploeg (De Kast), Angela Groothuizen en met Willeke Alberti tijdens een be nefietconcert voor het Lilianefonds," vertelt Christine. "Dit soort dingen maakt het wel heel leuk", haakt Joke in. "Je wilt graag mensen laten horen watje hebt bereikt." Ouderenreis Moordrecht - Oranjevereniging Moordrecht heeft woensdag 9 juni 2010 als datum voor de jaarlijkse ou derenreis aangewezen. Moordrechtse senioren van 67 jaar en ouder kun nen zich op geven om mee te doen aan deze dag. De meesten zullen ook benaderd worden door leden van de Oranjevereniging. De bestemming blijft echter - zoals altijd - nog een verrassing. Ledenvergadering Vrouwen van Nu Moordrecht - De Moordrechtse afde- üng van de Vrouwen van Nu houden bun algemene ledenvergadering op woensdag 24 februari in de Zespunt aan de Molenlaan. Aanvang 20.00 uur. Na de pauze is er een lezing met dia's over Heer Bommel en Tom Poes door Pim Oosterheert Jubileumconcert Het jubileum is een mooie aanleiding om een nieuw concert te organise ren. "Voor de zomer van 2009 zijn we al met de voorbereidingen begonnen. Toen hebben we de praktische zaken zoals de huur van de schouwburg geregeld. Na de zomer zijn we het re pertoire gaan oefenen," vertelt Joke. "Ja, dat repertoire is de laatste jaren enorm toegenomen," laat Christine weten. "We hebben nu ruim 150 nummers in onze map. Je sjouwt je een breuk." Naast het muzikale ge weld wordt ook aan het visuele as pect gedacht. "Een aantal van onze koorleden is druk met decors ma ken. Daarnaast hebben we een groot beeldscherm waar beelden op gepro jecteerd worden en zijn we druk bezig met het instuderen van danspasjes. 'Totally Dance' uit Moordrecht on dersteunt ons bij deze," vertelt Joke. "Verder worden we begeleid door een live band met Mihai, die bekend is van Holland's got talent. We halen het onderste uit de kan om er een su pershow van te maken." Mannen De belangstelling voor het concert is groot. De kaarten voor zaterdag zijn vrijwel uitverkocht. Voor de zondag zijn nog kaarten te koop. "Dan wor den de hoogtepunten van de zater dag nog eens over gedaan," vertelt Joke. "Na de pauze geven we een sing a long concert. De teksten worden geprojecteerd op het beeldscherm zodat het publiek kan meezingen en ervaren hoe het is om samen muziek te maken. Later op de dag is er een korenmarkt waarbij verschillende ko ren laten horen wat ze kunnen. Ko ren kunnen zo netwerken en wellicht komt het publiek op het idee om zelf met een koor mee te zingen. Het is tenslotte leuk om met elkaar muziek te maken." Christine vult aan: "Geïn- Koorleden Christine (links) en Joke: begonnen in de huiskamer. teresseerde mannen kunnen zich bij ons aanmelden. Op dit moment heb ben we zeven mannen in het koor. Het zou jammer zijn als we een tekort zouden krijgen aan mannelijke koor leden omdat daarmee ook de klank van het koor verandert. Bovendien is het heel gezellig met al die vrouwen." Joke: "Ja mannen krijgen genoeg aandacht bij ons." Heilig Joke en Christine halen veel voldoe ning uit het zingen. "Dinsdagavond oefenen we met het koor en die avond is van mij," vertelt Joke. "Ja, die avond is voor mij ook echt hei lig. Daar komt niet veel tussen," zegt Den Haag/Moordrecht - De Raad van State vindt het niet nodig om het be stemmingsplan voor woningbouw in het Moordrechtse project Rode Waterpa rel te schorsen. Varkenshouderij Smits uit Zevenhuizen had daarom gevraagd tijdens een spoedzitting. Het bedrijf is bang dat de woningen te dichtbij komen waardoor zijn activiteiten onder druk komen te staan. mits liggen de geplande woningen deels binnen de zogenoemde stank cirkel van de varkenshouderij. Dat betekent dat er voor de bewoners geen goed leefklimaat kan worden gegarandeerd. Anderzijds kan het be drijf worden gedwongen om de over lastgevende activiteiten te beperken. De woordvoerder van de voormalige gemeente Moordrecht zegt dat er voorlopig toch nog niet kan worden gebouwd, omdat het bestemmings plan nog nader moet worden uitge werkt. Tot die tijd kan er geen bouw vergunning worden verleend. Maar de advocaat bestrijdt dit. Hij stelt dat juist in strijd met de norma le gang van zaken het toch mogelijk wordt gemaakt om voortijdig bouw vergunningen af te geven. Daarom is een schorsing van het bestemmings plan toch noodzakelijk. De agrarische adviseur van Smits vindt dat de gemeente vooruitloopt op de beperking van de overlast van de varkenshouderij. Smits moet in de Christine. "Voor de voorbereiding van het concert moetje ook vaak aanwe zig zijn want we zingen veel nieuwe nummers. Samen brengen we iets moois tot stand. In het begin studeer je de tekst in en dan gaat de dirigent ermee aan de slag. Hij geeft dan aan dat sommige stukken wat harder ge zongen kunnen worden en andere delen wat meer ritme kunnen krijgen. Hij speelt met het stuk waardoor er iets moois ontstaat." Joke: "Dat geeft echt een kick. Datje met al die men sen zoiets moois neerzet. Tijdens een concert hoor je alle stemgeluiden en dan denk ik bij mezelf dit is echt goed. Het klopt dan allemaal!" Informatie: www.pokomotions.nl Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur ds. F. Bos. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. De Jong en 18.30 uur ds. A.A. Floor. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 1e zondag van de 40-dagentijd; Eucharistieviering met Wim Bakker. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Moordrecht - Op het podium van Eet- en Muziekcafé East End geen rock, geen blues en geen pop, maar wel de Darling Roosters. Het optreden vindt plaats op zaterdag 27 februari en begint om 22.00 uur; zaal open om 21.00 uur. De toegang bedraagt 5,- euro in de voorverkoop en 7,50 euro op de avond zelf. Kaarten zijn verkrijg baar aan de bar van East End aan het Oosteinde 7a. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. toekomst milieumaatregelen gaan nemen. De gemeente zou daarop al een voorschot hebben genomen door woningen dichterbij het bedrijf te plannen. Volgens de adviseur be tekenen die maatregelen nog niet dat de stinkcirkel rond het bedrijf kleiner wordt. De Raad van State besliste uiteinde lijk om het plan toch niet te schorsen, omdat de gemeentewoordvoerder beloofde dat eerst wordt gewacht op de definitieve goedkeuring van het bestemmingsplan door de Raad van State. Voor die tijd wordt er geen bouwvergunning verleend. Het eind oordeel van de Raad wordt pas over driekwart jaar verwacht. Gouda/Moordrecht - Drie jon gens uit Moordrecht van 18, 19 en 20 jaar zijn zondag 14 februari rond 02.45 uur door drie andere jongens geslagen en beroofd. De drie fietsten over de Herenstraat toen ze twee jongens met een Noord-Afrikaans uiterlijk pas seerden. De Moordrechtenaren werden aangesproken en achterna ge zeten door de twee toen ze niet stopten. De jongens pakten de fietsen vast zodat de drie vrien den niet konden doorfietsen. Hierop ontstond er een handge meen, waarbij de twee meerdere klappen gaven. Op een gegeven moment voegde een derde jon gen zich bij de twee, die de Moor drechtenaren eveneens sloeg. De Moordrechtenaren wisten na een aantal pogingen uiteindelijk bij de drie jongens weg te fietsen. Een van hen mist zijn portemon nee. De politie stelt een onder zoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Popkoor Poke DANCE!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31