Bingo Sponsorloop bevordert kennismaking buurtbewoners Plan Rode Waterparel voorlopig niet geschorst Eerste Moordrechtse Rotterdampas voor Tamara Boot HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/ZUIDPIAS 17 FEBRUARI 2010 33 ToN wil dat college verkiezingsbelofte waarmaakt Controles op naleving leerplicht Verlenging inschrijf termijn excursie a Auschwitz Opbrengst voor Haïti "Wat gaan we doen vandaag? Veel voordeel te halen in Rotterdam en Zuidpias. Moordrecht - Eigenlijk zou wethou der Tamara Venrooy de eerste Rot terdampas in Moordrecht uitreiken, maar omdat ze ziek was viel deze eer maandag 15 februari ten deel aan haar collega Rinus Bosman. Als oud wethouder van Zevenhuizen had hij inmiddels kennis gemaakt met de pas, die sinds dit jaar ook voor de inwoners van Moordrecht verkrijg baar is. Pashouders kunnen profite ren van veel voordeel in Rotterdam, maar ook in de gemeente Zuid plas. Zo doen de lokale bibliotheken, de Nieuwerkerkse muziekschool en het Polderbad mee. In de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moer- kapelle is de Rotterdampas sinds een aantal jaren te koop. Daar is nu Moordrecht bij gekomen. Bosman vond het leuk dat hij de eerste pas mocht uitreiken. "Tamara en ik de den de uitreiking altijd samen en ze heeft dan ook dit jaar gevraagd of ik hem samen met haar wilde uitreiken, maar daar heb ik nee op gezegd, omdat het niet meer mijn portefeuille is. Door het toeval mag ik het alsnog doen en nu vind ik het toch wel erg leuk." De eerste Rotterdampas werd in de bibliotheek uitgereikt aan Tamara Moordrecht- De 11-jarige Anouk We- verling heeft zaterdag 13 februari een sponsorloop georganiseerd. De opdracht van school om geld in te zamelen voor Haiti kwam op een mo ment dat alle lege flessen in Moor drecht al waren opgehaald. Anouk wist dat ze met iets originelers moest komen. Ze bedacht een sponsorloop met de kinderen uit haar nieuwe straat Sinds mei 2009 woont zij met kinderen van diverse leeftijden in de Nicolaas Beetslaan, de straat tussen voetbalvereniging Moordrecht en multifunctioneel gebouw De Zuid- plas. Anouk schreef een brief aan alle Boot. Eerder op de ochtend had ze, nietsvermoedend, de pas aan geschaft op het raadhuis in Nieu werkerk. Daar hoorde ze dat ze de eerste inwoner van Moordrecht was, die een Rotterdampas kwam halen en dat ze werd uitgenodigd voor de feestelijke overhandiging, later op de middag. "Het is wel lollig dat ik de eerste ben. Ik had al eerder van de pas gehoord en toen ik in de krant jongens en meiden in de straat. Zij bezorgde die op alle adressen, leder een die zich aanmeldde kreeg een in- zamelformulier om op sponsorjacht te gaan. Zaterdag was de grote dag. Temperatuur was +1. Stoepen waren zo goed als sneeuw- en ijsvrij. Om twee uur gingen de kinderen van start. De sfeer was goed, de inzet groot.Drie kwartier later bleek het to taal aantal gelopen rondjes 92. Het geld moet nog geteld worden, maar het publiek, de ouders, hebben de ge legenheid benut elkaar beter te leren kennen. Twee goede doelen gediend dus met dit initiatief. las, dat hij nu ook voor de inwoners van Moordrecht beschikbaar is, heb ik besloten er een aan te schaffen." Echte concrete plannen heeft ze nog niet, maar Boot wil vooral samen met haar zoon van veertien van de pas gaan genieten. "Ik zal hem vooral gebruiken voor dagjes uit. Als eerste ga ik een abonnement op Diergaar de Blijdorp nemen en ik vind het ook fijn datje tien euro reistegoed voor Moordrecht - Vrijdag 19 februari wordt er weer bingo gespeeld in de Zespunt aan de Molenlaan 1a. Het spel begint om 19.30 uur en duurt tot 22.30 uur. Er zijn onder meer boodschappen, huishoudapparatuur en keukenspullen te winnen. In totaal Volgens de advocaat van Smits liggen de geplande woningen deels binnen de zogenoemde stankcirkel van de varkenshouderij. Dat betekent dat er voor de bewoners geen goed leef klimaat kan worden gegarandeerd. Anderzijds kan het bedrijf worden gedwongen om de overlastgevende activiteiten te beperken. De woordvoerder van de voormalige gemeente Moordrecht zegt dat er voorlopig toch nog niet kan worden gebouwd, omdat het bestemmings plan nog nader moet worden uitge werkt. Tot die tijd kan er geen bouw vergunning worden verleend. Maar de advocaat bestrijdt dit. Hij stelt dat juist in strijd met de norma le gang van zaken het toch mogelijk wordt gemaakt om voortijdig bouw vergunningen af te geven. Daarom is een schorsing van het bestemmings plan toch noodzakelijk. de OV-chipkaart krijgt. Verder gaan we er vooral lekker van genieten." De Rotterdampas is vanaf deze week verkrijgbaar in het raadhuis van Zuidpias en is geldig van 1 maart tot en met 28 februari 2011. De stan daardpas kost 60,- euro en inwo nende kinderen betalen 5,- euro. Er is een speciale pas voor 65-plussers en minima. Zij betalen respectieve lijk 12,50 euro en 5,- euro. zijn er tien ronden te spelen met één boekje en er zijn twee extra superron den. Elke ronde vallen drie prijzen. Kinderen jonger dan zestien jaar mo gen alleen meedoen onder begelei ding van een volwassene. De agrarische adviseur van Smits vindt dat de gemeente vooruitloopt op de beperking van de overlast van de varkenshouderij. Smits moet in de toekomst milieumaatregelen gaan nemen. De gemeente zou daarop al een voorschot hebben genomen door woningen dichterbij het bedrijf te plannen. Volgens de adviseur bete kenen die maatregelen nog niet dat de stinkcirkel rond het bedrijf kleiner wordt. De Raad van State besliste uiteinde lijk om het plan toch niet te schorsen, omdat de gemeentewoordvoerder beloofde dat eerst wordt gewacht op de definitieve goedkeuring van het bestemmingsplan door de Raad van State. Voor die tijd wordt er geen bouwvergunning verleend. Het eind oordeel van de Raad wordt pas over driekwart jaar verwacht. Zuidpias - Trots op Nederland her innert de collegepartijen aan hun verkiezingsbelofte om loketten voor gemeentelijke diensten in alle kernen te handhaven. "Inwoners van Moerkapelle erge- ren zich al jaren", zegt fractievoor zitter Ferry van Wijnen, "Ze moes ten voor hun paspoort, rijbewijs of bezoek aan het WMO loket al naar Zevenhuizen. Hier is nu nog maar eens ruim vijf kilometer bij geko men." Hoewel Van Wijnen tevreden is met de opening van Wmo loketten in verzorgingshuizen in Zevenhui zen en Moerkapelle, vraagt zich wel af waarom ze niet gecombi neerd worden met loketten voor burgerzaken of Werk en Inkomen. De fractie Trots op Nederland krijgt volgens eigen zeggen regel matig vragen van burgers die nog steeds naar Nieuwerkerk aan den IJssel moeten voor hun paspoort of rijbewijs. Van Wijnen wil daar om weten wanneer het college de verkiezingsbelofte waarmaakt en de gemeentelijke dienstverlening in de kernen gaat verbeteren Zuid plas - Bureau Leerplichtvan de gemeente Zuid plas zal donderdag 18 en vrijdag 19 februari contro les uitvoeren op alle scholen voor het basisonderwijs en voortgezet onderwijs in de gemeente Zuid- plas. Er zal worden gecontroleerd op ongeoorloofd schoolverzuim in verband met aanstaande voor jaarsvakantie. Dag van de leerplicht Op 18 maart zal tijdens de Dag van de leerplicht aandacht besteed worden aan de leerplicht en in het bijzonder aan het leerrecht op de scholen in de gemeente Zuidpias. De gemeente Zuidpias wil een actief beleid voeren om ongeoor loofd schoolverzuim en voortijdig schoolverlaten tegen te gaan. Zuidpias - De inschrijftermijn voor de excursie naar Auschwitz, geor ganiseerd door stichting Vedj, is verlengd tot eind februari. De ex cursie vindt plaats van donderdag 13 tot en met zaterdag 15 mei. De reis gaat per bus; er wordt eenmaal overnacht in een hotel. De excursie is bestemd voor iedereen van 15 jaar en ouder. De kosten bedragen 85,- euro. Voor woensdag 14 april staat een informatieavond voor de deelnemers op het programma. Voor meer informatie en aanmel den: 06-14606126 of info.vedj® gmail.com. Den Haag/Moordrecht - De Raad van State vindt het niet nodig om het be stemmingsplan voor woningbouw in het Moordrechtse project Rode Waterpa rel te schorsen. Varkenshouderij Smits uit Zevenhuizen had daarom gevraagd tijdens een spoedzitting. Het bedrijf is bang dat de woningen te dichtbij komen waardoor zijn activiteiten onder druk komen te staan. Door Marlonneke Willemsen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33