"Hier heb ik mijn liefde voor de radio ontdekt Leerlingen dammen voor schoolwinst Kleuters bezoeken politiebureau HART VAN HOLLAND REGIO 17 FEBRUARI 2010 35 De jongens van de NOS even terug bij RTW FM Dammen Natuurwerkdag IVN IJssel en Gouwe Collectanten Reumafonds Waddinxveen - Ooit begonnen ze als vrijwilliger bij RTW FM, ondertussen zijn ze bekende verslaggevers bij de NOS. Michiel Bosgra en Peter van den Meerschaut waren maandagavond even terug op het oude honk. Met het meeluisterend oor in menig huishouden haalden de twee herinneringen op, spraken over het nu en dachten na over de toekomst in medialand. li "Journalist zijn is een manier van leven, een manier van doen." Peter van den Meerschaut is nu twintig jaar verslaggever en ziet zichzelf het vak nog jaren uitoefenen. "Ik heb van mijn hobby mijn beroep gemaakt. Je moet een gezonde dosis nieuwsgie righeid hebben en het natuurlijk kun nen overbrengen. Ik vind het leuk om mensen te prikkelen; het is een spel." Het spel begon allemaal bij de lokale radiozender RTW FM. Michiel Bosgra heeft nog bakken herinneringen aan die tijd. "Ik zat op school bij de tech niekclub en zorgde voor het geluid bij schoolfeesten en dergelijke. Bij die club zat een technicus van RTW en zo ben ik binnengekomen", vertelt Bosgra. "Opeens liep ik daar als ze ventienjarige knul met een recorder om de schouder en een microfoon in de hand." Van den Meerschaut weet nog goed van de verslaggeving van zijn collega: "Hij was echt zo'n blaag in de raadzaal." Balletje Beide heren zeggen veel te danken te hebben aan hun tijd bij de Waddinx- veense zender, want hier is het bal- Michiel Bosgra leidt maandag 1 maart het tiende lijsttrekkersdebat in de raadzaal op het gemeentehuis. Hij zal de lijsttrekkers stevig aan de tand voelen, hen met elkaar in dis cussie laten gaan en ook het publiek kan de gemoederen wat laten oplo pen. letje gaan rollen. Bosgra: "Hier heb ik veel geleerd en heb ik mijn liefde voor de radio ontdekt." Zijn collega is dankzij RTW FM bij Veronica aan beland destijds. "Veronica had in '88 een programma waaraan lokale om roepen mochten meedoen. Ik had me ingeschreven. Later ging Veronica er illegaal mee door en had ik een in gang." Die ingang bestond uit een stage, nadat Van den Meerschaut had aangegeven plaatjes draaien leuk te vinden, maar bovenal journalist wilde worden. "Door die stage had ik het te pakken gekregen en kwam uiteindelijk bij Radio West terecht." Ook Bosgra werkte een tijdje bij West en kreeg later een baan bij RTL. "RTL Z zette mensen met verstand van tv bij mensen met verstand van econo mie en we moesten we eikaars vak maar leren." Maar zelfs bij RTL was Bosgra nog 'die stille jongen'. Pas la ter kroop hij uit zijn schulp om zich te ontpoppen tot een bekend gezicht bij het NOS journaal. "Eigenlijk is het een kunstje om je steviger neer te zetten." Top bereikt De verslaggevers zien werken bij de NOS - net als velen - als de top van de journalistiek. Maar wat als die top dan is bereikt? Van den Meerschaut: "Ik zie mezelf nog wel een tijd door gaan met dit werk. Ik heb ook nog niet zo lang geleden de overstap van radio naar tv gedaan." Daarnaast is er een keur aan functies binnen de NOS zelf, waardoor er volgens hem altijd een uitdaging te vinden is. "Ik ben wel een programmamaker, een journalist. Ik moet er niet aan denken om chef te worden. En nieuwe din gen komen altijd weer op je pad. Als je er maar voor openstaat." "De NOS kwam toevallig op mijn pad op het moment dat ik me bedacht dat ik het wel gezien had bij RTL", aldus Bosgra. "Ik vind nog steeds uitdaging in mijn werk en zolang dat zo is, blijf ik waar ik zit. Correspondent worden moet ik niet aan denken; ik heb het nodig me te spiegelen aan collega's of dat ze mij af en toe opporren. Als ik ergens in het buitenland zou zit ten, zou ik denk ik eenzaam zijn en langzaam doodgaan." Toekomstmuziek De toekomst biedt volgens Bosgra en Van den Meerschaut nog genoeg bij de NOS met alle snelle veranderingen op het gebied van internet. "De NOS is crossmediaal. Jongeren zitten op het internet en vinden radio en tv meer en meer iets voor ouders. Dus zal het internet nog veel meer op komen", aldus Bosgra. "Al blijft het vlaggenschip - het acht uur jour naal - bestaan", vult zijn collega aan. "Maar mensen zullen in de toekomst via internet hun eigen journaal kijker, wanneer ze willen. De nieuwsconsu- ment gaat eigenlijk bepalen wat wij gaan doen." Bosgra ziet het internet ook als een voordeel. "Mensen kunnen zeif kie zen wat ze willen zien. En dankzij deze vorm van nieuwsvoorziening kun je ook items gaan neerzetten voor specifiekere groepen." Waddinxveen - Leerlingen van de De Kardinaal Alfrinkschool en de prins Wil- iem Alexanderschool zijn de winnaars geworden van het jaarlijkse schooldam- toernooi in het Anne Frank Centrum afgelopen zaterdag. Het comité van de Gouwe Dam Com binatie (GDC) mocht bij dit jaarlijks terugkerend damtoernooi 130 leer lingen uit de groepen 3 tot en met 8 van basisscholen uit Waddinxveen en Boskoop verwelkomen. Dat is bij na een verdubbeling van het aantal deelnemers uit 2009. De scholieren speelden zowel individueel als in schoolteamverband. Alle kinderen werden individueel naar leeftijdsgroep ingedeeld in poules. De poules van de leerlingen uit de groe pen 3 en 4 kenden zes spelers. Jonge ren uit de hogere groepen speelden in groepen van acht personen. De schoolteams bestaan uit vier kin deren. Het totaal van de individuele scores bepaalde het resultaat van het schoolteam. Per leeftijdsgroep waren er drie prijzen voor de best preste rende teams. Bij de groepen en 3 en 4 wist de Kar dinaal Alfrinkschool de eerste plaats te behalen. De vier best scorende spelers van deze school waren: Macheil van Kats, Stijn van Riessen. Solenn Oosterman en lari Gonlag. Bij de groepen 5 en 6 en de groepen 7 en 8 was de kampioensbeker weg gelegd voor de Prins Willem Alexan derschool, locatie Wingerd en de Prins Willem Alexanderschool, locatie Oranjelaan. De best scorende scholie ren van de PWA-school locatie Win gerd (groepen 5 en 6) waren Evita Teunis, Joy Eykelhof, Thijs Brinksma en Stefan Kop. En het winnend team van de hoogste groepen van het basisonderwijs was dat van de PWA-school, locatie Oran jelaan met Maxim Kurvink, Alex Bag german, Roy Westerduin en Cristo van der Werff. Waddinxveen - De leerlingen van groep 1 /2b van de Koningin Beatrix- school hebben vorige week een be zoek gebracht aan het politiebureau aan de Limaweg. De kinderen werken al een aantal weken aan een project over de politie, dus een bezoekje aan een echt politiebureau mocht niet ontbreken. Op het bureau kregen de de kinderen een rondleiding. Juf Lida werd in de boeien gesla gen, twee kinderen mochten een alcoholtest ondergaan en alle kin deren mochten ook nog even voelen hoe het is om in de cel te zitten. Ze vonden het wel jammer, dat er geen echte boeven in de cel zaten. Bui ten mochten de kinderen nog in een politieauto en op een motor zitten, waarna ze met een tas vol leuke po- litiedingen terug naar school liepen, onderwijl het liedje 'hoor je de sirene gaan' zingend. (Foto: Monique Bos boom.) Reeuwijk/Regio - De werkgroep Vrij willig Landschaps Beheer van het IVN IJssel en Gouwe werkt sinds vele jaren aan het behoud van een aantal natuurlijke terreintjes in de omge ving van Gouda en Reeuwijk. Zowel planten, dieren als mensen profite ren hiervan. Op zaterdag 20 februari wordt er weer gezaagd en gemaaid. Belangstellenden, ook ouders met kinderen zijn van harte welkom oirt een dag mee te werken. Verzamelpunt hoek S'Gravenbroekse weg/Zoetendijk te Reeuwijk om 09:00 uur. Informatie: www.ivn-ijsselengouwe of bel 0182 531065 Waddinxveen - De organisatie van de jaarlijkse collecte voor het Reuma-* fonds is op zoek naar collectanten in Waddinxveen voor Petteflat 1 en 2, het Anne Frank centrum, de Van der Hoofstate, de appartementen bij Sou burg en een aantal straten in de wijk Zuidpias. De collecte wordt gehouden van 7 tot en met 13 maart. Informatie en aanmelden: 06-24825220, 0182- 649277 ofwww.reumafonds.nl Michiel Bosgra (links) en Peter van den Meerschaut (rechts) begonnen ooit in de studio van RTW FM.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35