klikken I NAAP1 fietsklaar.nj^ <r Handelsverbod boomkwekers opgeheven Collecte voor moeders Efteling Radio en Radio Monique nieuw op kabel advocate n deHaij van der Wende Thuis in de regio. HART VAN HOLLAND REGIO 17 FEBRUARI 2010 3 'Bedreiging omzetten in een kans' Dé mobiele fietsenmaker Door Marianne Vermaat Boskoop - Landbouwminister Gerda Verburg heeft het handelsverbod voor boomkwekers in Boskoop opgehe ven. De minister deed dit vrijdag 12 februari toen zij een bezoek aan het Gouwedorp bracht. Na inspectie van de vijfhonderd bedrijven in de zoge naamde bufferzone werd nergens een Oost-Aziatische boktor gevonden, dus kon het gebied worden vrijgegeven. "Ik ben zeer in mijn nopjes dat alle inspecties goed en snel zijn afgerond. De grootste crisis rondom de boktor is hiermee afgewend. Het ging om forse maatregelen met forse gevolgen voor boomkwekers. De afgelopen week hebben we de adem ingehouden; het zou toch niet zo zijn dat er nieuwe gevonden zouden worden? Maar ik ben blij vandaag, want alle inspec teurs zijn klaar met hun werk en er zijn goede resultaten behaald", aldus Gerda Verburg. Samenwerking Volgens de landbouwminister is het te danken aan goede samenwerking dat zosnel gehandeld en geïnspecteerd is. "Alle betrokkenen hebben aangepakt en doorgepakt. Het was een enorme dreun en dat kan ook niet anders in zo'n 'dichtbedrijfd' gebied. Maar zowel de inspecteurs als de tuinders hebben zich als één team opgesteld. Hierdoor konden kwekers afgelopen week ook al naar de handelsbeurzen." Keerzijde "Het gaat om veertien miljard euro aan exportwaarde in de tuinbouwsec tor; die sector mag dus niet bescha digd worden. Het was de afgelopen weken een harde confrontatie met de keerzijde van globalisering van onze handel. De schrik slaatje om het hart als tot je doordringt dat er een exoot is gesignaleerd", speechte burgemeester Coos Rijsdijk. "Er moesten ingrijpende maatregelen worden genomen bij de komst van de boktor." Volgens Jan van Leeuwen, voorzitter van KRING Boskoop, had de schade kunnen oplopen tot één miljard euro. "En een verlies van tienduizend ba nen. We hadden ons een dergelijke klap niet kunnen permitteren. We zijn door het oog van de naald gekropen. Het mooie is dat we dit probleem als één man hebben opgeiost. Nu moeten we ook verder kijken en werken aan de toekomst. Ik denk daarbij aan het instellen van een fonds voor dit soort onvoorziene zaken. Al hoop ik dat de boktor nooit meer wederkeert", aldus Van Leeuwen. Regio - Collectanten van Simavigaan van 14 tot en met 20 maart langs de deuren om geld in te zamelen voor moeders in ontwikkelingslanden. Internationale gezondheidsorganisa tie Simavi vraagt de komende weken tijdens de campagne 'wie draagt de wereld?'aandacht voor de cruciale rol die moeders in ontwikkelingslan den spelen voor de gezondheid van hun gezin. Zo zorgen moeders bij voorbeeld elke dag dat hun kinderen veilig water kunnen drinken. Dat is een zware verantwoordelijkheid. Het is vaak uren lopen en onveilig drink water zorgt voor dodelijke ziektes als cholera en tyfus. Een belangrijk on derdeel van de campagne is de lan delijke collecte die van 14 tot en met 20 maart plaatsvindt in honderden gemeenten. Meer dan twaalfduizend vrijwilligers gaan in Nederland de straat op voor dit goede doel. Naast de collecte, die ervoor zorgt dat drinkwaterprogramma's mogelijk worden gemaakt, bestaat de cam pagne uit meer activiteiten. Zo is er vanaf 5 maart (aan de vooravond van internationale vrouwendag op 8 roaart) een fototentoonstelling in het Kans Ook de burgemeester raakte niet uit gesproken over de saamhorigheid. "In twee weken tijd zijn vijfhonderd be drijven en 615 kavels geïnspecteerd. Dat is buitengewoon." De inspecties kunnen nu een voordeel opleveren, volgens Rijsdijk. "We hebben nu in Boskoop de best geïnspecteerde be drijven van Europa. Dat betekent dat we een bedreiging kunnen omzetten in een kans." Stadhuis in Den Haag, waarop te zien is hoe een drinkwaterprogramma in Tanzania en Oeganda van Simavi het leven van moeders en hun gezinnen heeft verbeterd. Daarnaast krijgen Regio - De programmaraad ABCNZ heeft in haar pakket 'Efteling Radio' opgenomen, een radioprogramma voor jonge kinderen. Ook nieuw in het pakket is 'Radio Monique'. 'Ra- dioNL' heeft aangegeven in deze regio momenteel niet op de kabel te willen. Dit kan teleurstellend zijn voor luis- mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl teraars die van de muziek van deze zender houden. De programmaraad heeft daarom de zender 'Arrow Clas sic Rock' weer opgenomen in het bindend pakket van 25 zenders. Deze zender zat al op de kabel, maar is door de programmaraad nu bindend geadviseerd. Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx- veen en Zevenhuizen-Moer- kapelle: voor spoedeisende hui sartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleu- land-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhuip buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, week einde en feestagen): Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-8903321. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen- praktijkMoerkapelle Weideplantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Het juiste adres voor: Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 www.fietsklaar.nl Vanwege de op handen zijnde Ope van onze nieuwe fietsenwinkel op 6 maart 2010 is de showroom aan de Eerste Tochtweg 70 in Nieuwerkerk a/d Ussei alléén op afspraak geopend. De nieuwe winkel is gevestigd aan: Lange Zijde S 2761 AV, Zevenhuizen Kijk voor ons Minster Verburg op bezoek bij een boomkweker.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3