LET OP Wij hebben nog volop winter handen!! W Eendrachtige samenwerking voor 'een gelukkige wereld' Poppentheater in de Kristal Shantykoor in Kristal Koor zoekt nieuwe leden Debat 'Jeugd is de toekomst' 'ijf ritmes dansen in Orion Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 BOVAG HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 17 FEBRUARI 2010 41 -u Girlsz Day in De Knoop ZONDAG 21 FEBRUARI Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - Een lint van ruim tach tig samenwerkende leerlingen zorgde er vorige week voor dat tweehonderd zakken vol kleding, schoenen en knuf fels in een busje van Bags2School te- rech t kwam. "Als iedereen zijn steen tje bijdraagt, heb je straks een gelukkige wereld", zei Nick (12) uit groep 8. De ene zak nog groter en zwaarder dan de ander, helemaal volgepropt met kleding en schoenen van kinde ren en ouders, die het niet meer no dig hebben. Ze moeten van de nood- lokalen, over het schoolplein, naar een busje dat op het parkeerterrein staat. De leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van Passe-Partout draaien hun hand niet om voor dit klusje. Van hand tot hand gaan de tassen, om uiteindelijk door eendracht op de plaats van (voorlopige) bestemming aan te komen. Commercieel Bags2School zamelt bruikbare twee- dehandskleding en aanverwante arti kelen in bij scholen en verenigingen. Na sortering worden de goederen via groothandelaren in Oost-Europa ver kocht. "Bags2School is dus geen lief dadigheidsinstelling", verduidelijkt Chantal Oostra, moeder en actief in de werkgroep pr en communicatie bij Passe-Partout. "De spullen worden doorverkocht aan handelaren en die zorgen er op hun beurt voor dat het terecht komt bij winkels. Op deze ma nier stimuleer je de economie. Ook is hergebruik van kleding en dergelijke goed voor het milieu." Vergoeding Voor de inzameling krijgt de basis school een vergoeding die afhanke lijk is van het aantal kilo's kleding, schoenen en knuffels die zijn inge leverd. Passe-Partout is van plan de opbrengst te besteden aan het on langs in gebruik genomen schoolge bouw aan de laan van Avant-Garde (kindcluster 2), dat gedeeld wordt met de katholieke dalton basisschool Tangram. Nesselande - De Kristal presenteert vrijdag 26 februari om 14.00 uur een poppentheater van KidsTotaal. De kinderen gaan mee naar het verre China waar ze de betovering van de Chinese nachtegaal leren kennen. Daarna gaan zij aan de slag met het maken van een Chinees (vogel) masker of een Chinese draak. De voorstelling en de creatieve activiteit zijn geschikt voor kinderen van 4 tot 8 jaar. De entree bedraagt 4,- euro, kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie of in het NessCafé in De Kristal. Voor meer informatie: 010-2862760. Nesselande - In het NessCafé in De Kristal, gevestigd aan de Cypruslaan 404, vindt op zondag 7 maart van 14.30 tot 16.00 uur een optreden plaats van shantykoor De Walzan- gers. Op het repertoire van het koor, dat bestaat uit 30 zangers en muzi kanten, staan bekende songs van na tionale en internationale bodem. De toegang bedraagt 4,- euro; op ver toon van de RotterdamPas 2,60 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de balie van de Kristal of in het NessCafé. In verband met 'soepzondag' is het Nes scafé deze dag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: op werkda gen tussen 09.30 en 16.30 uur aan de balie van De Kristal of via 010- 2862760. Rotterdam-Alexander - Gemengd Christelijk koor Joy bestaat uit 25 le- cien in de leeftijd van 25 tot 60 jaar en wordt geleid door Alexander Prins. Sinds haar oprichting in 1994 ver leent het koor een aantal keren per ,aar haar medewerking aan kerkdien sten en zanguurtjes in zorginstellin gen. Thuisbasis is de Verrijzeniskerk in Rotterdam-Alexander. Het repertoire van het koor is zeer divers, van En- oelse kerkmuziek en klassieke werken tot liederen in vreemde talen als het Afrikaans en het Russisch. Het koor streeft naar een groei van het aan tal leden; met name op het gebied van de mannenpartijen is verster king gewenst. Belangstellenden, ook zonder christelijke achtergrond, zijn welkom op de open repetitieavond op donderdag 4 maart van 20.00 tot 22.00 uur in de Verrijzeniskerk aan de Springerstraat 340. Meer informatie: www.koorjoy.nl Nesselande - De kersverse stichting In 't H/eb, Stichting Lokaal en SONOR hou den dinsdag 23 februari een verkiezingsdebat in Kristal. Het thema is 'Jeugd is de toekomst'. iesselande - ledereen kan de Vijf Ritmes'dansen en doet dit altijd goed. De vijf n tmes zijn te omschrijven als vloeiend, staccato, chaos, lyrisch en verstild. Ze worden gedanst op uiteenlopende muziek, die kan variëren van rock en roll tot ■lassieke melodieën, van stevige house en Ierse ballades tot jazzy grooves, of van Afrikaanse percussie tot gevoelige songs. Het dansen van de Vijf Ritmes geeft ontspanning en plezier, het verbindt kracht met levenslust. De ritmes beden de mogelijkheid om terug te keren naar de natuurlijke levendig heid, want wat vastzit en niet ademt stagneert, wat beweegt en ademt kan groeien en zich ontplooien. Ron Hagendoorn, docent van de Vijf Ritmes, verzorgt op zondag 21 febru ari om 15.00 uur een workshop in Cultureel Centrum Orion aan de Wol- lefoppenweg 91a. ledereen is wel kom. De toegang bedraagt 10,- euro. Reserveren kan via www.ccorion.nl, info@ccorion.nl of, op dinsdag en donderdag, via 010-4204480. Voor meer informatie: www.ronhagendoorn.nl Stichting In 't WeB, dat als doel heeft om de bewoners te laten participe ren en de sociale cohesie in de wijk te bevorderen, heeft diverse politici van de deelraad uitgenodigd om aan het debat mee te doen. Doel van het debat is om te weten te komen hoe de verschillende politieke partijen denken over het thema en hoe zij daaraan denken bij te dragen. Voor Nesselande - Voor meisjes in de leef tijd van 8 tot 12 jaar die houden van optutten, kletsen met vriendinnen, chocola, henna en andere 'meiden- dingen', wordt in de voorjaarsvakan tie, op maandag 22 februari van 13.00 tot 17.00 uur, een 'Girlsz Day' geor ganiseerd in De Knoop aan de Robert van 't Hoffstraat. Aan het einde van de middag, om 17.00 uur, kunnen de ouders van de meisjes komen genie ten van een spectaculaire modeshow, verzorgd door de 'girlsz' zelf. de bewoners is dit een manier om de politici aan te geven wat er speelt in de wijk en wat hun visie is. De debatavond duurt van 19.00 uur en 21.00 uur en is in Kristal aan de Cypruslaan 408. De deelname is gra tis, maar men meet zich wel van te voren aanmelden via inhetweb@ hotmail.com. Jaap Eindhoven Noordeinde 25o Zevenhuizen Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur mw. Veerle Rooze. Nesselande Leerlingen zorgen dat de ingezamelde spullen naar het busje van Bags2School worden gebracht.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41