t Zware training voor Jitae wedstrijdselectie NK Indoor Masters Nipt verlies dames Be Fair Derde plaats Gymvereniging Boskoop Korbis 2 op weg naar 2e klasse Druk programma en medailles voor Barracuda Kleine nederlaag TZM 46 HART VAN HOLLAND SPORT 17 FEBRUARI 2010 Jitae Atletiek Volleybal Be Fair Heren 1 niet opgewassen tegen koploper Turnen Korfbal Zwemmen Tafeltennis s De deelnemers aan de extra training op Valentijnsdag. Gouda/Waddinxveen - De Flamco wedstrijdselectie van de Jitae Taekwondo Club heeftop Valentijnsdag meegedaan aan een extra wedstrijdtraining. Deze training werd georganiseerd met het oog op de wedstrijden die voorde komen de tijd op het programma staan. Op zaterdag 20 februari gaan Lindi Korpelshoek, Eiine en Menno Rekveld, Bradley van Staaijeren, Mike Post, Ke- Waddinxveen - Dames 1 van Flam Haarden Be Fair speelde donderdag thuis tegen Kalinko dames 2, dat één punt hoger op de ranglijst staat. In de eerste set kwam Be Fair moeizaam op gang; de service- en de rallypass lieten te wensen over en de set werd verloren met 18-25. In de tweede set lieten de dames zien wel degelijk te kunnen volleyballen en werd de set met 25-15 gewonnen. In de derde set ging het spel alle kanten op en beide teams moesten alles op alles zetten om te scoren. Door een goede blok kering en gerichte servicedruk ging de set met 25-21 naar Be Fair. Met veel tactische ballen en een dosis geluk ging de vierde set met 23-25 naar Kalinko. De vijfde en beslissende set ging volledig gelijk op, totdat de scheidsrechter bij 14-14 een cruciale V netfout voor Be Fair gaf. De dames waren hierdoor dusdanig van slag dat het laatste punt gemakkelijk naar Ka- linko ging: 14-16. Door deze 2-3 ne derlaag staat Be Fair nu op de zesde plaats in de Promotieklasse A met 37 punten uit 15 wedstrijden. Heren 1 speelde zaterdag tegen het v eerste van Kalinko, aanvoerder in de eerste klasse. Be Fair, nummer 8 in de competitie, verloor in Scheveningen met 4-0; setstanden waren 25-14, 25-22, 25-8 en 25-16. Het tweede herenteam, koploper in de 3e klasse liet zaterdag in eigen huis een punt liggen tegen Vollingo, dat een zesde plaats inneemt in de 3e t klasse. vin Olieman en Marnix Nieuwstraten naar de Open Zuid in Den Bosch. Een week daarna treden Robin Gielings, Thijs Litjens, Dominique Rijsbergen en Lennard Ernst aan op de open West in Den Haag. In maart vindt vervolgens het Open Yoo Sin toer nooi plaats. Voor meer informatie: 0182-636462 ofJitae@tiscali.nl. Alphen aan den Rijn/Boskoop - Een aantal leden van Gymvereniging Boskoop, uitkomende in poule 3, turnde afgelopen weekend in Alphen aan den Rijn. Irene van den Bent, Liz Byrne, Amber van Ofwegen, Sanne van der Poel en Anneloes van Kla veren namen het op tegen Avanti Voorschoten, Donar Den Haag en Pro Patria Zoetermeer. Bijna alle turnsters uit het Boskoopse team turnden vorig jaar een divisie lager, waardoor de oefenstof van dit jaar aan de pittige kant is. De overslagen over Pegasus leverden geen proble men op. Bij brug werd er hier en daar nog een element gemist. Amber en Sanne hadden de beste uitgangs waarde om hoge punten te halen, maar de oude vertrouwde oefening van Liz bleek ook hoog te scoren. Bij de vloeroefeningen van de senioren misten Anneloes en Sanne enkele ei sen; hier waren de punten van de drie jeugdturnsters welkom. Sanne ging helaas in de fout bij haar balkoefe- ning, maar omdat de andere meiden hier wel goed scoorden, werd er hier toch nog een tweede plaats behaald. Liz haalde op dit toestel zelfs de hoogste score van de wedstrijd. Na vier toestellen werd Gymvereniging Boskoop derde, achter Pro Patria en Avanti. Waddinxveen - Het door tussenper- soon.nl gesponsorde Korbis 1 speelde afgelopen weekend in de eigen Dreef tegen laagvlieger 't Capproen. In de eerste helft duurde het even voordat de korf werd gevonden; na 16 mi nuten stond het pas 5-0. Vervolgens ging het vlotter; ruststand 13-3. In de tweede helft verslapte Korbis ge regeld in verdedigend opzicht, waar door 't Capproen nog zeven punten kon noteren. Korbis stelde daar zelf nog tien doelpunten tegenover. De slotfase van de wedstrijd werd ont sierd door twee rode kaarten, waar onder één voor Korbis 2 speler Mar nix Westeneng. Korbis 2 speelde zaterdag tegen di recte concurrent Oranje Wit. Korbis had in het begin moeite om de gaten in de solide defensie van Oranje Wit Boskoop - Ton Aker en Rina Groenen dijk - beide Master atleten van AV'47 - reisden afgelopen zondag naar Apeldoorn om mee te doen aan het NK Indoor voor Masters. Aker had drie loopnummers op zijn programma staan. Het lukte de atleet niet om de finale te halen. Op de 60 meter zette hij een tijd neer van 8.71 seconden, wat hem een zevende plek opleverde in de tweede heat. Op de 400 en 200 meter eindigde Aker op een vierde plaats in de eerste heat, niet genoeg om door te gaan naar de finale. Rina Groenendijk had een loopnum mer en een technisch onderdeel te gaan. Op de 60 meter zette de atlete een tijd neer van 9.89 seconden wat haar een derde plaats opleverde. Bij het ver springen haalde ze de 4.00 meter niet, maar werd met 3.84 me ter derde. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de zwemmers van Van Vliet Barracuda stond een druk weekend op het programma. De selectiezwemmers trokken de Algra- brug over om in Krimpen mee te doen aan de jaarlijkse Lansingh-Bolaal. Voor de lange afstandszwemmers was er een wedstrijd in Gouda en in Vlaardingen. De overige zwemmers gingen naar Rozenburg. In alle plaatsen werd goud ge haald. Merel Barendregt spande de kroon in Krimpen. Zij werd bij de dames eerste op de 100 meter wisselslag en op de 100 meter vrije slag. Ook Anshel Hof stede en Denise Boereboom waren succesvol. De twee waren de snelsten bij de jeugd op de 100 meter wissel slag. Anshel voegde er een tweede plaats aan toe op de 100 meter vrije slag en Denise werd derde op deze afstand. De medailleoogst werd com pleet gemaakt door Iris Barendregt, Thommy Nickel en Amber Reijm. Zij werden op diverse afstanden tweede en derde. In Rozenburg deed Esther Versteeg goede zaken. Zij werd eerste op de 100 meter vlinderslag en op de 200 meter vrije slag. Ook Jelle van Spanje werd twee keer eerste. Hij won de 50 meter schoolslag en de 25 meter vlinderslag. De laatste eerste plaats voor de zwemmers van Barracuda was voor Soufliane Bellali. Hij haalde de 100 meter schoolslag binnen. De overige medailles waren voor Ard Mommers, Alma Janssen en Danielle Hogervorst. Iris Barendregt werd in Vlaardingen eerste op de 200 meter vrije slag. Ook was er een gouden plak voor Iris van Berkel, die in Gouda als eerste aantik te bij de 400 meter vrije slag. Saskia en Marijke Kommers Esmee Rolloos en Anne Petersen namen de laatste medailles mee naar huis. te vinden, waardoor de ploeg al snel tegen een 1-3 achterstand aankeek. Vervolgens kreeg Korbis meer grip op bepalende spelers bij Oranje Wit en had het de manier gevonden om de verdediging van Oranje Wit weg te spelen; ruststand 4-5. Na rust trok Korbis het goede spel door en wist het de hier en daar pro vocerende Dordtenaren van repliek te dienen middels een aantal doelpun ten. In de slotfase speelde Oranje Wit, niets meer te verliezen, alles of niets. Korbis verweerde zich prima en trok met 14-11 de winst naar zich toe. Korbis 2 is nu nog drie punten ver wijderd van het kampioensschap en de daarbij behorende promotie naar de tweede klasse. Korbis A1 behaalde een belangrijke 13-11 overwinning op SDO A1. Moerkapelle - Het eerste jeugdteam van TZM heeft zaterdag 13 februari thuis een kleine nederlaag geleden tegen Combat 2 uit Bleiswijk. Om dat Peter van der Spek zich net voor de wedstrijd afmeldde vanwege een knieblessure, moesten Arian en Jelmer van der Spek samen de klus klaren. Zij maakten er een spannende wed- Annerieke van der Spek in actie. strijd van, maar slaagden er net niet in de reguliere 3-0 achterstand weg te werken en moesten een 6-4 neder laag incasseren. TZM 2, met Martijn Mauritz, Annerieke van der Spek en Kors Visser, speelde thuis tegen VW 4 uit Leidschendam. Het werd een boei ende wedstijd waarin VW uiteindelijk een 7-3 overwinning behaalde.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 46