VEDJ Bezoekt Bergen-Belsen Kinderjury beoordeelt boeken Veel aanmeldingen play-inn Zuidplasmuziek Plantenpotje knutselen Scratchdag Nieuwerkerks Vrouwenkoor Luisteren naar je pen Restauratie Steenovens Koolhydraten de nieuwe vetten? HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 17 FEBRUARI 2010 marcot frawk mé anWt pran k. ,o)9 Restauratie Steenovens Klein Hitland Nieuwerkerk aan den IJssel ZONDAG 21 FEBRUARI Wii spelen in bibliotheek EHBO bij kinderen Sunday Half Hour dienst De zusjes Anne en Margot Frank bezweken slechts enkele weken voor de bevrijding van het concentratiekamp. Nieuwerkerk aan den IJssel/Bergen- Belsen - Stichting VEDJ toog op 14 februari naar voormalig concentra tiekamp Bergen-Belsen in Duitsland. Een bus met jong en oud ging op pad in de kou om de stappen te nemen die anderen daar ooit hadden moe ten nemen omdat zij anders waren. Twee van de 15.257 gevangenen wa ren Anne en Margot Frank. Kort voor de bevrijding van het kamp bezweken zij beiden aan tyfus. Op 13,14 en 15 mei 2010 zal nog een excursie plaatsvinden in het kader van 65 jaar bevrijding. Ditmaal naar voor malig vernietigingskamp Auschwitz, in Polen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie: www.vedj. info mail: info.vedj@gmail.com of 06-14606126. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuid- plas - De muzikanten die zich voor de play-inn Zuidplasmuziek hebben aangemeld onder de naam Mega Ge legenheidsorkest Zuidpias verzorgen zaterdag 13 maart een gratis concert. Dit Megaorkest is een unieke éénma lige samenstelling van muzikanten uit de nabije en verre omgeving. De muzikanten repeteren de hele za terdag tijdens de muziek play-inn voorafgaand aan het concert. Het repertoire bestaat voornamelijk uit bekende muziek. De toegang is vrij. Zo'n zestig muzikanten hebben zich aangemeld. Muzikanten die een blaasinstrument of slagwerkinstru ment bespelen op Hafabra B-niveau, kunnen zich alsnog aanmelden voor de play-inn. Dit kan tot 1 maart via de website www.zuidplasmuziek.nl Het concert vindt plaats in het Thor- becke Voortgezet Onderwijs aan de Kamerlingh Onnesstraat 4 in Nieu werkerk aan den IJssel en begint om 17.00, zaal open 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van vrijwilligers van Vedj kun nen kinderen op woensdag 10 maart een plantenpotje knutselen. Deze activiteit start om 14.00 uur in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. De kos ten bedragen 2,50 euro. De kinderen krijgen limonade en chips. In verband met het groeiend aantal kinderen dat meedoet, kunnen alleen de ouders of verzorgers van kinderen tot en met zes jaar tijdens het knutselen blijven. Voor hen staat koffie en thee klaar. De knutselmiddag eindigt om 16.00 uur. In verband met de aanschaf van materialen dienen de kinderen mini maal een week van te voren aange meld te worden. Voor meer informatie en aanmelden: barbera.vedj@gmail.com of 06- 39665588. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter ere van haar 10-jarig bestaan organiseert het Nieuwerkerks Vrouwenkoor voor zaterdag 17 april een 'scratchdag'; een dag waarop gezamenlijk een muzikaal programma wordt ingestudeerd dat aan het eind wordt uitgevoerd voor publiek. Het programma bestaat uit een licht klas siek en uit een musicalgedeelte. De muziek zal twee- of driestemmig zijn. Zin in zingen? h^t Nieuwerkerkse Vrouwenkoor nodigt iedere vrouw, die houdt van zingen, uit om deze dag samen met net koor door te brengen. Het hebben van een geoefende zangstem is niet noodzakelijk; het plezier in zingen staat voorop. De scratchdag vindt plaats in Nieu werkerk en duurt van 10.00 tot 18.00 uur. Vooraf ontvangen de deelnemers de bladmuziek om goed voorbereid aan de repetitie te kunnen beginnen. Informatie en aanmelden: 0180- 316964, 010-4512707 of scratch@ nieuwerkerksvrouwenkoor.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin deren in de leeftijd van zes tot twaalf jaar kunnen hun mening geven over de nieuwste kinderboeken uit 2009. Kinderen kunnen zich aan de balie van de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein inschrijven als jurylid. Zij ontvangen dan een handig boekje waarin zij aantekeningen kunnen maken over de gelezen boeken, leder jurylid stelt zijn eigen Top 3 samen. Deze dient vóór 15 mei ingediend te worden op www.kinderjury.nl Als beloning krijgen de kinderen een kleine, speciale, kinderjuryverrassing. De jury bestaat uit twee leeftijds groepen: kinderen van zes tot en met negen jaar en kinderen van tien tot en met twaalf jaar. Beide groepen kiezen één schrijver of schrijfster die in juni de Prijs van de Nederlandse Kinderjury 2009 krijgt. Prijs voor juryleden Uit alle juryleden wordt een aantal prijswinnaars getrokken. De hoofd prijs bestaat uit een verwenuitstapje voor het hele gezin; de tweede prijs is een boekenbon ter waarde van 10,- euro voor alle kinderen uit de groep van het jurylid en er zijn 25 troost prijzen in de vorm van een kinder boekenbon ter waarde van 10,- euro. Plaatsnemen in landelijke jury Kinderen die lezen helemaal te gek vinden kunnen solliciteren naar een plaats in de Senaat, de landelijke jury. Deze jury, bestaande uit 11 kinderen uit het hele land, bespreken in juni de meest gekozen boeken en schrijven hier een juryrapport over. Voor meer informatie: www.kinderjury.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Wan neer men steeds meer naar zijn of haar omgeving luistert en steeds minder naar zichzelf, bestaat de kans de verbinding met de innerlijke wijs heid kwijt te raken. Het volgen van een cursus 'Creatief schrijven' kan een manier zijn om de weg terug te vinden naar de intuïtie. In deze cur sus wordt gewerkt met verschillende schrijfoefeningen en werkvormen. Als inspiratiebronnen wordt gebruik gemaakt van associaties, tekstfrag menten en beeldmateriaal. De cursus, Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Steenovens van Klein Hitland staat sinds vorige week dinsdag een bouwbord op de Groenendijk langs de Hollandsche IJssel. De steenovens ondergaan momenteel een grondige restauratie. Na afloop hiervan, naar verwachting vóór het einde van dit jaar, zullen zij een nieuwe functie krijgen. Het is de bedoeling de steen ovens in de toekomst open te stellen voor het publiek. Voor meer informatie: www.steenovens.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Low carb, Atkins, dokter Frank, laag kool hydraten dieet: wat is de relatie van koolhydraten met overgewicht? Over dit onderwerp spreekt Marian Noor- dam, diëtiste van Dietheek Nieuwer kerk aan den IJssel op woensdag 3 maart van 20.00 tot 21.30 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Vooraf aanmelden, mogelijk tot en met dinsdag 2 maart, is gewenst. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-316201. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. M.B. van den Akker en 18.45 uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. J. Broekman. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 1e zondag 40-dagentijd 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor; 12.15 uur SHH-dienst met voorganger Lennart Pors (m.m.v. het 5HH- combo). ProtGem. De Bron 1e zondag 40-dagentijd 10.00 uur ds. GJ. Robbemond. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur leesdienst. welke zowel op woensdagochtend 4 maart als op donderdagavond 6 maart van start gaat, omvat zes bij eenkomsten en is bedoeld voor men sen die willen schrijven over zichzelf en over de wereld waarin zij leven. Schrijfervaring is niet nodig. De cur sus, welke plaatsvindt bij docente Edith Bosma thuis aan het Veldewa- ter 27, kan in groepsvorm dan wel individueel gevolgd worden. Voor meer informatie: 06-24629573, www.luisterennaarjezelf.nl of edithbosma@bewustnaarbalans.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek aan het Raadhuisplein kunnen kinderen in de voorjaarsva kantie, op dinsdag 23 en donderdag 25 februari van 14.00 tot 17.00 uur, met de Wii spelen. De 12-jarige Jes- per Zuidam, leerling van het Thor- becke Voortgezet Onderwijs, zal in het kader van zijn maatschappelijke stage, aanwezig zijn voor het geven van hulp en advies. De toegang is vrij. Bij de bibliotheek kunnen ook Wii-spellen geleend worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl, gevestigd aan het Raadhuisplein 5, gaat dinsdag 2 maart een EHBO-training voor hulp aan kinderen van start onder leiding van een bevoegd EHBO- instructeur van het Oranje Kruis. Omdat professionele hulp niet altijd snel ter plaatse is, is het van belang voor ouders om te weten hoe zij moeten handelen als hun kind iets overkomt. De cursisten leren onder meer over levensreddend handelen bij verstikking en verdrinking en ze krijgen een reanimatietraining. De training omvat drie avonden. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-310180 of info@zorgis- eenkeuze.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat wordt op zondag 21 februari om 12.15 uur een Sunday Half Hour dienst gehouden. Deze dienst wordt speciaal georganiseerd voor jongeren vanaf 16 jaar. Na af loop zijn de bezoekers welkom in het Sunday Café om na te praten. Voorganger Lennard Pors zal deze ochtend spreken over het thema 'nieuwe hemel en nieuwe aarde' en het S.H.H. combo verleent op muzi kaal gebied haar medewerking. Voor meer informatie: www.shhnieuwerkerk.hyves.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9