"De Mond Vol" MnriTHSn klikken Zevenhuizensche IJsclub bij De Mond Vol Kom kijken hoe de tijd vliegt Er werd gebridged Head Up! voor sombere jeugd Swingin' at Swanla Strijd om finalepoule duurt voort HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 24 FEBRUARI 2010 ZONDAG 28 FEBRUARI BAKKER KOSTER Tel: 079 593 30 01 Tunnelvisie? Opbrengst collecte Amnesty International Schaken Zevenhuizen - Bram Veerman van de Zevenhuizensche IJsclub is op zondag 28 februari te gast in talkshow De Mond Vol. Geert van der Burg, de presentator van de show, zal onder meer van hem vernemen of de 'dweilmachine' nog in puike conditie verkeert. Tevens wordt gesproken over de voorbereidingen voor een toertocht op de Rottemeren, over de container voor de voorverkoop die klaarstaat en over de aangebrachte verlichting. Alleen het ijs wil nog niet zo lukken. Tijdens de talkshow zal Bram Veer man in contact gebracht worden met Gerard Spijkerman, de man die per seizoen honderden liters erwtensoep klaarmaakt Uit deze ontmoeting zal misschien een mooi samenwerkings verband ontstaan. De overige gasten in de talkshow zijn de Tanzaniagroep uit Moordrecht en Johan Helmer van het hoogheem raadschap Schieland. Hij komt praten over de aan te leggen roeibaan in de Eendragtspolder. Talkshow De Mond Vol vindt plaats op zondag 28 februari van 12.00 tot 13.15 uur in de pub van cultu reel centrum Swanla. De toegang bedraagt 5,- euro. Reserveren kan De dweilmachine van de IJsclub. via demondvoi@planet.nl of 0180- 631913. Voor meer informatie: www.hotelvos.nl. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. G.J. van Beek en 19.00 uur ds. R. de Reu ver. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Geref. Kerk 9.30 uur dr. E. Hoo- gerwerf. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. JA Broström-Bruin. R.K. Gem. Moe./Zev. - Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 19.00 uur ds. J. van Rijswijk. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. J.A. Kloosterman en 15.30 uur ds. A. Kot. Herv. Gem. n.n.b. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Bouwbedrijf Bakker-Koster is dé specialist in het aan- en verbouwen van woningen en bedrijfspanden! I' BOUW GARANT Ambachtstraat I 2751 GP Moerkapelle info@bakkerkoster.nl www.bakkerkoster.nl Tien panelen krantengeschiedenis, (foto Johan Ottevanger) Zevenhuizen - In historisch centrum Ons Verleden aan de Tweemanspolder is zaterdag 27 februari de tentoonstelling '25 jaar... de tijd vliegt' te bezoeken. Conservator Ad de vries en zijn werkgroep hebben een tiental panelen gecre- eerd waarop 25 jaar krantengeschiedenis in de drie kernen van Zuid plas te zien is. Op de bovenverdieping is de mo lententoonstelling ingericht en ook de expositie over de droogmakerijen rond de Rotte is te bezoekken. Gratis jubileumboek Tijdens de openstelling van het Ons Verleden op zaterdag 27 februari van 13.30 tot 16.00 uur kunnen de leden van de stichting oud Zevenhuizen- Moerkapelle het gratis jubileumboek over het 25-jarig bestaan ophalen. Niet-leden die in het bezit willen ko men van deze 'schat aan nostalgische informatie' kunnen het aanschaffen voor 34,50 euro. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla werd dinsdag 16 februari de 3e zit ting van de derde ronde gebridged. De A lijn werd gewonnen door Ruud Bantje en Mark de Wall met 64.61%, 2e werden Cecille Lelieveld en Ria van Wensem met 60.54% en 3e Mar Christiaanse en Elly Miltenburg 58.36%. In de B lijn werden Fenna en Pieter van der Lely 1e, Truus Caré en Erica Kluiver met 56.25% 2e en Erna van Boheemen en Ronny Schepers met 55.99% 3e. In de C lijn 1e Ger Spanjaard en Els Zwanenburg met 65.17%, 2e Carolien en Henk de Koning met 55.45% en 3e Frank en Detty Mol met 54.10% Aan kop na 3 zittingen in de A lijn Cecille Lelieveld en Ria van Wensem met 59.14 in de B lijn Fenna en Pieter van de Lelie met 57.85% en in de C lijn Ger Spanjaard en Els Zwanenburg met 59.97%. Regio - GGZ Kinderen en Jeugd Ri vierduinen houdt voor jongeren die zich somber voelen de training Head Up! De cursus is bedoeld voor pubers tussen de dertien en zestien jaar oud en start 18 maart. De jongeren leren bij Head Up! wat zij zelf kunnen doen om sombere buien beter in de hand te houden. Thema's die aan bod komen bij de achtweke- lijkse bijeenkomsten zijn hoe je door anders denken je gevoel kunt beïn vloeden en hoe je goed voor jezelf kunt opkomen. De bijeenkomsten duren ander half uur. Na aanmelding, worden de jongeren samen met de ouder(s) uitgenodigd voor een kennisma kingsgesprek Ouders worden over de training geïnformeerd tijdens een ouderavond. Deelname aan Head Up! is gratis en vindt plaats op donder dagmiddag van 15.00 uur tot 16.30 uur in Gouda aan de Boelekade 19. Voor meer informatie en aanmelding: 0182- 57.39.33 of preventie@ggz- kinderenenjeugd.nl De kunst in een tunnel, straks in het riool? Onder BK weg, Shakespeare en ook viool? Is dit een gedachte, droom of een illusie? Het lijkt mij een onvervalste tunnelvisie Harry de jong Zevenhuizen-Moerkapelle - De on langs gehouden collecte van Amne sty International heeft in in Zeven huizen en Moerkapelle 1669,- euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. Voor meer informa tie: collecte@amnesty.nl of 020- 6264436. Moerkapelle - In de onderlinge com petitie van Schaakvereniging Moer kapelle stonden vrijdag enkele be langrijke partijen op het programma, gespeeld door kanshebbers op een plek in de finalepoule. Allereerst was er de partij tussen Maarten Vroegindeweij en Gerard van Ommeren. Een lange pot was het, die uiteindelijk in het voordeel van Maarten beslist werd. Sneller werd er gespeeld door Arian de Bruijne en Tim van Breda. Na een combinatie die door Arian verkeerd werd inge schat, wist Tim de partij al snel in zijn voordeel te beslissen. Hierdoor is Tim een stapje dichterbij de finalepoule gekomen. Ook Wouter Vroegindeweij deed goede zaken. Door zijn winst op Jan Blok klimt ook hij omhoog naar de top 6. Ad Voerman had deze avond flink wat moeite met het solide spel van Henk Doornhein, maar na lange tijd wist hij zijn voorspong toch uit te buiten. Jojanneke Weijermars won nadat een cruciale paardzet door tegenstander Freek Hofman over het hoofd werd gezien. De jeugdige spelers in de onderlinge competitie deden het deze avond bijzonder goed. Frits van der Starre scoorde heel knap een punt tegen Kevin Bakker, Jan Noorland bewees dat hij steeds beter wordt door Wim Westerman te verslaan. Zevenhuizen - Het publiek waant zich op zaterdag 13 maart in Theater Swanla in de sfeer van een jazzclub uit de vorige eeuw tijdens het optre den van Jazzterix. Tijdens de voorstel ling brengt het orkest zowel instru mentaal als vocaal een bloemlezing Jazzterix. uit het repertoire dat gedurende de afgelopen 30 jaar is opgebouwd. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Reisbu reau De Zwaluw, via www.dorpshuis. nl ofviajazzterix@planet.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 10