fatertt ofc lin&ZK ófeevt ftüi BRAINS ACTIVITEITEN IN 'T BLOK! Gouden plakw jU op Nobele Spelen Hart van Holland Scholierenpanel 18 HART VAN HOLLAND PEPTALK 24 FEBRUARI 2010 Nó9^»uit! *'Jdc adr> Nieuwer kerk aan den IJssei - De ze vende editie van Urban Open Air staat gepland voor zaterdag 29 mei. Ook dit jaar wordt het een evenement met volop urban talent. Er komt een mobiel skatepark, waar skatebattles gehouden worden. En natuurlijk is er ruimte voor vrij ska ten. Op de dansvloer gaan diverse crews de strijd aan in de inmiddels legendarische breakdancebattle. Ook Urben Open Air 2009. (archieffoto) graffiti liefhebbers kunnen hun hart ophalen. In het park worden borden geplaatst waarop artiesten hun kun sten kunnen vertonen. Nog niet zoveel ervaring in skaten, dance of graffiti? Er worden work shops gegeven in alle disciplines. Urban Open Air vindt plaatsin het Es- separk op zaterdag 29 mei van 11.00 tot 17.00 uur. 's Avonds wordt een afterparty gehouden in jongerencen trum 't Blok. Nieuwerkerk aan den IJssei - Het be gint steeds meer te bruisen in jonge rencentrum 't Blok. In maart vinden er diverse activiteiten plaats vanuit het brede school project BRAinS. In de activiteitenruimte gaan kinderen op woensdag 3 en 10 maart 'dakpan schilderen' onder begeleiding van Henrike de Goede. In de zaal gaan eind maart de theaterlessen van start met Karin Bol en Lida Hoe- beke en begin maart gaan leerlingen meedansen met de lessen van Fabia Dance Center. Ook kinderen die nog op de wachtlijst stonden voor de kinderkookclub, kunnen vanaf maart in de professionele keuken van 't Blok terecht. Leerlingen van diverse scholen uit de Zuidpias hebben zich aangemeld voor één van deze acti viteiten en kunnen in maart alvast komen kennis maken met 't Blok. Laatste klussen De kroeg is deze weken het episch- kluscentrum van 't Blok. Op 5 maart gaat de kroeg open voor publiek en voor het zover is moet er nog het een en ander gebeuren. De tap is aangesloten, het meubilair is gear riveerd, de koelkasten worden bin nenkort geleverd en de klussen aan de bar en de verlichting vorderen gestaag. De kroeg van 't Blok blijft Taverna heten, het originele naam bord hangt inmiddels. Nieuwsgierig geworden? vrijdagavond 5 maart is de kroeg open en kun je gezellig langskomen. Slechts weinigen kunnen het me nazeggen. 'Een oud-klasgenoot van me zit in Vancouver'. Zo zou ik de indruk kunnen wekken ooit een topsportopleiding te hebben gedaan. Excuses, bewijsmateriaal van een six- pack of wasbordje heb ik eigenhandig verduisterd. Door Pepijn de Groot Nee, Carin Berends is op een missie in Vancouver. Van Krokusvakantie XL is geen sprake: Carin moet kosteloos reizen en verblijven in Van couver om zo geld bij elkaar te sprokkelen voor de ontwikkeling van gehandicapten sport. De stichting Sport Compass is de uitvoerende kracht, Carin is er vrijwilli ger. Via de site van de stichting is de weblog te lezen van Carin, en ook zijn de gestelde doelen te zien. Als je Carins streven bekijkt is het andere koek in vergelijking met de Flügel-records die momenteel op scherp staan in de Oostenrijkse après-ski hutten. De Olympische koorts doet het kwik stijgen in menig huiskamer. Wellicht is dat de reden van de gebrekkige sneeuw... Hoe dan ook, voor Neder land was er een denderende opening. Sven Kramer sleepte een gouden plak in de wacht: een goed begin is het halve werk. De zwartgallige mede mens haakte hierop m met'meer dan een tweede gouden medaille wordt het dus niet.' Als ze dat tegen Erica Terpstra hebben gezegd, verbaast haar beschonken toestand bij Evers mij geenszins. Terp' haakte weer op de zwartgalligheid in en dacht: 'als er dan maar twee medailles komen, zie ik ze tenminste dubbel en lijken het er vier!' Back to reality. Er was geen sprake van een goed begin. Nog voor de Spelen begonnen viel er een dode op de rodelbaan. De sneeuw die bij ons op de sporen lag is gedeporteerd naar Canada, ge donder in dweilpauzes, pesterige trekjes van de startschieter: ver liest sport haar hoge concentratie aan plezier door randverschijnselen? Toegegeven, het is knullig voor een professionele organisatie. Maar zoals sporters hun belofte niet waar kun nen maken, lukt het de organi satie soms ook niet. Ik opper organiseren als een nieuwe Olympische discipline. Ik neem nog contact op met het IOC of het een zomer- of wintersport betreft. Hollands glorie in Ca nada: Vantuitert of Svencouver? De eerste week is voor Nederland geslaagd. Het Holland Heineken House (in de categorie wie-weet-waar- Wiilem-Wever-woont) stond in lichterlaaie toen Mark, Sven en Ireen gehuldigd werden. Kan er een zesde, oranje ring worden toege voegd aan het logo? Niet te zien op Teletekst, maar hope lijk krijgt zij het warmste onthaal op Schiphol. Want Carin Berends gaat slagen in haar missie gezien haar stalen ambitie. Carins gouden plak moet het meest glinsterende randje krijgen vanwege haar nobele stre ven. Haar prestatie is voor mij van meerwaarde: daar kan geen gastoe- ter, spandoek of baanrecord tegenop. Woordkundig gezien valt er niet op te boksen tegen Svencouver, maar als ik de macht had zou de voice- over van het Sportjournaai vanavond zeggen: 'We schakelen nu over naar Carin Town...' Volg Carins missie van dag tot dag op: www.hartvanholland-online.nl en www.sportcompass.nl/vancouver Stelling: Vorige week zijn de Olympische spelen in Vancouver begonnen. Omdat Ne derland een aantal uur tijdsverschil met Canada heeft, worden veel wed strijden 's nachts uitgezonden. Op welke manier volg je de spelen? Sta je er 's nachts voorop of vind je het allemaal niet zo interessant? Wat vind je tot nu toe van de prestaties van de Nederlanders. Door Marlonneke Willemsen Bob van der Wende (18 jaar) uit Zevenhuizen: Kroegklussen bijna geklaard. "Ik lees meestal 's ochtend in de krant wat er gebeurt is. Ik kijk nor maal niet zo veel sport, maar nu heb ik 's avonds wel eens zoiets van 'laat ik eens de spelen gaan kijken', want die zijn wel bijzonder. Maar de meeste dingen hoor ik op school of via het nieuws en de krant. Ik kijk vooral naar het schaatsen, want daar doet Nederland het natuur lijk goed. Op de andere onderdelen hebben we niet echt mensen die uitblinken, ik vind dan ook dat ze het tot nu toe goed gedaan hebben. We mogen als klein landje denk ik niet klagen." Claire Ugen (13 jaar) uit Moordrecht: "Ik vind de Olympische spelen leuk, alleen ik volg het niet op de voet. Vaak kijk ik iets anders op tv en dan zap ik in de pauze naar de Olympi sche spelen. En aangezien iedereen heel blij is als Nederland heeft ge wonnen hoor ik het wel. Ik ben dus niet erg strikt in het volgen ervan, maar ik vind het wel leuk!" Mohit Mistry (16 jaar) uit Nesselande: "Ik vind de Olympische Spelen heel interessant. Alleen om daarvoor midden in de nacht op te staan om live te gaan kijken, is niets voor mij. Ik kijk liever als het 's ochtends in het nieuws wordt uitgezonden. De prestaties van Nederland vind ik best wel goed. Sven heeft het vrij goed gedaan op de avond dat de Spelen zijn begonnen en nu heeft Tuitert ook nog goud gewonnen op de 1500 meter. Ik verwacht zeker dat onze sporters nog wel een paa medailles binnen zullen slepen en de eer van Nederland hoog zullen houden."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 18