RCTTEP3P itiviteiten in Loose End Tup-ó en t/aicA van w<2JieJ.dkamp^ionn Soutane. Touzani ZANG EN DANS! "Twirlen is echt topsport" Jouw band op Rottepop 2010? Loose End ®9Ki!Sf Éüm HART VAN HOLLAND PEPTAL I 24 FEBRUARI 2010 19 DOE MEE MET MYSTERIEUZE Wereldkampioen Renske Luijendijk: 4/ 0 - Zuidpias - Is zingen jouw passie? Dans jij de sterren van de hemel? Jongeren- theater Quint zoekt veertig jongeren tussen de dertien en 23 jaar oud die willen spelen, zingen en dansen in de mysterieuze musical Lozen, het Indianenmeisje. of is haar Indiaanse bloed te sterk? Aanmelden om kans op een rol in de musical te maken kan tot zondag 1 maart via www.jongerentheater- quint.nl. De repetities starten in mei en er wordt tot september dertig keer gerepeteerd. Daarna kun jij schitteren tijdens de dertien voorstellingen in het Isala Theater, de Tuyter en de Stadsge hoorzaal Vlaardingen. Amerika 1880. Er wordt gejaagd op de laatste groep Apache Indianen van de beruchte Geronimo. Het land van de Indianen wordt stap voor stap afgepakt. Lozen, het Indianenmeisje wordt door een blanke familie gered. Maar wordt zij echt gered? Lozen wordt naar een internaat gebracht waar ze leert om een goede Westerse vrouw te zijn. Kan ze zich aanpassen aan de nieuwe heersers van het land (WttjbrFLE WORXr Langsingerland - De derde editie van het Rottepopfestival vindt plaats op za terdag 4 september. Rottepop is een festival dat zich richt op een breed publiek en mikt op 5000 bezoekers. Naast grote bekende publiekstrekkers is er op het podium ook plaats voor regionaal talent. In eerdere edities stonden bekende namen als Racoon, Di-Rect, VanVelzen, Mi low en Room Eleven op het podium. Wil jij met je band op het Rottepop festival staan en kans maken op een professionele fotoshoot? Stuur dan vóór maandag 8 maart een demo met daarop minimaal vijf nummers naar Stichting Rottepop, t.a.v. Bert Hamer, Magnoliahof 22, 2665 RM Bleiswijk. Uit alle inzendingen kan jouw band geselecteerd worden voor een van de voorrondes op 20 maart, 10 april of 15 mei in de Rotonde in Berkel en Rodenrijs. Iedere voorronde levert een winnaar op die mee mag doen aan de finale op zaterdag 5 juni. Reeuwijk - De heavy power metal- band Shadow Alliance ea de stoner- ockband Th Alkoloids treden zater dag 27 februari op in Loose End. De zaal is vanaf 21.00 uur open en de Reeuwijk - In jongerencentrum Loo se End is de komende periode van alles te doen. Vrijdag 26 februari van 70.00 tot 24.00 uur wordt een game event gehouden voor jongeren van tien tot en met zestien jaar. Een live-bandavond met Shadow Alliance en The Alkoloids staat ge pland voor zaterdag 27 februari van 21.00 tot 1.30 uur. Woensdag 3 maart van 20.00 tot 21.30 uur is er theatersport, vrijdag maart is er een tafeltennistoer nooi en een inloop voor jongeren tot zestien jaar. 6+ jongeren kunnen vrijdag 5 maart terecht van 21.00 tot 1.00 uur voor een avond alternatieve rock en zaterdag 6 maart zijn jongeren van tien tot vijftien jaar welkom van '0.00 tot 23.00 uur voor MZZL en ekker local chillen'. ?oor meer informatie: 06-12839280. Criteria voor deelname Alle bandleden zijn afkomstig uit Zuid-Holland. De band maakt eigen muziek, dus geen covers!, en heeft een repertoire van minimaal 30 mi nuten. De muziek valt in de genres Mainstream Pop, Rock, Indie of Soul. Uiterlijk 13 maart krijgen de inzen ders bericht of zij zijn geselecteerd voor een voorronde. Voor meer informatie: www.rottepop.nl. entree aan de deur is 7,50 euro. Kaar ten in de voorverkoop kosten 5 euro en zijn te reserveren via www.shado- walliance.nl. Meer info over Loose End: www.loose-end.eu. l/l/addinxveen - Bij twirlen denken veel mensen aan majorettes in korte rokjes en laarzen, maar dit is maar een klein onderdeel. De wedstrijdvorm van de sport bestaat uit een aantal verschillende categorieën waarbij er een uitvoering ge ven wordt op muziek. Twirlen is volgens Wereldkampioen Renske Luijendijk (22) dan ook veel meer te vergelijken met ritmische gymnastiek. "Ik ben dagelijks met mijn sport bezig en ook bij onze vereniging wordt de competitie heel seri eusgenomen." salto's en flikflaks te maken." Renske is lid van de Kopergirls uit Lei den. Ze hoopt dat er in Waddinxveen een afdeling voor Twirlen bij gym nastiekvereniging TOOS komt. "Om te twirlen moetje echt naar de grotere steden, zoals Leiden en Den Haag. De vereniging waar ik lid van ben, is een van de beste van Nederland. We zijn echt serieus met onze sport bezig. De afgelopen jaren ben ik op hoog niveau actief geweest en ben ik bijvoorbeeld naar het WK geweest. Daar ben ik eerste en tweede geworden. Daarna heb ik besloten om me meer op het lesgeven te gaan richten. Ik ben op dit moment lid van het tweede team en daarnaast doe ik ook mee met een solo-routine. Ik train één keer per week met het team en één keer per week werk ik aan mijn solonummer. Daarnaast geef ik les. De komende Door Marlonneke Willemsen Volgens Renske denken veel mensen bij twirlen gelijk aan majorette. "Er komt veel meer bij kijken. Zelf ben ik ook begonnen met majorette, toen ik zes jaar oud was, maar omdat mijn tantes allebei op hoog niveau met twirlen bezig waren, kwam ik hier al snel mee in aanraking. Ze hebben me echt met het virus besmet. Twirlen is een soort ritmische gymnastiek. Wij moeten ook een programma doen op muziek, waarbij we verschillende elementen laten zien. Het enige ver schil is dat we geen acrobatiek doen. Er zijn in Nederland twee bonden. De bond waar mijn vereniging bij is aangesloten, heeft dit verboden. We doen onze routine gewoon op de vloer van de gymzaal, dus zonder matten. Dan is het te gevaarlijk om tijd willen we ook in Waddinxveen beginnen met twirlen. We gaan voor de zomer nog beginnen met work shops bij turn-dansvereniging TOOS. Na de vakantie willen we meedraaien met het normale rooster." De twirliessen zijn voor iedereen vanaf zes jaar. Voor meer informa tie: www.tooswaddinxveen.nl, 0182- 613839 of 0182-640277. Waddinxveen - "De verliezers moeten vijf keer opdrukken." Het ging er don derdag 18 februari streng aan toe bij de workshop Freestyle voetbal op het Coenecoop College. Wereldkampioen Soufiane Touzani leerde de uitgekozen eerste- en tweedeklassers verschillende trucjes, maar hielp ze ook hun spelin zicht te verbeteren. De workshop was een onderdeel van de Urban Sportdag op het Coenecoop College. Naast Touzani bracht hiphop-ster/Ambassadeur 'Your World' Reshmay een bezoek aan de vestiging in Boskoop om een workshop hip hop zang en dans te geven. Door Marlonneke Willemsen De workshops werden georganiseerd door een speciale sportcommissie, die uit negen leerlingen bestond. Twee van deze leerlingen waren de eerste klassers Zoë van Deest (12) en Mischa van der Burg (13). "We hebben ons al een tijdje geleden opgegeven, maar we zijn pas twee weken geleden be gonnen met de voorbereidingen voor de Urban Sportdag. Soufiane Touzani was al gevraagd, maar voor de rest moesten we alles regelen, zoals de afzetting op het schoolplein, een lo kaal waar hij zich kon omkleden, de muziek en de posters." Zowel Zoë als Mischa zijn blij dat ze voor de sport commissie gekozen hebben. "Dat leek ons het leukst." Zelf zijn ze ook actief met sport bezig. Mischa zit op volley bal en Zoë voetbalt. De leerlingen waren onder de in druk van de kwaliteiten van Touzani. Hij is een talentvolle Rotterdamse straatvoetballer en is wereldkampi oen Freestyle voetbal en Zaalvoet bal internationaal. Daarnaast werd hij bekend door het computerspel FIFA Street, waarvoor hij trucs aan leverde en een karakter verzorgde. Ook speelt hij de hoofdrol in ver schillende commercials. In de pauze gaf Touzani eerst een demonstratie op het schoolplein. Daarna was het tijd voor de workshop in de gymzaal. De workshop begon met een tac tisch spelletje,waarbij drie leerlingen moesten samenwerken om de rest uit te schakelen door ze aan te tik ken. Dat lukte niet helemaal en dat werd dus vijf keer opdrukken. Nieuwerkerk aan den IJssel - In jon gerencentrum 't Blok start in mei de basiscursus 'Koken voor jongeren'. Deze cursus gaat plaatsvinden in de nieuwe, professionele keuken van 't Blok en is bedoeld voor jongeren van 12 tot en met 16 jaar. Achter het for nuis voor lasagne, Franse appeltaart, kippensoep, komkommersalade, pita's, kwarktaart, nasi en nog veel meer! Elke avond leer je een aantal gerech ten klaarmaken en na afloop eet je het gezellig met elkaar op of neem je het mee naar huis. De cursus bestaat uit vijf donderdagavonden van 18.00 tot 20.30 uur. De eerste avond is op donderdag 20 mei. Per persoon geldt er een eigen bijdrage van 15,- euro voor de hele cursus. Voor meer infor matie en aanmelden:: anton@jeugd- werkzuidplas.nl of 0180-315381.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19