2 Oudheidkamer open Crea- en hobbybeurs Zijn koolhydraten de nieuwe vetten? Plantenpotje knutselen Activiteitenprogramma Chrysanthemum Collecte hersenstichting HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 24 FEBRUARI 2010 21 Pensioen zorg voor later? Expositie in bibliotheek Avondgebeden n f Het leven van trainer/politicus Kees Heuvelman (1946) "Nee bestaat niet, zoek een oplossing" Nieuwerkerk aan den IJssel - Pen sioen, dat is voor veel mensen een ander woord voor 'van latere zorg'. Het onderwerp heeft een saai imago. Maar wat als er straks niet voldoende geld in kas is voor de gepensioneerden. Onno Steenbreek, associate professor aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, spreekt op donderdag 18 maart over dit on derwerp in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Steenbeek zal onder meer de vraag aansnijden, of de werkenden van nu nog kun nen rekenen op een verzorgde oude dag. Voorts stelt hij de vraag aan de orde of pensioenfondsen niet, net als banken, verboden moet worden om risicovol te beleggen. Het pu bliek krijgt deze avond ruimschoots de gelegenheid om vragen te stel len en op stellingen te reageren. De avond wordt gepresenteerd door Marnix de Romph en begint om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-316201 of info@bibliotheeknieuwerker- kaandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Schil derkunst van Hans Bakker, afkom stig uit Vlaardingen, is van vrijdag 5 tot en met donderdag 25 maart te zien in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. De werken zijn uitgevoerd in gemengde techniek met abstracte vormen en composi ties. Het werk laat veel fantasie toe, waardoor men het zelf kan interpre teren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen zal er vanaf 24 fe bruari elke woensdag een avondge bed worden gehouden in de Bron aan de Ringvaartlaan 16. Deze bij eenkomsten bestaan uit momenten van inkeer en verstilling, zingen, bij bellezing en gebed. Het thema van dit jaar is 'Wat moet ik doen?' De overige data van de avondgebe den zijn 3, 10, 17, 24 en 31 maart. Programma op maandag Op maandag van 09.45 tot 11.45 uur wordt er bij de Beeldenclub geboet seerd onder leiding van docente Sara van Roon. 'Beter Bewegen' kan iedere maandag van 14.00 tot 14.45 uur onder leiding van fysiotherapeut Rob Schonk en op dezelfde dag kunnen belangstellenden tussen 14.00 en 15.00 uur gezamenlijk handwerken. Op dinsdag en woensdag Lefhebbers van het volksdansen zijn welkom op de dinsdag om 14.00 uur m de recreatiezaal van het zorgcen trum en op de woensdag komt hier °m 16.00 uur de Bijbelkring bijeen. Eveneens voor deze dag, maar dan wekelijks om 14.00 uur, wordt een Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oud heidkamer van de Historische Vereni ging Nieuwerkerk aan den IJssel is op zaterdag 27 februari (HVN) open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is dan de wisselexpositie 'Gemeen telijk monument, ja of nee?' te zien. Deze expositie geeft een beeld van de 22 objecten van de concept-lijst van gemeentelijke monumenten, zoals deze door het college van Nieuwer kerk aan den IJssel in juni in proce dure is gebracht. De Oudheidkamer is te vinden aan Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 vindt op zaterdag 27 februari van 10.30 tot 16.30 uur een Crea- en Hobbybeurs plaats. Hob byisten kunnen bij diverse stands Nieuwerkerk aan den IJssel- De 38 collectanten van de Hersenstichting in Nieuwerkerk aan den IJssel hebben 4810 euro opgehaald. Nieuwerkerk aan den IJssel - Low carb, Atkins, dokter Frank, laag kool hydraten dieet; welke relatie hebben koolhydraten met overgewicht? Meer over de achtergronden en wie baat kan hebben bij een dergelijk dieet, zal worden toegelicht door Marian Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van vrijwilligers van Vedj kun nen kinderen op 10 maart een plan- tenpotje knutselen. Deze activiteit start om 14.00 uur in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. De kosten bedra gen 2,50 euro. De kinderen krijgen limonade en chips. In verband met het groeiend aantal kinderen dat zanguurtje georganiseerd. Meezin gen met liedjes uit het oud Hollands repertoire mag, maar hoeft niet. In verband met een andere activiteit is er op 3 maart geen zanguurtje. Activiteiten op donderdag Om de week, in maart op de 11e en de 25e, kunnen belangstellenden mee doen aan zitdansen: vanuit de stoel bewegen op muziek. Het dansen start om 14.00 uur in de recreatiezaal. Evens op de donderdag om de week, deze maand op de 4e en de 18e, start om 14.00 uur de bingo. Extra activiteiten Op dinsdag 16 maart kunnen be langstellenden meedoen aan een - o 's-Gravenweg 8 in de monumentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180- 312228 en www.hvnweb.nl terecht voor het opdoen van ideeën en voor het verkrijgen van informa tie over allerlei hobbymaterialen als kralen, 3D kaarten en stofjes. De toe gang bedraagt 2,50 euro. Voor meer informatie: 06-24213931. De landelijke opbrengst wordt be steed aan wetenschappelijk onder zoek, voorlichting en betere behan delmethoden. Noordam, diëtiste van Dietheek Nieu werkerk aan den IJssel op 3 maart in de bibliotheek aan de Reigerhof 32. Aanvang 20.00 uur, bibliotheek open 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aanmelden (tot een dag van tevoren): 0180-316201. meedoet, kunnen alleen de ouders of verzorgers van kinderen tot en met zes jaar tijdens het knutselen blijven. Voor hen staat koffie en thee klaar. De knutselmiddag eindigt om 16.00 uur. In verband met de aanschaf van materialen dienen de kinderen mini maal een week van te voren aange meld te worden. Info: barbera.vedj@ gmail.com of 06-39665588. workshop 'Bloemschikken voor Pa sen'. Inschrijven kan tot 9 maart. Op woensdag 17 maart om 14.30 uur is er een demonstratie van geheugent rainingen en spelen op de computer. Voor zaterdag 20 maart staat een optreden op het programma van het duo Petra en Marieke. Zij brengen pianomuziek, licht klassieke muziek en Hollandse liedjes. Op vrijdag 26 maart is er om 16.00 uur een medi tatief moment in de recreatiezaal van Chrysanthemum. Vooraf aanmelden voor activiteiten wordt op prijs gesteld. Voor meer informatie en aanmelden: aan de receptie van het zorgcen trum aan de Boslaan 1 of via 0180- 333777. "Mijn ouders woonden met acht kinderen aan de Kortlandstraat in Nieuwerkerkaan den IJssel. Mijn opa (vaders vader) was een Ouderkerkse zeilschipper met twee scheepjes die zand en grint leverde aan Leen Boer in Kortenoord. Vader en zijn zus als acht- en zevenjarige trokken in de jaagpaden samen het schip zonder motor. Opa zeilde naar de Dordtse Kil waar hij met een baggerbeugel met de hand, het zand en grint naar boven haalde. Zwaar werk. Later werkte vader bij de leerlooierij in de Groene dijk naast de slachterij Mo lendijk. Hij moest de natte huiden met zout bestrooien en stapelen zodat hij vaak kapotte handen had. Als hij thuis kwam stonk hij vrese lijk; hij waste zich bij gebrek aan een douche in een teil warm water in de keuken. We hadden het niet breed, we smeerden reuzel (kaantjes) of schapenvet op ons brood. Katapulten en rietfluitjes Ik was acht en bracht samen met Allan de Jong de weekkrant IJssel en Lekstreek rond. Cor Muit van de winkel bracht de kranten bij café Hoenkoop aan de 's-Gravenweg. Hij fietste langzaam met de kran ten tussen ons in en wij brachten de krant rennend rond bij alle boer derijen waar men toen alleen in de deur een brievenbus had. Soms pakte de hond je, dan rende je nog harder. Bij de Scheve overweg kre gen we bij het winkeltje van Vuik voor twee cent een handje wy- bertjes. Weer verder tot de Klaas Klinkertweg en de Bermweg weer terug, vervolgens de Tochtwegen. Na bijna drie uur was je uitgeput; we kregen er één dubbeltje voor. We speelden vaak op de steenbak kerij Klein Hitland en langs de IJssel tussen het riet vermaakten we ons met het maken van katapulten en rietfluitjes. Een baan Ik kwam van de Goudse ambacht school af en ging bij Paul van Weelde werken als krullenjongen in de carrosseriebouw, van onder andere autobussen. Werkdagen van 49 uur, zaterdags tot half één, voor zes gulden per week. Je kreeg in die tijd alleen zakgeld en wat spaargeld, want moeder kon het geld goed gebruiken. Na tien jaar ging ik naar De Jong Elektra in Nieuwerkerk en werd monteur en lasser. We werkten veel bij tuinders die overgingen op aardgas. Na 28 werkjaren nam de zoon de zaak over en ging reorganiseren. Ik was te duur, dus kwam het voor hem goed uit dat ik op mijn 52e werd afgekeurd na twee herniaopera ties. Ik stond op straat. Trainer en policitus Ik leerde bij de voetbal voor 'do cent' en werd trainer bij de KNVB in het rayon Gouda. Tot heden train ik de jeugd van tien tot achttien jaar. En in Nieuwerkerk bij de J.P.N. (Jeugd Plan Nederland). Tevens ben ik scout in district West II dat ta lentvolle voetballertjes selecteert. Sinds jaren zit ik bij de partij GBN (Gemeentebelangen Nieuwerkerk). We gaan door in de nieuwe ge kozen raad voor Zuidpias (GBZ). Jammer dat Moordrechts Belang niet met ons samen wilde, ze zijn nu weggestemd. We hadden ster ker gestaan voor één Zuidplasge- meente. Fijn dat Bonthuis voorlo pig nog burgemeester mag blijven, een man van woorden maar ook van daden. Ik ben wel eens lastig met vergaderingen, ik zeg waar het op staat, maar ik bedoel het goed. Ik hou niet van onrecht, mijn mot to is: 'Nee' bestaat niet, zoek altijd naar een positieve oplossing." Door Elly van Gelderen De Moord rechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Kees op de Ambachtschool. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Zorgcentrum Chrysanthemum worden maan delijks diverse activiteiten georganiseerd voor 55-plussers uit Nieuwerkerk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21