MmmSim "Ik wilde niet anders meer dan wethouder zijn Darling Rooster klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-online.nl Hi HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 24 FEBRUARI 2010 23 Jan Oomen wethouder af I ZONDAG 9 NOVEMBER Bridgeclub Troef Vrouw Succes spaaractie Darling Rooster Moet heel Moordrecht het weten? ii Moordrecht - Met de komst van de gemeente Zuidpias kwam er een eind aan de jarenlange inzet van voor malig wethouder Jan Oomen voor de gemeente Moordrecht. Begin februari jongstleden nam de oud-burgemees ter Huub van der Meer op gepaste wijze afscheid van de drie wethou ders van de gemeente. Wethouders Jan Oomen en Ron Gast ontvingen uit handen van de burgemeester het beeldje De Zorgzaamheid, voor hun verdienste voor de Moord rechtse ge meenschap. Oomen: "Als ik terugkijk, heb ik die afgelopen ach tjaar als wet houder heel interessant gevonden." Door Natasha Qualm Het was eigenlijk toeval wat Oomen en zijn familie naar het dorp aan de IJssel bracht. Geboren en getogen in Breda studeerde Oomen economie in Tilburg. "Dat was begin jaren zeven tig. Een hele tijd geleden. Voordat ik afstudeerde, had ik al een baan bij de gemeente Den Haag. Dat was een leuke baan en dus besloot ik daar een paar jaar te gaan werken om vervol gens terug te keren naar Brabant. Alleen dat is er nooit meer van geko men," vertelt Oomen. De familie Oomen besloot in het westen naar woonruimte te zoeken. "In die tijd was de huizenmarkt 'boo ming business'. Vaak werden wonin gen al binnen een week verkocht. Toen kwam een collega met een tip van een woning in de Troelstrastraat in Moordrecht. Dat huis was er nog toen we gingen kijken en zo zijn we in Moordrecht komen wonen." Het was dus geen bewuste keuze om voor Moordrecht te kiezen. "Nee, ik had zelfs nog nooit van het dorp ge hoord. Maar mijn vrouw en ik heb ben allebei een binding met Moor drecht gekregen en de behoefte om naar elders te verhuizen is er nooit geweest." D66 Na een aantal jaren in Moordrecht te hebben gewoond, rolde Oomen in de plaatselijke politiek. "In 1980 ont stond het idee om een lokale fractie van D66 op te richten. Ik was van mening dat je iets moet doen voor het dorp waar je woont en de poli tiek sprak mij wel aan. Ik werkte nog voor de gemeente Den Haag en het feit datje bij de overheid werkt, geeft wel aan dat je betrokken bent. Die betrokkenheid wilde ik ook inzetten voor mijn eigen dorp. Maatschap pelijk bezig zijn en iets voor elkaar Jan Oomen. krijgen; dat was mijn motivatie," zegt Oomen. "Den Haag is wel een andere gemeente dan Moordrecht. In een dorp krijg je als burger nog een wet houder te spreken. De problematiek is in wezen hetzelfde, maar de schaal is anders. Maar ook een gemeente als Den Haag moet een begroting slui tend zien te krijgen." De opstart van de lokale fractie D66 werd een suc ces. Uiteindelijk zat Oomen zestien jaar in de raad voor D66. Wethouder Al die tijd bleef Oomen werken in Den Haag. Eerst bij de gemeente, later bij het Ministerie van VROM. "Daar heb ik uiteindelijk ruim zestien jaar ge werkt." Het werk voor de raad kwam in 1998 ten einde. "In 2002 werd ik benaderd door de WD. Zij vroegen mij of ik namens hun partij wethou der wilde worden. Dat was wel een bijzondere situatie, aangezien ik nog steeds lid was van D66, maar met de komst van het dualisme was dit mogelijk. Ik heb deze vraag uiteraard even in beraad genomen en uitein delijk gezegd dat ik het wilde doen. Echter als D66 nog in de raad had gezeten, had ik het nooit gedaan," vertelt Oomen oprecht. Het feit dat Oomen bij de overheid werkte, was een groot voordeel. "Ik kon daar met buitengewoon verlof waardoor ik de garantie had dat ik terug kon komen. Maar in 2005 heb ik daar ontslag genomen omdat het werk als wet houder zo interessant was dat ik niet anders meer wilde." Oppositie Toen hij begon als wethouder kreeg hij ondermeer de portefeuille Ruim telijke Ontwikkeling onder zijn hoe de. "Daar ligt ook wel mijn interesse. Het inrichten van gebieden vind ik interessant. Het is de herinrichting van de woonomgeving." Bij alle plan nen kom je als college wel oppositie tegen. "Het is daarom belangrijk dat je als bestuur de zaken goed uitlegt. Welk plan je ook ontwikkelt, je moet maatwerk toepassen. Maar als je als doel hebt om iedereen tevreden te stellen, houd je het niet lang vol. Wel moet je je best doen om ieder een recht te doen." Met plezier kijkt Oomen terug op de ontwikkeling van de Groene Weiden. "Ik ben daar vanaf het prille begin mee bezig geweest en inmiddels is zowel de voorbereiding alswel de uitvoering afgerond. Daar hoeft mijn opvolger eigenlijk niets meer aan te doen. Dat vind ik leuk." Stroperig De Zuidplasontwikkeling was voor Oomen ook een boeiende ontwikke ling. "Daar zat een grote tijdsdruk op in verband met de Wet Voorkeurs recht. Ondanks dat de Zuidplasont wikkeling snel ging, is het proces door de veelheid van de betrokken parijen een beetje stroperig geweest. Daar kan ik niet zo goed tegen. In die zin ben ik een beetje ongeduldig. Maar het is allemaal wel gelukt en daar kijk ik met voldoening op te rug," vertelt Oomen. Het afgelopen KERKDIENSTEN - zondag 28 fe bruari Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur drs. A.D. Noordam. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Oosterom en 18.30 uur ds. De Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 2e zondag van de 40-dagentijd; Woord- en Com munieviering met Thomas van der Horst. De kerk is elke don derdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het mid daggebed plaatsvinden. jaar speelde ook de fusie een grote rol. "Je kunt daar heel dramatisch over doen en zeggen dat de eigen gemeente wordt opgeheven, maar bestuurlijk gezien was het een grote uitdaging. Als wethouder maak je dat zelden mee." Afscheid Op 29 december 2009 is tijdens de allerlaatste raadsvergadering van Moordrecht officieel afscheid geno men van de raad en het college. "En dan is het opeens 1 januari en ben je geen wethouder meer. Wat ik het gekste vond, was dat iedereen naar zijn werk ging en datje zelf opeens niet meer hoeft. Dat is wel even raar." Met zijn 61 jaar geniet Oomen op dit moment van zijn prepensioen. "Toch ga ik niet stilzitten. Ik heb al leen wel tegen mijzelf gezegd dat ik de eerste drie maanden niets doe. Ik gebruik die tijd om even afstand te nemen. Het is allemaal wel heel abrupt afgelopen. Na die drie maan den ga ik op zoek naar iets anders. Iets in advieswerk of vrijwilligers werk. Maar ik wil in ieder geval geen vaste baan meer." Oomen kijkt met veel plezier terug op de afgelopen acht jaar. "Ik heb veel voldoening uit dit werk gehaald. De samenstelling van het laatste college en raad was heel constructief en prettig om mee samen te werken. Datje zaken voor elkaar krijgt vind ik leuk en het is fijn om iets zichtbaars achter te laten. Ik heb het allemaal heel boeiend ge vonden." Moordrecht - De uitslag van de speelmiddag op woensdag 17 fe bruari bij bridgeclub Troef Vrouw was als volgt. Eerste werd het koppel Huijsmans-Offerman met 63.19%, op de tweede plaats ge volgd door het koppel Hertog-De Kwaadsrteniet met 61.81 °/o. Derde werd het koppel Van der Panne-Pie- terse met 54.17%; 4.Datema-IJssel- stijn 52.78%, 5.Van Adrichem-Dirk- zwager 52.08%, 6.Ramaker-Rock 47.22%, 7,Husselman-Palsgraaf 43.75%, 8.Hertog-De Rek 25.00%. Na 10 spelronden gaat het koppel Ramaker-Rook aan de leiding met 55.69%, op de tweede plaats ge volgd door het koppel Hertog-De Kwaadsteniet met 54.18%. Derde is het koppel Dateme-IJsselstein met 54.04% en op de vierde plaats staat het koppel Van der Panne-Pieterse met 53.84%. Moordrecht - Vanuit de Dorpskerk en Ontmoetingskerk zijn 79 volle spaarkaarten bij de Super ingele verd en de daarvoor in de plaats verkregen boodschappen verdeeld onder inwoners. De kerken zetten de spaaractie in december vorig jaar op touw en gemeenteleden bleken zeer vrijgevig. L* Mail redactie@hart-van-holland.nl Moordrecht - Darling Rooster, de Goudse bluesy poprockband-met- een-twist, geeft zaterdag 26 februari een concert in het Moordrechtse mu ziekcafé East End. Meer informatie: www.eastendmoordrecht.com. klikken mag

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23