Visstandbeheer in de Kralingse Plas 2DE FLES Ruiterbasch MALVE PRÜJS io.se Karot® RDI HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPIAS 24 FEBRUARI 2010 Ophoging kade Kieinpolderlaan Houd jij je hoofd boven water? Vergunningen Bestuursvergadering Vraag voor 1 april subsidie aan week 8, nr. 56 mansion house HUIS MERK SHERRY] topVoordeel i o i toen BiidewiJa IMEDIUMI PALE DRY Het Wapen van Moerkapelle Moerkapeise zijde u MOERKAPELLE - Johan Schalk Brederolaan U WADDINXVEEN De kade langs de Ringvaart tussen het aquaduct en de Kieinpolderlaan in Nieuwerkerk aan den IJssel wordt opgehoogd. De werkzaamheden beginnen 1 maart en duren circa twee maanden. Het fietspad langs de Ringvaart is dan afgesloten. Fietsers worden omgeleid. Wij zoeken nieuwe collega's voor de volgende vacatures: - adviseur beheer en onderhoud waterkeringen en wegen - beleidsmedewerker waterkeringen - medewerker (civiel)technische ondersteuning - medewerker civiele techniek -technisch specialist (baggeren) - vergunningverlener Interesse in de bovenstaande functies, kijk op onze website. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.10.040,17 februari 2010) KPN Telecom, maken van twee lasgaten, Groenedijk 20 en 50. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.10.038,17 februari 2010) Clazing exportslachterij, gedeeltelijk dempen van een watergang en het verbreden van een watergang, Bierhoogtweg 17; - (K.10.032,17 februari 2010) Stichting Bodemsanering NS, uitvoeren van een bodemsanering, Swanlaweg 5. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335.Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergaderingen van de commissies Integraal Waterbeheer en Veiligheid op 5 maart aanvang 9.30 uur en Algemene Zaken en Middelen op 5 maart aanvang 14.00 uur. Beide vergaderingen worden gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergaderingen zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergaderingen is Aan het werk in de Kralingse Plas. mogelijk nadat u dit heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. nr. 010 45 37 272. Wilt u een natuurvriendelijke oever aanleggen? Wij hebben een subsidieregeling opgesteld die financieel kan bijdragen aan de aanleg. Stuur het aanvraagformulier voor 1 april op. Meer informatie: www.hhsk.nl/subsidieregeling. Eind februari gaan we aan de slag om een groot deel van de brasem en watervlooien etende vis uit de Kralingse Plas te vissen. Een uitdunning is nodig om te zorgen voor een goede verhouding roofvis en witvis. Een overmaat aan witvis, klein en groot, zorgt voor troebel water. Grote brasems woelen op zoek naar voedsel de bodem om. Dit geeft troebel water. De kleinere vissen eten te veel van de watervlooien. Deze watervlooien eten juist weer algen en een teveel aan algen geeft ook troebel water. Een goede verhouding van vissoorten is belangrijk voor helder en biologisch gezond (zwem)water met een groot assortiment vissen, zoals baars, blankvoorn, ruisvoorn en snoek. Wat ziet u van deze werkzaamheden op de plas? De vissen worden met netten, fuiken en elektrisch gevangen. Met elektrisch vissen worden de vissen met stroom tijdelijk verdoofd om ze zo gemakkelijk te kunnen opvissen. Na korte tijd komt de vis weer gezond bij. Vooral langs de oevers en bij begroeiing met riet wordt deze techniek gebruikt. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Aanbiedingen geldig van 22-02-10 t/m 06-03-10 De verschillende technieken worden op bepaalde plaatsen en tijdstippen ingezet, dus het kan dat u soms een tijdje geen activiteit ziet. Dit komt ten goede aan de vissen, omdat de vissen niet worden opgejaagd. De gevangen vis wordt zo vee! mogelijk elders levend afgezet. Afhankelijk van de (weer)omstandigheden duurt het werk tot mei-juni. Het afvissen is een van de maatregelen om de visstand te verbeteren. Ook het aanleggen van een vistrap, zodat vissen beter kunnen paaien en het visvriendelijk maken van het gemaal Kralingse Plas dragen bij aan een gezonde visstand. Ook hiermee gaat het hoog heemraadschap in samenwerking met de gemeente Rotterdam en de deelgemeente Kralingen-Crooswijk op korte termijn aan de gang. Voor meer informatie over de verbeteringen die worden doorgevoerd worden in en rond de Kralingse Plas, kijk op onze website. B00MSMA www.uwtopslijter.nl Geniet, maar drink met mate Alcohol onder de 16, natuurlijk niet Ruiterbosch Wijn van Oorsprong Weskaap. Rooiwyn: vriendelijke soepele rode wijn. Volop fruit en een licht kruidige nasmaak. Chenin Blanc: frisse, droge, bleekgroene, witte wijn. Pinotage Rosé: superfris, vriendelij maar ook lekker fruitig. 75 cl per fles 3.99 KI! H

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 32