klikken Moordrechtse Milieuvereniging in verzet tegen bouwproject Gouda Expositie advocaten Goede voorlezers bezorgen jury zware taak de Haij van derV\4nde HART VAN HOLLAND REGIO 24 FEBRUARI 2010 3 Thuis in de regio. v.d. Mee Jansen hoveniers Den Haag/Moordrecht - De Moordrechtse Milieuvereniging DeZuidplaspolder heeft dinsdag de Raad van State gevraagd om het bestemmingsplan voor de nieuwe Goudse woonwijk Westergouwe te schorsen. De gemeente Gouda wil op korte termijn beginnen met voorbereidend werk in het plangebied. Met een schorsing wordt volgens de vereniging voorkomen dat er een onomkeerbare aanslag in het gebied ontstaat. Over ongeveer een halfjaar behan delt de Raad van State alle bezwa ren tegen het project uitvoerig. De Raad kan het plan dan vernietigen. De milieuvereniging wil dat eerst het eindoordeel van de Raad wordt afge wacht, voordat er iets in het gebied gebeurt. Er zijn overigens al enkele woningen gesloopt om ruimte te maken voor de nieuwe woonwijk. Binnenkort moeten leidingen worden verlegd en bomen worden gekapt. Daarna is de aanpassing van een rotonde no dig voor het toegankelijk maken van een bouwweg. Uiteindelijk moet een woonwijk verrijzen van vierduizend woningen. De Raad moet nu allereerst beoorde len of er genoeg reden is om het plan stil te leggen. De kans daarop lijkt niet gering. De voorzitter ging tijdens de zitting ver mee met de bezwaren van de milieuvereniging. Beschermde dieren Zo zijn er voor de werkzaamheden diverse ontheffingen nodig van wege het verstoren van beschermde dieren. Die ontheffingen zijn er nog niet, omdat bij het ministerie van LIMV blijkbaar nog twijfels zijn. Mo gelijk vormt de grutto een reden om het plan te schorsen. Deze zwaar beschermde vogelsoort leeft in het plangebied. Door de woningbouw zal zijn gebied fors worden verkleind. Volgens de gemeente is een onthef fing voor de grutto waarschijnlijk niet eens nodig, omdat een deel van het leefgebied van deze vogelsoort behouden blijft. Maar volgens de raadsvoorzitter zal een deel van de vogels worden verdreven en die ke ren niet meer terug, waardoor hun aantal afneemt. Dat is volgens de raadsvoorzitter zorgelijk, omdat de gruttopopulatie al kleiner wordt. Wateroverlast De milieuvereniging vindt het ook zeer zorgelijk dat de woningbouw in het plangebied voor waterproblemen richting de Zuidplaspolder gaat zor gen. Dat is volgens hen juist verbo den door de minister van Verkeer en Waterstaat. Waterproblemen moeten in de plangebieden zelf worden op gelost. De milieuvereniging verwacht dat met de huidige plannen Moor drechtenaren in de Zuidpias water in De winnaars Maartje (links) en Danielle van de Voorronde voor de Nationale Voorleeswedstrijd. Zevenhuizen - Een lang beraad van de jury was vorige week woensdag nodig. Want, de kinderen die meededen aan de Voorronde voor de Nationale Voorlees wedstrijd voor leerlingen uitZevenhuizen en wijde omgeving hadden duidelijk talent. "'We vonden het heel erg moeilijk om een keuze te maken; we vonden er meer dan twee goed", aldus juryvoorzitter Coby Hol. Danielle Hagoort en Maartje Senneker werden uiteindelijk uitgeroepen tot de winnaars. Door Marianne Fortuin Er werd onder andere voorgelezen wt boeken van Marion van de Cool- W;jk, Jaap ter Haar, Yvonne Bril, Jan- Willem Blijdorp, Ada Ooms, Mark Walden, R.L Stine en Eoin Colfer. Het was een mix van spannende verha- 'er' en boeken voor en over meisjes. Danielle Hagoort van De Wegwijzer in Onebruggen las voor uit 'Verdacht' van Hans Mijnders. "Ik heb bijna al 2!j' boeken gelezen", vertelde zij na afloop. "Ik hoopte dat ik zou winnen, maar had het niet verwacht." De andere winnares, Maartje Senne- er van de Immanuelschoo! in Bos koop, was als laatste aan de beurt. Ze as voor uit 'Het geheim van de ver fde hulpkok' van Jacques Vriens. "Ik vond het allemaal wel spannend. Ik had ook niet verwacht dat ik zou winnen." Of de meiden bij de volgende ronde uit hetzelfde boek voorlezen, weten ze nog niet. In totaal namen elf basischoolleerlin- gen van groep 7 en 8 deel aan deze voorronde in Bibliotheek De Groene Venen aan de Dorpsstraat: Aleesha Kalian, Mariene Straathof en Maartje Senneker uit Boskoop, Bonne Jong- sma, Robert van Haaren en Sacha Palsgraaf uit Moordrecht, Ysanne den Breems en Jara van der Burg uit Zevenhuizen, Aïcha van der Schot en Ruben Westerhuis uit Bodegraven en Danielle Hagoort uit Driebruggen. In de jury zaten Coby Hol, kinder boekenschrijfster, Manou van Delft, boekhandeleigenaar, en Sophie van Hazendonk, winnares van de voor ronde van vorig jaar. "Sommige kinderen lazen een iets lan ger stuk dan de andere en daar heb ben we ook rekening mee gehouden. We vinden het moedig dat jullie hier komen voorlezen. Een compliment", sprak juryvoorzitter Hol na afloop. Bonne Jongsma en Ruben Wester huis waren in de plaats gekomen van twee andere deelnemers. Eén daarvan had zich teruggetrokken, de andere - Emiel uit Bodegraven - ligt helaas in het ziekenhuis. De zenu wen van Robert van Haaren wer den onbedoeld extra getest, toen de microfoon spontaan naar beneden viel en hij opnieuw moest beginnen. De deelnemers hadden enthousiast publiek meegenomen en met span doeken werden twee deelneemsters aangemoedigd. Eén daarvan had ef fect, want de tekst 'We moesten wat verzinnen, dus Danielle gaat winnen" kwam inderdaad uit. hun huis krijgen in perioden met veel regen. Een ander punt van discussie is de ontsluiting van het plangebied. Zo als het er nu naar uitziet, kan de ontsluiting voor verkeersproblemen zorgen, zo meent de vereniging. "Ook hier hebben de gemeente en de pro vincie niet verder gekeken dan hun neus lang is." De voorzitter van de Raad van State zette ook zijn vraag tekens bij de ontsluiting van de wijk. De provincie en de gemeente zegden toe dat maatregelen worden geno men als blijkt dat er grote problemen gaan ontstaan. Maar de raadsvoorzitter lijkt dat niet voldoende te vinden. Hij eiste op korte termijn meer inzicht in de verkeersituatie bij de wijk. Hij over weegt ook onafhankelijk adviseurs in te schakelen voor een advies. De uitspraak volgt binnen drie we ken. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Regio - Piet Bleijenga exposeert tot en met 10 mei in de centrale hal van verzorgingshuis Bloemendaal in Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx- veen en Zevenhuizen-Moer- kapelle: voor spoedeisende hui sartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feest dagen): HuisArtsenPost Midden- Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleu- land-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, week einde en feestagen): Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8.00-17.00 uur: 010-8903321. Voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooru ren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJs selland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren drin gend hulp nodig heeft van het maatschappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kan tooruren (BBK) op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen praktijk MoerkapelleWeideplantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel0900-1202150 0182-594710. Gouda. De in de zomer in Moordrecht vertoevende Bleijenga schildert en beeldhouwt inmiddels veertig jaar in diverse stijlen. Sinds drie jaar houdt hij zich bezig met zijn realistische stijl in gemengde techniek, waarvoor hij werkt met onder andere glas, metaal en pleisterwerk. Voor meer informa tie: www.pietbleijenga.nl. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 «10x010-2204499 Kaart* tomtlwr JanutUH* Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610493 Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Wij, als klein bedrijf, staan garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3