Zuidpias Vreemde capriolen op de Eendragt Fractie D66 in Zevenhuizen Internetworkshops voor 50-plussers Circusconcert Kleine Trompetter gemeente VERVOLG RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 24 FEBRUARI 2010 A Besluitenlijst van de raadsvergadering van 16 februari 2010 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl 1. Vaststelling verordening ex. artikel 212 Gemeentewet In verband met het per 1 januari 2010 ontstaan van de gemeente Zuidpias is het nodig dat de Verordening ex artikel 212 Gemeentewet wordt vastgesteld. Het beoogd effect van de vaststelling van deze [geharmoni seerde] verordening is dat er uitgangspunten voor het financieel beleid, alsmede regels voor het financieel beheer en regels voor de inrichting van de financiële organisatie van de gemeente Zuidpias zijn geformuleerd. De raad heeft de Verordening vastgesteld. 2. instelling vertrouwenscommissie en vaststelling verordening vertrouwenscommissie Met het ontstaan van de gemeente Zuidpias kan een nieuwe burgemeester geworven worden. Voor de voorbe reiding van de aanbeveling inzake de vervulling van de vacature van burgemeester moet een vertrouwenscom missie worden ingesteld. De grondslag voor deze vertrou wenscommissie is het vaststellen van de verordening die de vertrouwenscommissie regelt. De raad heeft de verordening vastgesteld. De raad heeft de raadsleden mevrouw K.E. Slooters, de heer E. Knoesten de heer J. Ooms, de heer M.H.C. de Romph; de heer H. van der Torn; de heer D.B. van Woudenberg, de heer M. Zijderhand, de heer W. Zijlstra. Mevrouw T. Venrooy-van Ark zijnde wethouder van de gemeente wordt als adviseur aan de commissie toegevoegd. 3. Benoeming van plaatvervangende leden van het algemeen bestuur van het Recreatieschap Rottemeren en resp. Recreatieschap Hitlandbos De raad heeft tot plaatsvervangende leden van het algemeen bestuurvan het recreatieschap Rottemeren benoemd de heren D.B. van Woudenberg, F.G. van Wijnen en M. Zijderhand. De raad heeft tot plaatsvervangende leden van het algemeen bestuurvan het recreatieschap Hitlandbos benoemd mevrouw K.A. Wolff en de heren E. Knoester, H.G. Lamberts, J. Ooms en P. Pols. 4. Benoeming plaatsvervangende leden van de PvdA- fractie in de raadscommissies De raad heeft tot plaatsvervangende leden in de raadscom missie Maatschappelijke Ontwikkeling benoemd de heren J. Helmer en G.G.G. Slooters. In de Raadscommissie Ruimte werden als plaatsvervangende leden benoemd de heren M. Domela Nieuwenhuis Nijegaard en G.G.G. Slooters. In de raadscommissie Bestuur, financiën en beheer werden de heren M. Domela Nieuwenhuis Nijegaard en J. Helmer herbenoemd. Jf M NKsd&gjjj Zevenhuizen - Basisschool de Een- dragt maakt deel uit van de stichting De Vier Windstreken en die viert mo menteel het tienjarig bestaan. Een feestje waard, zo merkten de leerlin gen donderdag 18 februari. Geen re kenen, taal en tekenen die dag, maar een metamorfose van school en leer den in circus en -artiesten. Dankzij de veie helpende handen van ouders, leerkrachten en medewerkers van Circus Kristal leerden de kinderen fietsen op éénwielers en minifietsen, bordjes op een stok laten draaien, touwlopen, schminken, verschillende varianten bellenblazen en ieuke goo cheltrucs. Aan het einde van alle in spanning gaven enkele leerlingen een optreden. Zevenhuizen - De tweekoppige D66- fractie van de gemeente Zuid plas vergadert woensdag 3 maart voor het eerst in Zevenhuizen. Met het oog op nadere betrokken heid van de burger ontvangt fractie voorzitter Rik van Woudenberg die avond in La Baraque belangstellende burgers van de gemeente Zuidpias. De vergadering begint om 19.30 uur, maar de deur staat vanaf 19.15 uur open voor een persoonlijke kennis making met het nieuw gekozen ge meenteraadslid. De fractie wil zich oriënteren op on derwerpen uit de diverse woonker nen, die behandeld zullen worden in commissievergaderingen van de ge meente Zuidpias op 8, 9 en 11 maart. Zevenhuizen/regio - In alle vesti gingen van bibliotheek de Groene Venen vinden de komende tijd drie workshops plaats op het gebied van Internet. De workshops staan onder leiding van Thea Terpstra, docent aan het ID College. Belangstellenden kunnen zich aan melden voor een workshop 'Slim zoeken', over hoe een zoekmachine werkt; voor een workshop over het sociale netwerk 'Hyves' of voor een workshop 'Picasa', een programma om foto's te bewerken. Voor deze iaatste workshop wordt het mee nemen van een usb-stick met eigen foto's aanbevolen. Voor het volgen van de workshops is enige ken nis van internet noodzakelijk. Een workshop kost 3,50 euro voor le den van de bibliotheek; niet-leden betalen 5,- euro. Locatie Zevenhuizen In de plaatselijke bibliotheek vindt 'Slim zoeken' plaats op dinsdag 9 maartvan 19.30 tot 21.30 uur; 'Hy ves' op dinsdag 13 april van 13.30 tot 15.30 uur en de workshop 'Pi casa' staat gepland voor dinsdag 18 mei van 19.30 tot 21.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: aan de balie van de biblio theek of via www.bibliotheekde- gmenevenen.nl. Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter geeft op zaterdag 6 maart haar jaarlijks famiiieconcert. Alle leden van de vereniging zullen de revue passeren van jong tot oud en van slagwerk tot harmonie. Het thema is 'circus'. De theaterzaal van dorpshuis Swanla opent om 17.45 uur de circusdeuren. Er wordt een buffet geserveerd. De kosten voor deelname bedragen 9,-. Voor meer informatie en aanmelden: evene- menten@dekleinetrompetter.nl. De toegang tot het concert is vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7