Tandenklapperende onderwerpen bij De Mond Vol 3g X HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE] 3 MAART 2010 11 ML Itti fUv Uy 7/H ^I0g/ k m*l m*, Mik vervolg van voorpagina Door Pepijn de Groot Aftrap Geen doorgewinterde drankbakken dus bij De Mond Vol, maar rode neuzen in over vloed. Zoals altijd trapte quizmaster Hans Sytsema af met de Zevenhuizense variant van Holland-Sportspel Petje Op, Petje Af: neuzen tellen. Sytsema liet de hersencel len warmlopen. Wist u bijvoorbeeld al dat men vroeger letterlijk tot op het bot ging zodra het ijs werd betreden? Vervolgens werd presentator Geert van der Burg aangekondigd, en met hem zijn tafelgenoten. Naast 'losse lip' Marjan Sij- brandij schoof een viertal gasten aan. De cameralenzen werden op scherp ge steld en nadat de klapper werd dichtgesla gen konden de monden worden geopend. Dit gebeurt volgens traditie in ritmische en poëtisch vorm. Rapper Piëta nam de taak op zich en leidde de show kort maar krachtig in. Tafelgasten waren ditmaal de afgezan ten van de Zevenhuizensche IJsclub Bram Veerman en Jan van den Broek, Monirah Schep schoof aan öm te vertellen over een project in Tanzania en Johan Helmer kwam een boekje opendoen over de toekomstige roeibaan in de Eendragtspolder. Snertvent Voordat hun expertise aan de kaak kon worden gesteld werd de kok geïntro duceerd. Gerard Spijkerman, voormalig dorpsslager van Moordrecht, prepareerde snert voor de gasten. Spijkerman deinsde niet terug voor een volle pub: hij kent een massaproductiviteit qua snert. Voor de Moordrechte muziekvereniging verkoopt hij snert aan de deur. Bovendien deed hij een worp naar de wereldtitel snert fabri ceren. Hij haalde het podium niet, en van grootheidswaan geen sprake bij iemand die zichzelf neerzet als 'snertvent'. Sven Kramer op de Rotte? Namens de ijsclub waren de heren Veer man en Van den Broek aanwezig. Vele anekdotes passeerden de revue. De race tussen langebaanschaatser Kees Verkerk en een vlotte viervoetige naamgenoot was er één van. Beelden van een schaatsende massa op de Rottemeren deed menig mond openvallen. De vraag of Veerman en Van den Broek zelf nog vaak de schaatsen uit het vet halen werd ontkennend be antwoord. "Besturen en schaatsen gaan moeilijk samen. Met het bestuur ben je dag en nacht bezig.'" Aangezien de ijsclub nog steeds een fiks aantal leden heeft, ontstond de vraag: waar gaat het geld naartoe van ijsloze jaren? Kan Sven Kra mer inmiddels niet aangetrokken worden voor een rondje Rotte? Veerman zei dat men dat niet uit moest sluiten. Hij wist zijn geloofwaardigheid te onderbouwen door te zeggen dat hij Kramers mislukte tien ki lometer had zien aankomen... Tarotkaarten raken in onbruik als Bram Veerman in de Tijd voor een filmpje Veerman heeft de mislukte race van Kramer zien aankomen. buurt is. Bouwen in Tanzania Van een bevroren Rotte naarTanzania. Mo nirah Schep gaat binnenkort op een missie naar Tanzania. Zij wordt daarbij vergezeld door 33 jongeren. Dit project is ontstaan binnen de protestantse gemeenschap in Moordrecht. De christelijke achtergrond van het project neemt volgens Schep ech ter niet de overhand in Tanzania. Als de presentator vraagt naar de bedoeling van de werkvakantie is Schep strikt: "We wil len bouwen." De deelnemers willen twee lokalen bouwen in Tanzania. Een aantal deelnemers was verzameld in de zaal, het vak met blauwe polo's deed terugdenken aan een politieke editie van De Mond Vol afgelopen november. Maar Schep sprak met de overtuiging die veel politici missen. De komende tijd komen nog veel acties om aan de benodigde 40.000 euro te komen. De pessimistische blik op de besteding van goede-doelengeld werd afgezwakt: "We gaan zelf naar het goede doel toe, dus het is verzekerd dat het geld goed wordt be steed." Koninklijke roeibaan Laatste gast was Johan Helmer. Hij zat aan tafel vanwege zijn rol in de ontwikkeling van de roeibaan in de Eendragtspolder. Er zijn meer facetten dan puur recreatie. Zo wist Helmer te vertellen dat berging van water ook een argument is voor de aanleg, evenals 'een blauwe buffer' om de (voor sommigen) gevreesde koppeling met Rot terdam te weren. Er werd gespeculeerd of de aantrekkingskracht van Nederland als organisator van de Olympische spelen toe zou nemen met de roeibaan. Helmer wist te melden dat internationale evenementen niet frequent zullen voorkomen en dat er ruimte is voor verenigingssport. Hij sprak de hoop uit over twee jaar het project ge realiseerd te zien onder de naam Roeibaan Willem-Alexander. Is het geen blauwe, dan wel een oranje buffer! Naast de tafelgasten waren er meer spre kers. Gerard Baaij liet zijn metaforische hersenspinsels de vrije loop in zijn ge sproken column 'Goedgebekt'. Hij legde de link tussen meubilair en de veel besproken banken en kabinetten. Hans Sytsema wist als vertegenwoordiger van Theater Swanla maart als een spetterende theatermaand aan te kondigen. Peter Lelieveld, bekend van zijn rol binnen De Zeven Muzen, wist met zware pianomuziek de link te leg gen met het weer buiten. Het regio-ootje haakte in op de kredietcrisis door mensen te belazeren met de oude-maar-goude truc met de vastgeplakte munt. Al met al een veelzijdige zondagmiddag, natuurlijk afgesloten met een flesje wijn en een bos bloemen voor de tafelgasten. Toen de snert werd geserveerd was de ver warming in de pub al zo op stoom dat de situatie uit zijn verband werd getrokken. De snert smaakte er niet minder om. Eilmpje? www.hartvanholland-online.nl CHANPE Monirah Schep: 'We willen bouwen." Roeibaan-allesweter Johan Helmer. Snertvent Spijkerman.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11