aaïïMtSH»?! Tweede boek Theo Legters ANBO-activiteiten kin#»» Rap meets the books 't Is al bijna Pasen in de Korenaer Pensioen zorg voor later? 14 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 3 MAART 2010 Boekenbal Nieuwerkerk aan den IJssel Dronken op de vlucht Dance Parade zoekt chauffeurs ZONDAG 7 MAART J Er werd gebridged... Boekenmarkt Plantenpotje knutselen Paranormale avond Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Het nieuwe leefboek voor kinderen', is de titel van het tweede boek van de Nieuwerkerkse auteur en therapeut Theo Legters. Het boek is een vervolg op het in 2007 verschenen 'Leef boek voor Kinderen'. Daarin werden thema's behandeld die kinderen leren positief over zichzelf en hun leven na te denken. "Kinderen die met het boek gewerkt hebben blijken een positief zelfbeeld te ontwikkelen en veel meer ontspannen in het leven te staan." Ook in dit nieuwe boek komt een groot aantal onderwerpen aan bod, waarmee kinderen hun zelfbeeld positief beïnvloeden. Legters: "Op di verse scholen in Nederland wordt het Leefboek voor Kinderen inmiddels gebruikt bij vakgebieden als Emotio nele en Sociale Vorming. Ook kinde ren met bijvoorbeeld ADHD- of aan Thee Legter» PsjrJABhei Nieuwerkerk aan den IJssel - De Algemene Nederlandse Bond voor ouderen (ANBO) afdeling Nieuwerkerk heeft voor de komende periode een fiks aantal activiteiten op het programma staan. autisme gelieerde problemen hebben baat bij de tips en suggesties in dit boek." Het nieuwe leefboek voor kinderen verschijnt half maart. In de Batavier worden op de dinsda gen 9,16, 23 en 30 maart bridgemid- dagen gehouden. Aanvang 13.30 uur. Er is ruimte voor zestien paren. De kosten voor deelname bedragen 2,-. Voor meer informatie: 0180-313093. In het Comenius College aan het Fre- siaveld kunnen vijftigplussers terecht op het Comenius College aan het Fre- siaveld voor een fitnessles. "De sfeer is prettig, en er is altijd plaats voor nieuwelingen", prijst een van de deel nemers deze activiteit aan. Voor meer informatie: 0180-313093. Dol op Pergamano? Belangstellenden kunnen op donderdag 4, 11 en 25 maart van 14.00 TT 16.00 uur aan de slag in de Batavier. Voor meer infor matie en aanmelding: 06-24276371. Yogalessen worden gegeven op 9, 16, 23 en 30 maart in de Dorpsstraat 32a, op dinsdagmorgen van 9.30 tot 10.30 en van 10.45 tot 11.45 uur. De groepen zijn klein, de mogelijkheid bestaat een gratis proefles te volgen. Voor meer informatie: 0180-313093. In de recreatiezaal van Chrysanthe mum kunnen 55+-liefhebbers van volksdansen terecht op dinsdag van af 14.30 uur. Tenslotte wordt er op de woensdag 3 en 17 maart volop gebiljart en gedart in de Tap aan de Dorpsstraat. Aan vang 15.00 uur. ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het thema van de boekenweek 2010 is Jong zijn: het kind, de jeugd en de jongere. Dit gekoppeld aan het motto: Titaantjes: op groeien in de letteren. Het jaarlijkse Boekenbal staat in het teken van 'Rap meets the books' Er is een gezamenlijk programma gemaakt door de Muziekschool, het Jongerenwerk, SCNN en de bibliotheek, ledereen is welkom op 9 maart vanaf 20.00 uur. In het programma wordt aan het thema een invulling gegeven waarbij allerlei onder delen van de kunst aan bod komen: literatuur, muziek, beeldende kunst. Het programma wordt groten deels door de Muziekschol en In- teSelekt uit Rotterdam ingevuld. De slagwerkgroep X-act van de Mu ziekschool geeft samen met zangleer lingen onder leiding van zangdocente Tineke van Geuns en slagwerkdocent Hans van Gennip een optreden. InteSelect geeft workshops Rap, waarbij een verbinding met tek sten (literatuur) wordt gemaakt, om de relatie tussen literatuur en straatcultuur aan te geven. InteSelect is een vereniging waarin jong en oud elkaar versterkt. Voor 9 maart legt het zich in de bibliotheek toe op het geven van een aantal Hip Hop cultuurelementen, in de vorm van workshops. Het gaat hier om een Rap workshop, waarin de oorsprong van Rap wordt belicht. Men kan zelf rappen en op het podium optreden. Bij de Graffiti/Airbrush workshop wordt de mogelijkheid gegeven graf fiti tekeningen met airbrush op een stuk stof te zetten. Neem je eigen witte shirt mee dan kun je je eigen creatie dragen. Voor deze laatste workshop is er een sa menwerking met HouseofAirbrush.nl. Een compilatie van Hip Hop kunsten zal op een scherm te zien zijn. De avond duurt van 20.00 tot 22.00 uurledereen is welkom, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dag centrum Korenaer, gevestigd in de bijgebouwen van Korenmolen Wind- lust aan het Kortenoord, staat in de maand maart in het teken van Pasen. In de theeschenkerij en de winkel zijn 'heerlijke bakkerijproducten': paas- brood, suikerbrood en diverse soorten taart verkrijgbaar. Ook zijn er allerlei producten te koop, waaronder hou ten paasdecoraties, schilderijen, ke ramiek van keramiekatelier La Troupe en nog veel meer. In de theeschenkerij kunnen bezoe kers genieten van een lunch of high tea. 1 Zoetermeer/Nieuwerkerk aan den IJssel - Politieagenten wilden za terdagavond 27 februari in Zoeter- meer op de Zwaardslootseweg een auto controleren die, met vier pas sagiers op de achterbank, wel erg vol geladen was. Uit de controle van het kenteken bleek dat de ei genaar van de auto te boek stond als fiscaal wanbetaler. De agenten reden nog achter de auto, toen de bestuurder er ineens vandoor ging. Hierbij beging hij allerlei verkeers overtredingen en negeerde hij een rood verkeerslicht. Op de Wete- ringdreef nam de man de verkeers drempels zo hard dat de vonken er letterlijk vanaf vlogen. Ondanks de 'toeters en bellen' die de agenten gebruikten, reed de bestuurder ge woon door. Op het Lijsterveld lukte het de agenten om de bestuurder langs de kant te zetten, door zijn doorgang te blokkeren. Daar kwam de spreekwoordelijke aap uit de mouw: de 30-jarige bestuurder uit Nieuwerkerk aan den IJssel bleek veel teveel gedronken te hebben. Hij blies 525 ugl. Ook had hij nog een boete openstaan. De man werd aangehouden. Zaterdag 13 maart is het Dagcen trum extra geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Ook Molen Windlust is vanaf 10.00 uur geopend voor be zoekers, die kennis kunnen maken met alle aspecten van het malen van het meel en het functioneren van een korenmolen in vol bedrijf. De molen is iedere woensdag geopend van 13.00 tot 16.00 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Openingstijden van de theeschenke rij: maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en iedere tweede zaterdag van de maand van 10.00 tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pen sioen, dat is voor veel mensen een ander woord voor 'van latere zorg'. Het onderwerp heeft een saai imago. Maar wat als er straks niet voldoende geld in kas is voor de gepensioneer den. Onno Steenbreek, associate pro fessor aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, spreekt op donderdag 18 maart over dit onderwerp in de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein. Steenbeek zal onder meer de vraag aansnijden, of de werken den van nu nog kunnen rekenen op Nieuwerkerk aan den IJssel - De orga nisatie van de Nieuwerkerkse Dance Parade is druk bezig met alle voor bereidingen voor de zevende editie van de VEDJ Dance Parade 2010, die plaatsvindt op zaterdag 11 september 2010. Op dit moment is de organisa tie op zoek naar chauffeurs met eigen vrachtwagen (trekker) en zijn er nog twee lege trailers die opgevuld moe ten worden door dj's. Interesse: info.vedj@gmail.com of 06-14606126. Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur (Heilig Avondmaal) en 18.45 uur (voortzetting en dankzegging HA) ds. G. Lustig; woensdag 10 maart 19.30 uur ds. G. Lustig (Biddag voor gewas en arbeid). Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur (Heilig Avondmaal) en 17.00 uur (dankzegging HA) ds. H.C. Mar- chand; woensdag 10 maart 14.30 uur ds. G. Lustig en 19.30 uur ds. H.C. Marchand (Biddag voor ge was en arbeid). ProtGem. Ontmoetingscentrum 3e zondag 40-dagentijd 9.30 uur ds. F.P. Treep. ProtGem. De Bron 3e zondag 40-dagentijd 10.00 uur ds. GJ. Robbemond; woensdag 10 maart 21.30 uur Avondgebed in de 40-dagentijd. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. R. Roth en 16.30 uur ds. W.i de Groot; woensdag 10 maart 19.30 uur ds. W. de Groot. een verzorgde oude dag. Voorts stelt hij de vraag aan de orde of pensi oenfondsen niet, net als banken, verboden moet worden om risicovol te beleggen. Het publiek krijgt deze avond ruimschoots de gelegenheid om vragen te stellen en op stellingen te reageren. De avond wordt gepre senteerd door Marnix de Romph en begint om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-316201 of info@bibliotheeknieuwerkerkaan- denijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De le den van de Nieuwerkerkse Bridge club speelden vorige week de vierde ronde van de vierde competitie. In de A-groep eindigden Michiel de Kor- ver en Ria Krouwel bovenaan met 62.80%, gevolgd door Irene den Hol lander en Joan Sipman met 55.06% en Wim Schreuder en Ton Vissers met 53.87%. In de B-groep wonnen Martha Ver hoeven en Wijntje de Graaf met 58.33%, Ria Bohm en Marja Catsburg werden tweede met 56.67% en als derde eindigden Anneke en Ruud Rijks met 55.42%. Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum de Reiger hof wordt zondag 13 maart een boekenmarkt gehouden. Van 9.30 uur tot 16.30 uur kan gesnuffeld worden tus sen de boeken. Een aantal standhouders schenkt de opbrengst of een deel daarvan aan een goed doel. Daaronder ter vulling een: Klikken mag of zo (zet die dan maar onderaan de pagina Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van vrijwilligers van Vedj kunnen kinderen woensdag 10 maart van 14.00 tot 16.00 uur een plantenpotje knutselen. De activiteit vindt plaats in Con Musica. De kos ten bedragen 2,50 euro. Voor meer informatie en (verplicht) aanmelden: barbera.vedj@ gmail.com of 06-39665588. Nieuwerkerk aan den IJs sel - In gebouw Con Musica in sportpark Dorrestein ver zorgt Martin Reul woensdag 31 maart een paranormale avond. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toe gang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: info.vedj@gmail.com of 06-14606126.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 14