Kom in de kas <OYV\, Kwekerij van Dam - Abraham Kroesweg 6 Marjoland - Bredeweg 1a Kaashoek Paprika - Abraham Kroesweg 10 en fa HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ55EL 3 MAART 2010 Tijdens Kom in de Kas op 27 maart werkt kwekerij Kaashoek nauw sa men met haar vaste afnemer Univeg. In het 18.000 vierkante meter grote bedrijf worden rode en groene pa prika's geteeld. Dit lijken twee ver schillende soorten te zijn, maar dat is niet zo. Groene paprika's zijn de onrijpe vruchten van de rode papri- kaplant. Deze worden, vooral in het begin, geoogst om de plant te ont lasten. Al deze paprika's gaan naar Univeg, die ze vervolgens verkoopt aan grote winkelbedrijven in landen zoals Duitsland (Metro) en Amerika. Vroeger bracht de familie Kaashoek de paprika's naar de veiling; deze stap is er inmiddels tussenuit gevallen, waardoor de lijnen korter worden en de producten verser zijn als ze in de winkel verkocht worden. Tijdens Kom in de Kas zal Univeg een tentoonstel ling met diverse groentes inrichten, van heel exotisch tot al jarenlang be kende producten. Ook zal de kas van de firma Kaashoek te bezichtigen zijn en krijgen de bezoekers uitleg over bijvoorbeeld de teelt en de biologische ongediertebestrijding. Ook zullen er groene paprika's verkocht worden. Door Marlonneke Willemsen Regio - Over drie weken is het weer zover; op zaterdag 27 maart wordt rond de Abraham Kroesweg in Moer- kapelle/Waddinxveen de drieëndertig ste editie van Kom in de Kas gehou den. Twaalf bedrijven aan de Abraham Kroesweg en de Bredeweg openen de deuren van hun bedrijf, zodat bezoe kers er een kijkje kunnen nemen en wat meer te weten kunnen komen over de glastuinbouw. Daarnaast is er een tentoonstelling van oude trek kers, zullen er verschillende optredens gegeven worden en worden er tuin bouwproducten rechtstreeks vanuit de kas verkocht. De locatie is goed met de fiets bereikbaar,: maar ook aan degene die liever met de auto wil komen is gedacht; parkeren kan bij bij Combilo/M.Mooij aan het indu strieterrein Doelwijk in Waddinxveen. Daarvandaan rijdt regelmatig een pendelbus, die alle bezoekers naar het gebied en de bedrijven brengt. De komende vier weken stellen we alle deelnemende bedrijven aan u voor. Deze week deel 1. Met een oppervlakte van 20 hec tare glas is Marjoland één van de grootste rozenkwekers van Neder land. Aan de Bredeweg worden elk jaar zo'n 65 miljoen rozen van de soort 'Passion' gekweekt; een rode roos met een speciale knopstruc- tuur en een intense kleur. De af gelopen maanden is hard gewerkt aan de realisatie van een nieuw gedeelte van het bedrijf en dit is dan ook wat de familie van den Nouweland tijdens Kom in de Kas aan de bezoekers wil laten zien. In het nieuwe gedeelte is gebruik ge maakt van een tweede teeltlaag. Dit wil zeggen dat de hal uit twee gedeeltes bestaat Het onderste gedeelte is de ruimte waar alle ro zen van alle locaties van het bedrijf verwerkt worden. Daarboven is een tweede teeltlaag, waar rozen staan. Dit kan allemaal bezocht en beke ken worden. Daarnaast is er uitleg over onder andere techniek, biolo gie, energie en het productieproces. Ook kunnen de bezoekers genieten van twee shows van de Moerkapel- se rolschaatsvereniging Rolling' 90 en een optreden van een koor. Ook voor de kinderen worden allerlei activiteiten georganiseerd. Familiebedrijf Kwekerij van Dam heeft zich niet, zoals andere tuin ders, gespecialiseerd in één bepaald product. Op de 1,8 hectare, die het bedrijf tot haar beschikking heeft, worden ver schillende soorten kamer- en perk- planten gekweekt. Deze ruime sorte ring maakt dit bedrijf vrij uniek. Het assortiment kamerplanten bestaat onder andere uit een aantal Ficus soorten, Dracena, Yucca, een aantal palmsoorten en hangplanten. Vanaf december wordt de lege kasruimte, die ontstaan is door de verkoop van de kamerplanten, opgevuld met hor tensia en perkplanten, zoals Lobelia, Geranium en Hangbegonia's. Al deze soorten zullen tijdens Kom in de Kas te bewonderen zijn. De bezoekers krijgen uitleg over het bedrijf en de planten en de kamer planten en hortensia's zullen ver kocht worden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17