Tom Moonen wint kwalificatie Nike Junior Tour Zuid-Hollandprijs: 75.000 euro voor goede bereikbaarheid Er werd gebridged, Informatiebijeenkomst snurken en slaapapneu Steen en keramiek in Orion HART VAN HOLLAND REGIO 3 MAART 2010 19 Tennis Babyspreekuur Kinderkledingbeurs Shantykoor in NessCafé Internetworkshops Vrijwilligers helpen moeders Vleuten/Nieuwerkerk aan den IJssel - TCN-jeugdspeler Tom Moonen leverde zaterdag 27 februari in Vleuten een knappe prestatie door de kwalificatie Regio Midden tot en met twaalf jaar op zijn naam te schrijven. Met deze overwinning plaatste de U-jarige Nieuwerkerker zich voor de eindronde van de Nike Junior Tour 2010 in Rosmalen. Tijdens het van 21 tot en met 27 februari gehouden toernooi in het sportcentrum Oudenrijn in Vleuten drong Moonen na vijf gewonnen partijen door tot de finale. In deze partijen versloeg hij onder meer drie top tien spelers van de Nationale Jeugdranglijst. In de finale kwam hij uit tegen Koen Schuurmans uit Ros malen, lid van de vereniging Bastion Baselaar. In de eerste set speelde Moonen opnieuw sterk en won deze met 6-1. In de tweede set kwam zijn tegenstander goed in zijn spel en ging de set verloren met 4-6. In de derde set ging het gelijk op tot 4-4. In de eindstrijd wist Moonen de volgende twee games weer naar zich toe te trekken en won hierdoor het kwalifi catietoernooi. Moonen mag nu deel nemen aan de Nationale Kwalificatie die op 13 tot en met 19 juni tijdens het Unicef Open (voorheen Ordina Open) in Rosmalen wordt gehouden. De Nike Junior Tour is een internati onaal toernooi dat jaarlijks, in meer dan 25 landen, wordt georganiseerd voor getalenteerde jongens en meis jes tot en met 12 en tot en met 14 jaar. Doel is tennistalenten de gele genheid te geven zich te laten zien binnen een internationale competi tieve omgeving. Tijdens dit kwalita tief hoogstaande toernooi heeft de deelnemer de kans zijn krachten te meten met tennistalenten uit de rest van de wereld. Onderschrift Regio - De provincie Zuid-Holland daagt professionals, bewoners en studenten uit om plannen in te zenden waarmee de bereikbaarheid in Zuid-Holland kan worden verbeterd. Met de Zuid-Hollandprijs wil de provincie waardering to nen voor initiatieven van burgers, studenten en organisaties die bijdragen aan duurzame oplossingen voor een betere mobiliteit van mensen en goederen. In totaal worden drie prijzen - 75.000 euro totaal - uitgeloofd voor de beste op lossing De winnaars van de Zuid-Holland prijs 2010 worden op donderdag 21 oktober 2010 bekend gemaakt door oud-minister Sybilla Dekker, voorzit ter van de jury. De commissaris van de Koningin Jan Franssen reikt de prijzen uit. positief worden benut in een innova tief en duurzaam ontwerp? Inschrijven kan tot uiterlijk 1 juli 2010. In het wedstrijdprogramma staat een toelichting op de wedstrijdregels. De uiterste datum voor het insturen van de inzendingen is 31 augustus 2010. Het wedstrijdprogramma, het in schrijvingsformulier en achtergrond informatie zijn te vinden op www. zuid-holland.nl/zuidhollandprijs. Gouda/Regio - Het Groene Hart Ziekenhuis houdt donderdag 4 maart een informatiebijeenkomst over snurken en slaapapneu. Artsen van de afdeling Longgeneeskunde en van de afdeling KNO bespreken de kenmerken en behan- delmogelijkheden. Tijdens de informatieavond is er ruim de gelegenheid om vragen te stellen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uit slag van de op 1 maart gespeelde 5e ronde van de 4e competitie van de Nieuwerkerkse Bridgeclub was als volgt. In groep A werd gewonnen door het paar Lucy Wijnen-Wim Verhoeven met 62,50%; tweede werd het paar Marijke Blok-Gerda Goedhart met 59,23% en op de derde plaats ein digde het paar Greet Gallagher-Ada van der Linde met 58,33%; 4.Cor Lageman-Gerda Vissers 55,95; 5.Pe ter Bijsterveld-Maarten Goedhart én Selma van de Berg-Thea Michels 55,36; 7.Michiel de Korver-Rita Krou- wel 53,57%; 8.Guus Ham-Henny Hense 49,40%, 9.Wim Schreuder-Ton Vissers én Ineke van de Heuvel-Lenie de Kreek 48,21%; 11.Anneke Jansen- Marianne Verhoef 47,92%, 12.lrene den Hollander-Joan Sipman 44,35%, 13.Betsy Kuiper-Joke van 't Hoen 44,05%, 14.Freddy en Rob van Leeu wen 43,75%, 15.lrma en Ab Sonne- veldt 40,77% en 16.Mike Gallagher- Arie van de Linde 33,04%. In groep B eindigde het paar Betty Geurts-Karen Schuddeboom met 61,25% op de eerste plaats, op twee gevolgd door het paar Freek Bijlsma- Lucy Eldering met 55,42% en op de derde plaats door Wil Blok-Wil Valk 54,17%; 4.Elly Timmerman- Wil Noteboom 50,83% én Hans van de Heuel-Elisabeth Tump 50,83%; 6.John Jansen-Arie Blok 49,17%, 7.Ria Bohm-Marja Catsburg 48,33%; 8.Rina Koolhaas-Riet Overgaag 47,92%; 9.Martha Verhoeven-Wijntje de Graaf 47,50%; lO.Martha Verhoe ven-Wijntje de Graaf 47,50%; 11.An- neke en Ruud Rijks 45,42% en 12.Rob Moelker-Arie van Veen 42,08%. Snurken komt bij veel mensen voor. Als het snurken gepaard gaat met periodes van ademhalingstops tij dens het slapen, kan iemand over dag klachten krijgen. Bijvoorbeeld: extreme moeheid, slaperigheid, con- eentratieproblemen, vergeetachtig heid en stemmingswisselingen. In dat geval moet aan slaapapneu worden gedacht. Tijdens de informatieavond komen de volgende onderwerpen aan de orde: wat is snurken en wat is slaap apneu? Hoe kan slaapapneu herkend worden? En welke behandelmogelijk- heden zijn er in het GHZ? Daarnaast zijn er verschillende informatiestands Je bezoeken, onder andere van de ApneuVereniging. Ook is er de moge lijkheid om materialen op het gebied van snurken en slaapapneu te bekij ken. Sinds vorig jaar heeft het GHZ een multidisciplinaire slaappoli voor pa tiënten met slaapapneu. Hier kunnen patiënten met klachten van snurken en moeheid terecht op één geza menlijk spreekuur van de longarts, KNO-arts en gespecialiseerd ver pleegkundige. Daarnaast houdt de OSAS-verpleegkundige drie keer per week spreekuur voor de begeleiding en controle van apneupatiënten. Belangstellenden voor de informatie bijeenkomst zijn van harte welkom in de Gehoorzaal op Bleulandlocatie van het GHZ (Bleulandweg 10, te Gouda). De avond is van 19.30 tot 21.30 uur, de zaal is geopend vanaf 19.15 uur en de toegang is gratis. Aanmelden voor deze avond kan via 0182-505000 of aanmelden@ghz.nl. Nesselande - Werk van Nancy Hag- man-Van Zundert is tot zaterdag 27 maart te zien in Cultureel Centrum Orion. De expositie omvat kunstwer ken in steen en keramiek, van figura tief tot abstract. Hagman maakte haar debuut tijdens de 8e Kunst en Atelierroute van Ca- pelle aan den IJssel. Zij mocht ook een prijs ontwerpen voor burgers die zich in deze gemeente op maatschappelijk vlak verdienstelijk hebben gemaakt. Dit is de 'Capelse Roos' geworden, welke inmiddels al vijf keer is uitge reikt. De expositie in Orion wordt op zon dag 7 maart om 14.30 uur officieel geopend. Voor deze middag staat ook een tango workshop op het pro gramma. Voor meer informatie, op dinsdag en donderdag010-4204480 of op www. ccorion.nl. 'Freedom of movement'van Nancy Hagman, te zien in de wachtruimte van het Vlietlandziekenhuis. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande in de Kristal houden zaterdag 6 maart hun maandelijkse babyspreekuur, ledereen kan met vragen over zijn kleine kind terecht van 9.00 uur tot 11.00 uur. De Kristal is te vinden aan de Cypruslaan 402. Informatie: 010-2229746. Nesselande - De tweedehands kin derkledingbeurs in Nesselande wordt dit jaar op 20 maart gehou den. In het tijdelijke gebouw van Het Tangram Kindcluster II) aan de Laan van Avant Garde kan iedereen tussen 9.00 uur en 14.00 uur snuf felen tussen de zomerkleding Nesselande - Shantykoor De Walzin- gers verzorgt op zondag 7 maart van 14.30 tot 16.00 uur een optreden in het NessCafé in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Het koor, opgericht in 2005, bestaat uit 30 zangers en muzikanten. Het repertoire bestaat uit internationale bekende songs, maar ook bekende liederen van Ne derlandse bodem zoals 'Ketelbinkie' en 'het kleine café'. De toegang be draagt 4,- euro; met de Rotterdam- Pas 2,60 euro. Kaarten zijn verkrijg baar bij de balie van De Kristal of in het NessCafé, dat op de dag van de uitvoering in verband met 'soepzon dag' geopend is van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: aan de balie van De Kristal (op werkdagen tussen 9.30 en 16.30 uur) of op 010- 2862760. Regio - Dit voorjaar worden in alle vestigingen van Bibliotheek De Groe ne Venen drie workshops gehouden op het gebied van internet. Het gaat om 'Slim zoeken''Hyves' en 'Picasa'. In Waddinxveen is 'Slim zoeken' op donderdagochtend 18 maart van 9.30 uur tot 11.30 uur. 'Hyves' is op donderdagochtend 22 april van 9.30 uur tot 11.30 uur en 'Picasa' op don derdagochtend 27 mei van 9.30 uur tot 11.30 uur. Om deze workshops te volgen is enige kennis van inter net noodzakelijk. Aanmelden voor de workshops is noodzakelijk. Een workshop kost 3,50 euro voor leden en 5 euro voor niet-leden. Aanmel den kan bij de balie of via de website www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Regio - Internationale gezondheids organisatie Simavi vraagt de komen de weken tijdens de campagne 'wie draagt de wereld?' aandacht voor de rol die moeders in ontwikkelingslan den spelen als het aankomt op de gezondheid van hun gezin. Een be langrijk onderdeel van de campagne is de landelijke collecte die van 14 tot en met 20 maart wordt gehou den. Naast de collecte, die ervoor zorgt dat drinkwaterprogramma's mogelijk worden gemaakt, bestaat de campagne 'wie draagt de wereld?' uit meer activiteiten. Een overzicht is te vinden op www.simavi.nl/wie- draagtdewereld.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19