i|a W Moordrecht support KIKA Lezing Giphart M®®RDRECHT Eieren kijken in bibliotheek ij Moet heel Moordrecht het weten? Mail redactie@hart-van-holland.nl HART VAN HOLLAND MOORDRECHT] 3 MAART 2010 21 KIKA JEUGDTOERNOOIEN VOETBALVERENIGING ZONDAG 7 MAART Rockmuziek voor God Nieuwerkerkse exposeert in Moordrecht Vervolg van de voorpagina Crisis Gast is vanaf het begin betrokken bij de fractie van het CDA. "Voor de fractie van het CDA heb ik vier jaar als raadslid in de gemeenteraad ge zeten. Dat was van 1988 tot 1992. Toen ben ik gestopt als raadslid. In de jaren die volgden, heb ik nog wel adviezen gegeven. Na de bestuurs crisis in 2000 kwam er vanuit de raad de vraag: wie is er beschikbaar als wethouder? Toen heb ik mij be schikbaar gesteld en zo ben ik uit eindelijk wethouder geworden." Zijn ervaring als provincieambtenaar heeft hem hierbij geholpen. "Als provincieambtenaar had ik op een gegeven moment genoeg voorbeel den gezien van goede en slechte be stuurders. Daardoor had ik een goed beeld gekregen van hoe ik wel en niet wilde zijn." Kandidaat Als wethouder vond Gast het be langrijk om kennis van zaken te heb ben. "Ik deed altijd mijn huiswerk en kende mijn zaakjes. Daarnaast vond ik het ook belangrijk om dingen te doen die dienstbaar zijn aan ande ren." Wethouder zijn vindt hij een leuk vak. "Het is gewoon een mooi beroep. Vooral in een kleine ge meente waar je nog direct contact hebt met de mensen waar je het voor doet." Het was dan ook niet zijn keuze om te stoppen als wethouder. "Tijdens de verkiezingen voor de ge meente Zuidpias heb ik mij wederom kandidaat gesteld als wethouder. Ik was de tweede kandidaat, na Jan Verbeek. Na de coalitievorming bleek dat elke fractie maar één wethouder leverde. Van te voren weet je nooit hoe het uitpakt, maar je moet wel voldoende kandidaten hebben. De kans was echter gering dat ik in het nieuwe college zou komen als wet houder," vertelt Gast realistisch. Hart Stilzitten is er na zijn vertrek als wethouder niet bij. "Naast mijn werk als wethouder heb ik altijd andere dingen gedaan. Al enige tijd ben ik voorzitter van de Stichting Groene Hart, die zich inzet om het karakter van het Groene Hart te behouden. Ik doe dat nog steeds; nu twee dagen in de week. Mijn voornaamste taak als voorzitter is mensen overtuigen dat het Groene Hart groen moet blijven. We hebben een promotiekantoor in het Bezoekerscentrum Reeuwijkse Hout. Dat is elke zondag open en loopt als een speer. Het is leuk om mensen te laten zien wat er allemaal te doen is in het Groene Hart." Daarnaast zet Gast zich twee dagen in de week in voor de CNV. "Ik ben daar voorzitter van de CNV-groep voor provincieambtenaren. Mo menteel voeren we actie voor een betere cao. We willen een normale vergoeding voor inflatie en behoud van werk. Ook dit werk heb ik altijd gecombineerd met het wethouder schap." Geloof Daarnaast is Gast voorzitter van het Beraad van Kerken in Moordrecht. "Een aantal keren per jaar organise ren de kerken gezamenlijk activitei ten. Op die manier willen de kerken laten zien dat ze er zijn en dat ze iets willen betekenen voor de samenle ving. Zo hebben we laatst een huis- aan huiscollecte georganiseerd voor Haïti. In één avond hebben we toen 5500 euro voor dit doel opgehaald. Verder is het Beraad van Kerken bijvoorbeeld actief geweest in het verzorgen van de wekelijkse kerk diensten in samenwerking met de RaMo. Nu zijn we bezig om dit uit te bouwen naar de omroep Zuidpias." Kandidaat wethouder Voor de tijd die overblijft, zocht Gast nog naar nieuw werk. Lang zoeken was er niet bij: onlangs werd hij be noemd tot kandidaat CDA-wethou- der in de gemeente Bernisse. Na zijn afscheid bij de gemeente Moordrecht is het wennen voor Ron Gast. "Ik moet even afkicken. Het is net als stoppen met koffiedrinken. Opeens moetje diep nadenken watje gaat doen. Het automatisme is weg. Voorgaande jaren verliet ik om half negen mijn huis en kwam ik om half zes weer thuis. Dat ritme is weg. Daar moet ik wel aan wennen." Het hoort bij het vak, dat weet ook de oud-wet houder van Moordrecht. "Ik heb mijn eigen baan met de voorbereidingen op de fusie onmogelijk gemaakt. Ik zat op een boomtak en die heb ik afgezaagd. Dat is onderdeel van het politieke gebeuren en daar moet je tegen kunnen. Toch is het een suc ces geweest. Zonder brokstukken zijn drie gemeenten samen gegaan." Ron Gast blikt tevreden terug op een mooie tijd. "Ik ben dankbaar dat ik dat allemaal heb mogen doen en dat ik het vertrouwen en de ruimte heb gekregen om een bijdrage te mogen leveren." Moordrecht - Voetbalvereniging Moordrecht houdt zaterdag 3 april een toer nooi dat naast voetballen in het teken staat van een inzamelingsactie voor KIKA (Kinderen Kankervrij). kinderenkankervrij I^B JnHBIH Door middel van actieve sponsor werving is er al een bedrag voor dit goede doel opgehaald, waardoor de organisatie een loterij kan organise ren en een penaltybokaal heeft aan geschaft voor de winnaar van gaten schieten. De actie is op sportpark Het Lage in Moordrecht. Er worden 28 elftallen verwacht met zo'n 280 deelnemers. Enkele teams die meedoen, zijn: Ca- pelle, Jodan Boys, ONA Gouda, V.F.C. Vlaardingen en uit de Bollenstreek FC Rijnvogels en FC Lisse. Het is de eerste van 5 toernooidagen welke W Moordrecht in 2010 organi seert, en waarvan 3 april, 8 mei en 29 mei in het teken staan van KIKA. KIKA werft fondsen die ten goede komen aan de zeven kinderkanker centra in Nederland, zodat onderzoek gedaan kan worden naar een betere behandeling en genezing van kinder kanker. Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen ex poseert Alma Donk tot maandag 5 april haar verzameling blikken paaseieren. Ongeveer 25 tot 30 jaar geleden waren deze eieren, gevuld met snoepjes of chocolade, te koop bij sommige bakkers en Ja min. Donk heeft de meeste eieren gevonden op rommelmarkten. Tegelijkertijd kan men een expositie bezichtigen van de verzameling eie- ren van Netty Röge uit Diemen, welke zijn gedecoreerd volgens het Faber- gé-systeem. Hiervoor worden eieren gebruikt van onder meer de duif, kwartel, eend, gans, emu, struisvogel en nandu. Het unieke van het Fa- bergé-systeem is dat men zijn eigen creativiteit in het ei kan verwoorden. Röge neemt jaarlijks deel aan inter nationale beursen voor gedecoreerde eieren. Voor meer informatie: www.nyttyroge.demon.nl en www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - Ronald Giphart houdt dinsdag 23 maart een lezing over en uit eigen werk in de bibliotheek van Moordrecht. De avond begint om 20.00 uur. Boekhandel Moordrecht is aanwezig zmet een boekentafel en in de pauze zal Ronald Giphart boeken signeren. Giphart De lezing wordt georganiseerd in het kader van de Boekenweek. Giphart (1965) studeerde Nederlands en was jarenlang nachtportier in een Utrechts ziekenhuis. Tijdens dit werk schreef hij zijn debuutroman Ik ook van jou, die werd bekroond met het Gouden Ezelsoor. Daarna volgden romans als Giph, Phileine zegt sorry, Ik omhels je met duizend armen en Troost, genomineerd voor de NS Pu blieksprijs 2005. Op dit moment heeft Giphart onder gedompeld in de wereld van twee Nederlandse topkoks: Jonnie Boer (De Librije) en Sergio Herman (Oud Sluis). In het voorjaar brengt hij zijn bevin dingen uit in het boek Eten, drinken en slapen, dat wordt aangevuld met recepten van de hand van de twee beroemde chefs. De toegangsprijs is 6 euro in de voor verkoop en op de avond zelf 7,50 euro. Kaarten zijn te koop in de bibli otheek, die is gevestigd aan de Sport- laan 3b. Blikken eieren in de bibliotheek. Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep (Maaltijd van de heer - Lopen) en 15.00 uur ds. T.R. Schep Moerdrecht (Maal tijd van de Heer); woensdag 10 maart 19.30 uur ds. T.R. Schep (Biddag SOW). Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur ds. H. Schipper (Avondmaal) en 15.00 uur ds. T.R. Schep (SoW-avondmaal in Zorg centrum Moerdregt. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Vergunst en 18.30 uur ds. De Jong; woensdag 10 maart 14.00 uur en 19.30 uur ds. De Jong (Biddag). R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 3e zondag van de 40-dagentijd; Eucharistieviering/ presentatieviering 1e Communie Dick van Klaveren. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Moordrecht - De band Go! verzorgt op zaterdag 6 maart een optreden bij Youthhome More in gebouw de Schakel aan het Oosteinde 27. Go!, bestaande uit vier leden, speelt rock muziek met invloeden van onder meer Stryper, Steve Vai en Joe Sa- triani. De sound is catchy, met snelle riffs, zware beats, serieuze ballads en sferische sounds. Het optreden is be stemd voor jongeren van 12 jaar en ouder. De toegang is vrij. Moordrecht/Nieuwerkerk aan den IJssel - Tinke Geurts, afkomstig uit Nieuwerkerk, exposeert tot woensdag 7 april in de Moordrechtse vestiging van bibliotheek de Groene Venen een aantal van haar recente schilderijen. Thema's in deze werken zijn geboorte, groei en verandering. De meeste doe ken zijn uitgevoerd in een zachtkleu- rig palet. Geurts is inmiddels 20 jaar zelfstandig beeldend kunstenaar en verzorgt al ruim tien jaar schilder workshops. Voor meer informatie: www.ziezo-workshops.nl en www.bibliotheekdegroenevenen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21