Pinkstart echte Zuidplasaangelegenheid PvdA Zuidpias helpt Ommen aad van State legt deel plan Westergouwe stil Samenzang met Canadees koor A HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 MAART 2010 23 Raad van State - uitspraak Olie Taxatiedag in streekmuseum IJsselThuis-Thu is Onderzoek homoseksualiteit Prijs voor Gouden OV-idee Zuidptas - De jaarlijks terugkerende atelierroute Pinkstart in Nieuwerkerk aan den IJssel gaat ook dit jaar over de gebruikelijke grenzen. De kunste naars in Zevenhuizen en Moerkapelle stellen hun atelier open op zaterdag 22 mei en op de beide pinksterdagen - zondag 23 en maandag 24 mei - kan het publiek kennismaken met de kun stenaars van Moordrecht en Nieu werkerk aan den IJssel. Vorig jaar startte de Pinkst' Art-or- ganisatie met een regionale route, waarin de kunstenaars van Moer kapelle, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel in dat weekend ruim drieduizend bezoekers verwelkom den. De positieve reacties en het gegeven dat de gemeente Zuidpias inmiddels een feit is, maken de keuze voor een vervolg op het succes van vorig jaar logisch. Oproep De organisatie roept kunstenaars op zich aan te melden voor moge lijke deelname vóór 12 maart 2010. Er is een speciale werkgroep ge vormd die voor een goed en even wichtig programma tijdens de grote Pinkstartroute gaat zorgen. Aan de deelnemers zal een kleine financiële bijdrage worden gevraagd. Belang stellende kunstenaars kunnen zich opgeven via info@scnn.nl en zullen spoedig over het vervolgtraject op de hoogte worden gesteld. Kunst in al haar diversiteit. De keuze om in Ommen hun mede PvdA'ers te helpen was niet verwon derlijk: Gerrit de Jonge, lijsttrekker in Ommen, is een voormalig inwoner van Nieuwerkerk aan den IJssel. Ook was hij voorzitter van de PvdA-afde- ling in Nieuwerkerk en de eerst geko- Volgensde milieuvereniging kleven er gebreken aan het door de gemeente gemaakte milieueffectrapport. Ook is men bang voor problemen met de waterhuishouding in de Zuidplaspol- der en werden onjuistheden in de be leningen van het toekomstige ver keer geconstateerd. Daardoor is een goede ontsluiting van het gebied niet aangetoond. Verder zitten er volgens de vereniging onjuistheden in het luchtkwaliteitsrapport en vreest men aantasting van natuur- en cultuur- I Campagne voeren in het oosten Zuidpias - Govart Slooters en Gerda Mekkert van de PvdA, afdeling Zuidpias, zijn zaterdag 27 februari op bezoek geweest in Ommen. Zij gingen naar het oosten van het land om met inwoners van Ommen te praten over zaken als het toeristenbeleid, uitbreiding van het centrum en cultuur. Slooters en Mekkert konden meteen gerust hart hun gemeente even de rug toekeren, aangezien de gemeenteraadsverkiezingen in Zuidpias al in november zijn geweest. zen voorzitter van de PvdA afdeling Zuidpias. Vorig jaar juli verhuisde De Jonge - na dertig jaar in Nieuwerkerk ge woond te hebben - weer terug naar Ommen. Den Haag/Moordrecht/Gouda - De gemeente Gouda mag maar beperkt begin nen met het bouwrijp maken van het gebied voor de nieuwe woonwijk IVes- tergouwe. De Raad van State heeft dat maandag bekend gemaakt. De Moor- drechtse Milieuvereniging Zuidplaspolder eiste onlangs een verbod op het bouwrijp maken van het hele gebied. Maar dat gaat de Raad te ver. Paard De Nieuwerkerkse brandweer moest woensdag op pad na mel ding dat een paard op zijn zij lag en niet meer zelfstandig kon staan. Bij aankomst aan de Kortenoord was het de eigenaar net gelukt het dier zelf te laten staan. De brandweer lieden keerden onverrichter zaken terug. De Zuidplasstraat in Moerkapelle was zaterdag spekglad door die selolie op de weg. Dat was veroor zaakt door een lekkende brand stoftank van een vrachtwagen. De brandweer heeft het oliespoor opgeruimd. Dip De brandweer van Zevenhuizen rukte zaterdag uit na een automa tische brandmelding. Bij controle van het pand, bleek er niets aan de hand. De automatische melding is waarschijnlijk ontstaan door een spanningsdip in het elektriciteits net. Rook Bewoners aan de Lek in Nieuwer kerk aan den IJssel belden zondag de brandweer om rookoverlast te melden. De rook werd veroorzaakt door een bewoner aan de overkant die oud papier verbrandde. De po litie is in gesprek gegaan met de burger over andere manier om van oud papier af te komen. Brand De bewoners van een pand aan de Rijksweg in Moordrecht moeten voorlopig elders onderdak krijgen door brand in hun woning. De me terkast vloog maandag in brand, waarna de vlammen om zich heen sloegen. De bewoner werd gewekt door het kraken van zijn huis. De brandweer heeft een deel van de meterkast en het dak moeten slo pen om de brand onder controle te krijgen. waarden. De Raad van State vindt dat er meer tijd nodig is voor een onder zoek naar al die bezwaren. Daarvoor zal de Raad vermoedelijk onafhanke lijke deskundigen inschakelen. Maar de Raad vindt dat een kleinere in greep nu al nodig is vanwege twijfel over een toereikende ontsluiting van het plangebied. De gemeente Gouda heeft namelijk bij de verkeersbere- keningen geen rekening gehouden met de overige ontwikkelingen in de Zuidplaspolder. Krimpen aan den IJssel - In Streekmuseum Crimpenhof aan de IJsseldijk 312 wordt voor donderdag 11 maart door Munten- en Postzegel Organistie Krim pen aan den IJssel een taxatiedag georganiseerd voor verzamelaars van mun ten, postzegels, bankbiljetten en ansichtkaarten. Wie deze dag zijn of haar verzameling deskundig wil laten beoordelen, is welkom tussen 12.00 en 16.00 uur. Een afspraak maken is niet nodig. Aan de taxatie zijn geen kosten verbon den. De toegang tot het museum bedraagt 3,- euro; dit bedrag komt geheel ten goede aan het museum. Voor meer informatie: 030-6063944. Gouda/Zuidpias - In de St. Jan vindt zaterdag 13 maart om 19.30 uur een samenzangavond plaats waar het Timothy Christian Schoolchoir uit het Canadese Chilliwack, dat onder leiding staat van Janna Maljaars een gastoptreden zal verzorgen. Het orgel wordt bespeeld door Anthony Koster. Medewerking aan de samenzang wordt voorts verleend door het Moer- kapelse jeugdkoor Nethanja alsmede door vier gemengde koren uit Moer kapelle, Moordrecht, Scheveningen en Lisse onder leiding van Rien van der Werff, met op het orgel Erik van der Knijff. Ook het schoolorkest van het Lodensteijncollege onder leiding van Arjen de Korte verzorgt een op treden. De toegang is vrij. De collecte is bestemd voor 'Kom over en help'. Zuidpias - Stichting IJsselThuis is gestart met een nieuw product: IJsselThuis-Thuis. Vanaf heden kun nen de geschoolde vrijwilligers van het hospice ook in een thuissituatie ingezet worden voor ondersteuning bij mensen met een levensverwach ting van minder dan drie maanden. Voor de direct betrokkenen kan de zorg voor de ernstig zieke te zwaar zijn. Soms is het moeilijk vol te houden om zeven dagen per week zorg en ondersteuning te bieden of is er thuis te weinig mantelzorg beschik baar. In die gevallen kan men een beroep doen op de vrijwilligers van IJsselThuis-Thuis. Zij kunnen de directe zorg van fa milie, partner, kinderen of andere mantelzorgers tijdelijk overnemen, zodat die zelf even tot rust komen of iets voor zichzelf kunnen doen. De inzet van vrijwilligers is afhan kelijk van de thuissituatie. Er wordt in samenspraak met de coördinator bepaald wanneer en hoeveel on dersteuning wenselijk is en welke vrijwilligers ingezet worden. De in zet thuis kan overdag of 's avonds zijn tussen 7.00 en 23.00 uur. Deze vorm van vrijwilligersondersteuning wordt in principe alleen geboden aan de bewoners van de gemeente Zuidpias. Voor meer informatie kan men zich wenden tot de zorgcoör- dinator van het hospice, Batavier laan 8 te iNieuwerkerk aan den IJssel, telefoon 0180.391300 of 06- 52385877. Zuidpias - Stichting Jeugdwerk Zuidpias zoekt homoseksuele en bi seksuele jongeren voor een onder zoek naar deze doelgroep. De aan leiding is dat er vanuit het jeugd- en jongerenwerk te weinig bekend is over deze groep jongeren en de daaruit voortvloeiende behoeften naar een activiteit. De jeugd die bij dit initiatief betrok ken wil zijn, kan deelnemen aan een enquête. Deze bevat onder meer vragen over hoe de homoseksuali teit binnen de gemeente Zuidpias wordt ervaren en hoe er kan wor den bijgedragen aan zichtbaarheid van homoseksualiteit. De enquête is te vinden op www.jeugdwerkzuidplas.nl. Regio - De provincie Zuid-Holland wil meer mensen stimuleren om vaker gebruik te maken van open baar vervoer. Om dat te bevorderen nodigt de provincie iedereen uit om met ideeën te komen over hoe je, meer mensen met het 0V kunt la ten reizen. Degene met het 'Gouden OV-idee wint een reischeque van tweeduizend euro. Ook wordt zijn of haar idee uitgevoerd. De campagne loopt van 1 maart tot 26 maart. De prijs voor het Gouden OV-idee wordt ook meteen 26 maart uitgereikt. Ideeën kunnen worden ingezonden via www.goudenbus.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23