LET OP Wij hebben nog volop winter handen!! W l95nM37Sn?i Voetbal en graffitimuren voor de jeugd Meidendag: nagels pimpen en pizza eten ft. Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 BOVAG De van het HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 3 MAART 2010 25 Lydia Schippers presenteert boek ZONDAG 7 MAART Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - De speelbalkons mogen weg, een speeltuin met medewerkers moet ervoor in de plaats komen. De jongeren willen geen hockey, maar gewoon een balletje trappen. Dat is slechts een greep uit de veranderingen die volgens toehoorders van het verkiezingsdebat op dinsdag 23 februari toegepast moe ten worden. Een hot item in aanloop naar 3 maart is en blijft de jeugd; zij is immers de toekomst. Bij het debat 'Jeugd is de toekomst' in Nesselande gingen po litici met elkaar en het publiek de dis cussie aan over wat nu het beste voor jongeren is. De doelgroep zelfwas in groten getale aanwezig en de bood schap was duidelijk: we weten wat we willen en bruisen van de ideeën. De gemeente zou daar volgens hen de helpende (financiële) hand kun nen toesteken. Stichting in 't Web had de debatavond op poten gezet en leidde de discus sie en greep in wanneer iedereen door elkaar ging praten - wat meer dan eens gebeurde. Aan de hand van stellingen lieten de medewerkers van de stichting publiek en politiek aan het woord. De meest opvallende za ken waren: geef de jeugd de kans om te voetballen, zet een speeltuin neer voor de kleinere kinderen, zorg voor keuze en daarmee concurrentie bin nen de kinderopvang en laat jongeren vooral zelf aangeven wat zij willen. Voetballen Vooral een voetbalveld zou welkom zijn, zo meenden jongeren, die bij het debat aanwezig waren. Of zelfs een voetbalclub, want die heeft Nes selande niet. Daarvoor moeten kin deren naar Zevenkamp. Een bewuste keuze was het destijds te kiezen voor een hockeyvereniging in de nieuw bouwwijk en geen voetbalclub. "Deze keuze is tien jaar geleden al gemaakt", aldus Peter Pieterse van de PvdA. "De vereniging werd in Zevenkamp te klein en dus werd besloten deze hier naartoe te halen. Wie wil hockeyen en in Zevenkamp woont, moet nu op de fiets stappen en wie hier woont, zal maximaal vijf kilometer de andere kant op moeten." Maar waarom niet een eigen w Nesselande, bleef de vraag. "Omdat het onmogelijk is in elke wijk een sportcomplex neer te leggen", verklaarde de PvdA'er. Ruben Mink (CDA) pleitte voor het maken van een jongerenagenda. "Waarbij zij inspreken. Het hoeft na melijk helemaal niet zo te zijn dat zij een buurthuis willen, hoewel de meerderheid van de volwassenen dat denkt. Misschien zijn dejongeren hier liever actief bezig. Het gaat erom dat je dingen samen doet. Wanneer jon geren ergens zelf voor gekozen heb ben, kun je ze er ook op aanspreken zodra blijkt dat ze er achteraf niets mee doen." Volgens Tom van den Ham (Groen- Links) hoefden zijn opponenten het niet zo ver te zoeken: "Het gaat gewoon om een veldje en een paar doelen. Het enige wat de gemeente hoeft te doen, is een halve hectare grond inzaaien. Ik hoor dat er genoeg percelen zijn en een paar keer verhui zen, zal het einde van de wereld niet zijn." Kleur op beton Bij de stelling 'Er is voor jongeren geen tot weinig aandacht voor kunst en cultuur' vonden velen de weg naar de microfoon om hun zegje te doen. "Sommigen houden van rap, anderen van graffiti en dat gaat allemaal best goed samen in de buurt. Misschien zou je voor ouderen ook iets van mo numenten kunnen neerzetten; omdat zij dat mooi vinden", opperde de ze ventienjarige Ruwel Emers. "Op ons verkiezingsbord staat 'kleur op beton'. Daarmee bedoelen we dat er graffiti kan worden gespoten op bijvoorbeel den doorgangen en bruggen", aldus Tom van den Ham van GroenLinks. "Weliswaar onder begeleiding, maar volgens ons is het te doen. Het moei lijke is meer dat de jeugd moeilijk te bereiken is en er veel verschillende stijlen en smaken zijn; Rotterdam is en blijft multicultureel." Ook de WD-lijsttrekker deed een duit in het zakje: Jullie kunnen wat mij betreft ook die lelijke elektrici teitshuizen onder handen nemen; er hoeft van mij echt geen mooi plaatje van een vlinder op." Keuze kinderopvang Last but not least, was de stelling dat de ouders in Nesselande keuze in kinderopvang moeten hebben. Moe ders staken massaal hun vinger op om aan het woord te mogen. "Ik ben niet tevreden met de opvang. Ik heb drie kleine kinderen, waarvan een in de dagopvang en twee op de BSO. De jongste breng ik naar Nieu- werkerk omdat ik niet wil dat mijn kind naar de opvang hier gaat. Voor de andere twee betaal ik zes euro omdat ze op school overblijven. Ik betaal me blauw omdat er totaal geen marktwerking is in de wijk." Pietserse (PvdA) erkende het pro bleem, maar gaf ook aan niets te kunnen doen. "De kinderopvang is tegenwoordig in zijn geheel over geleverd aan particulier initiatief." Koedijk (WD): "Natuurlijk is er hier te weinig keuze in kinderopvang, maar je kunt ook zelf een opvang beginnen of kijken hoe je het op kunt zetten." Volgens een WD'er uit de zaal kun je niet verwachten dat Nesselande binnen een paar jaar alle gewenste voorzieningen en faciliteiten heeft. "Het is een nieuwbouwwijk. De bouw van woningen, scholen, supermarkt en sportverenigingen vallen onge veer samen. Maar het kan soms dat je wat langer moet wachten op een bepaalde voorziening. Het is niet re- eel om zulke zaken te verwachten in een compleet nieuwe woonwijk." Nesselanders lieten van zich horen. PARELS VAN PARTICIPATIE Nesselande - Zevenenzestig meiden uit de groepen 5 tot en met 8 gin gen in de voorjaarsvakantie, op een speciale meidendag, aan de slag met nagels pimpen, hair stylen, opma ken, henna tattoos zetten, Italiaanse maskers maken en t-shirts versieren, fassen deze activiteiten door werden ftuitspiesjes gemaakt en dansjes in gestudeerd. 'n een uitgelaten stemming werd van tefel naar tafel gehopt, waar de ene na de andere creatie gefabriceerd werd. Na de pizza-maaltijd konden de meiden zichzelf en hun creaties bjdens de modeshow tonen aan hun ouders, die in groten getale waren gekomen om hun tieners in de dop te bewonderen. De middag werd mogelijk dankzij de medewerking van brede school- medewerkers en het wijkarrange- ment. D:CK TERMONÖ A 'De kunst van het betrekken. Parels van participatie' wordt 9 maart ge presenteerd door de Nesselandse Lydia Schippers. In het boek be schrijven auteurs vanuit hun eigen vakgebied hoe mensen - werkne mers - bij hun organisatie betrokken willen zijn, zodat plezier in het werk samen kan gaan met succesvol een bedrijf runnen. Schippers ging samen met Dick Ter- mond op onderzoek uit en vonden een flink aantal auteurs bereid om mee te schrijven. Het eerste exemplaar van het boek wordt overhandigd aan Quintis Ris- tie in Hotel New York. F25 Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) i 10.00 uur dhr. Gert van den Bos. Nesselonde Resultaat van een supergezellige en creatieve middag.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25