Alles dameswedstrijden De Gouwse eindigen Moordrecht boekt met één punt verschil eenvoudige overwinning Driekamp dames Nesselande Heren 2 Be Fair wint strijd om koppositie Invictus met lege handen naar huis Eerste Lansingerlandloop Jitae overtuigt op West-Nederlands kampioenschap ÏRANoe"5ïr HART VAN HOLLAND SPORT 3 MAART 2010 35 Waterpolo Voetbal Volleybal Badminton Taekwondo ;0 MB18"0 Moordrecht won met 4-1 van Gou da. De stand had veel hoger voor Moordrecht kunnen uitvallen als er zuiniger met de kansen was omge sprongen, vooral in de eerste helft. Na acht minuten stond het al 1-0, Jan de Joode gaf vanaf twintig meter een lobje over de keeper. In de 20ste tot de 44ste minuut kwam er kans op kans, maar steeds stond de paal in de weg, of de keeper of ging de bal naast. Hij wilde er gewoon niet in. In de tweede helft stond het na tien mi nuten 2-0 door een schot van Jona than Slobbe. Vijf minuten later werd Dennis Heuvelman onderuit gehaald in het strafschopgebied, maar Jan de Joode schoot de penalty die daarop volgde naast het doel. Bij de allereer ste corner van Gouda vloog de bal zo het doel in; 2-1. Heuvelman schoot in de 82ste minuut vanaf 20 meter en ook ditmaal was het raak; 3-1. In de laatste minuut slalomde De Joode door de 16 meter en scoorde zijn tweede doelpunt. Een goede over winning voor Moordrecht tegen een zwakke tegenstander. Marion Hooft van Dames 2 scoort de winnende vierde treffer tegen Brandenburg 2. Waddinxveen - Dames 1 van SG De Gouwe-AZC speelde thuis tegen ZPB HEtL Productions uit Baren- drecht. De Gouwe was gelijk gevaar lijk voor het doel en Suzan Kaynar benutte tweemaal een manmeer. Barendrecht kon echter al snel aan haken door eveneens tweemaal te scoren. Na doelpunten van zowel Gaby Hukker als van de tegenpartij stond het weer gelijk. In de tweede periode bracht Marjolein Russchen- berg de 2-1 voorsprong op het scorebord. Beide ploegen werden hierna slordig in het aanvalsspel, wat leidde tot veelvuldig balverlies. Na de doelwisseling verrichte keep- ster Astrid Hijink een aantal knappe reddingen, waaronder een gestopte strafworp. De 4-5 achterstand werd aan het eind van de derde periode gelijk getrokken door Niki Hukker. In de afsluitende periode creëerde De Gouwe de beste kansen en kwam tweemaal op voorsprong via doel punten van Karen Weerd en Esmé Spoor. ZPB wist de stand echter weer gelijk te trekken waarna de bezoekers op het eind van de wed strijd, uit een twijfelachtig gegeven manmeer, de winnende score op het bord brachten; 7-8. Dames 2 houdt de koppositie door met 3-4 te winnen van Brandenburg 2 en Dames 3 wint, eveneens met 1 punt verschil, met 6-7 van Koude kerk. Dames 4 pakte thuis met 5-4 de winst tegen Katwijk 2 en Meis jes A won met 8-7 van ZVL meisjes A, waardoor de bekerfinale voor De Gouwe Meisjes nu een feit is. Zevenhuizen - De dames van Cofely- Nesselande vervolgen de competitie met de eerste driekamp in de DELA- league. Deze is op zondag 7 maart in sporthal Swanla. De driekamp be gint om 12.00 uur met Summa Peel- push - Dros/Alterno. Hierna volgt om 14.00 uur de wedstrijd tussen Cofely- Nesselande en Summa Peelpush en om 16.00 uur wordt de driekamp afgesloten met de wedstrijd Dros/Al terno - Cofely-Nesselande De wedstrijden duren maximaal drie sets en zijn een onderdeel van de ver- volgcompetitie van de DELA-league voor de plaatsen 5 tot 7. Waddinxveen - Heren 2 van Flam Haarden Be Fair heeft de strijd om de koppo sitie gewonnen. Hiervoor werden de heren van Gollefjes verslagen met 3-0. Be Fair ging flitsend van start met wervelende combinaties. De Gollefies speelde wel mee en profiteerde dege lijk van de foutjes die Be Fair maakte. De heren van Gollefjes konden echter geen moment in de eerste set tippen aan het niveau dat Be fair haalde. De eerste set werd gewonnen met 25- 18. De tweede set werd de opstelling op enkele plaatsen gewijzigd en hier door ging Be Fair minder sterk van start ging dan in de eerste set. De Gollefies wisten meer punten te ma ken maar Be Fair bleef punten pakken met slim spel. Opmerkelijk was dat de sfeer in de Groenswaard halverwege de tweede set werd verpest door pro vocaties van de spelverdeler van de Gollefies. Be Fair won de set met 25-20. De derde set leek een formaliteit te worden. Be Fair kwam in de begin fase van de set geen moment in de problemen. Toen het einde van de set in zicht kwam, verslapte de concen tratie echter en konden de Gollefies toch nog goed teug komen. Op het laatste moment demonstreerde Be fair echter toch weer de extra klasse en won met 26-24. Waddinxveen - Naast spelers miste Invictus afgelopen weekend ook scherpte in de wedstrijd tegen Amersfoort. De mannen waren com pleet, bij de vrouwen werden Dana Kuil en Tak-Ling Lam vervangen door Kim Willemsen en Simone Snel. Bei de dames verloren de damesdubbel. Marcel Hazebroek en André Aantjes speelden geen onaardige wedstrijd, maar de scherpte ontbrak en de vele foutjes kostten hen de wedstrijd. In de enkelpartij liet Bouke van Ber gen Bravenboer niet zijn beste bad minton zien, waardoor de winst naar zijn tegenstander ging. Marcel Haze broek begon zijn single goed, maar in de tweede set speelde zijn gebrek aan ritme op en ging het wedstrijdpunt naar de tegenstander. Simone Snel deed in haar singlepartij alles wat binnen haar mogelijkheden lag, maar al snel was duidelijk dat dit niet genoeg was voor een overwin ning. Marloes van Heteren kon na een redelijk begin, de scherpte in de tweede helft niet vasthouden en ook het zesde punt ging naar Amersfoort. Gelegenheidsduo Van Bergen Bra- venboer en Willemsen kon in de mix niet voor een verrassing zorgen. In de mix van Aantjes en Van Heteren bood het duo goed tegenstand, maar het kon hiermee de 8-0 eindstand op het scorebord niet voorkomen. Invictus zal er alles aan moeten doen om in de laatste wedstrijd weer super scherp ten tonele te kunnen verschij nen. Dan speelt team 1 in Almere om degradatie te voorkomen. Bleiswijk/Regio - Atletiekvereniging de Kieviten organiseert voor 7 maart de eerste Lansingerlandloop. De Lan singerlandloop is een prestatieloop over vijf of tien kilometer. De start is om 11.00 uur. Inschrijven kan vanaf 9.15 uur tot vijftien minuten voor de start bij sport- en recreatiecentrum Rottemeren aan de Kooilaan 1a in Bleiswijk. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 euro voor de vijf en 4,- euro voor de tien kilometer. Den Haag/Waddinxveen/Gouda - Op de Open West-Nederlandse Tae kwondo kampioenschappen van af gelopen zaterdag zorgden drie leden van het Flamco wedstrijdteam van de Jitae Taekwondo Club voor een sterke prestatie. Junior Thijs Litjens pakte overtuigend goud in de C-klasse tot 68 kg. In de finale was de Gouwenaar met 13-8 te sterk voor Wail Hamham uit Den Haag. Ondanks dat Hamham goed aandrong haalde de veelzijdige Thijs in een zinderende partij en met een flinke krachtinspanning de winst naar zich toe. Na zilver in 2009 nu dus goud. Aspirante Dominique Rijsbergen bereikte in de B-klasse tot 45 kg de Halve finale door een 10-5 winst op Halima Keskin uit Den Haag. In de fi nale was de ervaren Rabab Azdad uit Oosterhout met 3-1 net iets sterker dan de Waddinxveense. 'n de sterk bezette C-klasse junioren tot 63 kg strandde Robin Gielings in Prijswinnaars Thijs Litjens, Robin Gielings en Dominique Rijsbergen met links trainer Dico Hoogeveen. de halve finale tegen Omer Akdo- gan. Derhalve een derde plaats voor Robin, die op het Open Van der Poel toernooi in februari nog goud won. Op zaterdag 27 maart neemt team Flamco/Jitae deel aan het Open Yoo Sin toernooi in Nijmegen. Voor meer informatie: jitae@tiscali.nl. i

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35