100% score bij 'Eerste hulp aan kinderen' Mario van der Ende redt Groeneweg* Trainen voor Lionsloop Nieuwe waterleiding Noordeinde Maarten Vroegindeweij aan kop HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 3 MAART 2010 7 Schaken I ZONDAG 7 MAART Lezing Gerbrand Bakker Zevenhuizen - Gastouders in de kinderopvang zijn sinds 7 januari verplicht in het bezit te zijn van het certificaat 'Eerste hulp aan kinderen'. Aldus geschiedde: een groep gast ouders, maar ook moeders, oma's en sportinstructeurs deed dinsdag 23 fe bruari examen. 'Een tien met een grif fel en een zoen van de juffrouw' voor alle kandidaten: een 100% score. EHBO-vereniging Zevenhuizen leidt op volgens de richtlijnen van het Oranje Kruis met een erkend kader instructeur en officiële lotusslachtof fers. De cursisten krijgen les in de eerste hulp bij alle soorten letsels en onge vallen en leren ook hoe een kind en een baby moeten worden gereani meerd. Tevens leren zij het AED-ap- paraat te bedienen. Bij voldoende deelname starten de vereniging binnenkort een nieuwe cursus. Voor meer informatie: 0180- 632057. Geslaagd Zevenhuizen - Ex-scheidsrechter Mario van der Ende heeft het uitje van voet balvereniging Groeneweg gered. De vrijwilligers, die het gehele jaar klaarstaan in de kantine van de ver eniging, hadden voor dit jaar het plan geopperd om de fooienpot te bete den aan een avondje theater Swanla, voorafgegaan door een etentje. Er werd akkoord gegaan met het plan en gekozen voor Ronald Goede- mondt, die 13 februari Zevenhuizen aandeed. Enkele dagen voor de voor stelling kwam slecht nieuws: Goede- mondt was ziek en zegde zijn show af. De biefstukken waren echter al besteld, dus werd naarstig gezocht naar een oplossing. Bij het brain stormen kwamen al snel enkele co ryfeeën van naam uit het verleden. Zo werd uiteindelijk gekozen voor ex-topscheidsrechter Mario van der Zevenhuizen - Team Zeparo biedteen training aan van twaalf avonden om fit en sterk aan de start te verschijnen bij de Lionsloop op 12 juni. Ende. Hij bleek bereid te willen ko men praten over zijn verleden in de vorm van een interview met een van de leden van de voetbalvereniging. De keuze viel hierbij op Bram van Rijn. Heel toevallig bleek Van Rijn een schoolgenoot van Van der Ende te zijn en het klikte tussen de intervie wer en de ondervraagde. Vanuit Groeneweg rijst nu de vraag of het een idee is om vaker dergelijke avonden te organiseren, misschien ook met Moerkapelle erbij. 'Nut tig - leerzaam en soms hilarisch. Is hiervoor belangstelling?' vraagt de voetbalvereniging. Voor meer infor matie: mariovanderende@kpnmail. nl of hcdekoning@hetnet.nl. Geïnteresseerden worden drie maan den lang door ervaren lopers van Zeparo getraind. Met behulp van achterliggende theorie en praktische oefeningen, kan vervolgens worden meegedaan aan de Lionsloop. De eerste training start 24 maart om 19.30 uur bij zwembad de Koornmo- len. De laatste training is op 9 juni. De kosten bedragen 50 euro en dit is inclusief inschrijfgeld voor de Li onsloop. Het inschrijfgeld komt vol ledig ten goede aan de Stichting Roparun. Voor meer informatie: 079-5936142 of wout0480@planet.nl. Moerkapelle - Met een remise tegen youngster Arian de Bruijne heeft Maarten Vroegindeweij met succes zijn koppositie verdedigd in het alge meen klassement van Schaakvereni ging Moerkapelle. Met zwart moest bij in een caro-kann variant wel se cuur spelen om niet in het nadeel te komen. Toen de stukken in de doos verdwenen volgde de remise snel. Gerard van Ommeren was de win naar van het schaakweekend door van Hugo van Elteren te winnen en Z|eh zo stevig op de tweede plaats te nestelen. Tegen Hugo van Elteren wachtte hij op een foutje en toen lie kwam was hij er als de kippen bij. Boudewijn Weijermars en Arno Lui- nenburg speelde de meest interes- sante partij. Luinenburg speelde agressief met zwart, maar het was 'eijermars die counterde. Echter t°en zijn aanval niet doorsloeg en hij °ok nog eens materiaal verloor leek bet punt voor Luinenburg in de zak. Spanning door tijdnood zorgde er voor dat Luinenburg het juiste plan niet zag en hij berustte in remise. Beide schakers zijn nog op koers om zich te plaatsen bij de beste zes. Ook Wouter Vroegindewij heeft daar nog zich op, hij versloeg be trekkelijk eenvoudig Ad Voerman. Jan Blok had lange tijd het beste spel tegen Marcel de Haan, maar gaf in het eindspel pardoes een stuk weg en kon gelijk opgeven. Je remy van Haastert speelde conser vatief tegen Jojanneke Weijermars, maar kon wel een vol punt noteren. Henk Doornhein en Jan Noorland speelden een interessante partij waarbij Henk een kwaliteit voor stond, maar Jan veel tegenkansen had. In het verre eindspel hadden beide spelers dusdanig weinig stuk ken dat een remise het gevolg was. Op 5 maart wordt er een snelschaak ronde gespeeld. Ook niet leden zijn van harte welkom. Zevenhuizen - Waterbedrijf Dunea vervangt de waterleidingen aan het Noordeinde. De weg is daarom slechts beperkt toegankelijk. Bij het verwijderen van het asfalt zijn wat zwarte metalen en olie gevonden die door Dunea volgens de geldende richtlijnen worden afgevoerd. De werkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot (Doop) en 19.00 uur jeugd dienst; woensdag 10 maart 15.00 uur ds. C. Haasnoot (kinderbid dag) en 19.30 uur ds. C. Haas noot (biddag). Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. J. Voordouw; woensdag 10 maart 19.30 uur ds. LJ. Geluk (biddag). Geref. Kerk 9.30 uur ds. K.H. Wigboldus; woensdag 10 maart 19.30 uur ds. H. Schipper (Biduur voor Gewas en Arbeid). Ver.v.Vrijz.Protest. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. 11.00 uur Eucharistieviering met pastor W. Bakker in de kerk van de Ver. voor Vrijzinnig Hervormden aan de Dorpstraat 139. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul en 15.30 uur ds. A.B. van der Hei den; woensdag 7 maart (biddag) 14.30 uur ds. W. Harinck en 19.00 uur ds. A.B. van der Heiden. Herst. Herv. Gem. 11.00 uur ds. P. de Vries en 18.30 uur ds. M. van Reenen. Herv. Gem. 9.30 uur J. Molenaar en 18.30 uur J.C. Klein; woens dag 10 maart 9.30 uur A.D. Goij- ert (biddag) en 19.30 uur J.B. ten Hove. Zevenhuizen-Moerkapelle - Schrij ver Gerbrand Bakker geeft 31 maart een voordracht in de bibliotheek De Groene Venen, vestiging Zevenhui zen-Moerkapelle. Bakker doet dit uit en over eigen werk met de nadruk op het boek Juni. De avond begint om 20.00 uur, de toegangsprijs 7,50 euro in de voorverkoop en een euro duurder op de avond zelf. De kaart verkoop start 1 maart. Juni is de tweede roman van de schrijver. Zijn eerste roman Boven is het stil verscheen in 2006. Hij kreeg daarvoor het Gouden Ezelsoor, de prijs van de grafische Cultuurstich ting voor het best verkochte debuut. Ook ontving hij de Debutantenprijs en de Boekdelenprijs 2008 voor het Leesclubboek van het jaar. Dit boek is in tien talen vertaald. Het boek Juni verscheen in 2009 en was meteen een succes. Het is een roman, waarin alle personages op een hete junidag om elkaar heen draaien, ieder met zijn of haar eigen verhaal, zijn of haar eigen verleden, eigen schuldgevoelens. Hoofdstuk na hoofdstuk raken de verschillende levens elkaar, het ene personage geeft een volgend personage een zetje en de oude koningin kwam, at en verdween, maar niet na - in de epiloog - op 18 juni volledig op de hoogte te zijn gebracht van de ge beurtenissen in het dorp dat ze een dag eerder bezocht. Meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7