IJ I liwnffinTI J Paasontbijtje? Haasje naar de Muziektheater in Swanla Wereldwinkel Gekkenhuis in Holland Heineken Huis De klasgenoten van Oud Zevenhuizen-Moerkapelle r HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 3 MAART 2010 9 Vorige keer Lezing Gerbrand Bakker Nieuwe cd Kraaiennest Lezing bij Zang en Kleur Rode Kruis neemt afscheid BAKKER KOSTER Ambachtstraat 1 2751 GP Moerkapelle Tel: 079 593 30 01 info@bakkerkoster.nl www.bakkerkoster.nl Zevenhuizen - De winter lijkt voor bij en de winkels worden opgefleurd met het kleurige paasassortiment. Wereldwinkels gaan voor een groene Pasen want mede door de samen werking met ICCO en HIVOS is eer lijke handel steeds milieuvriendelijker geworden. Groene suggesties dus voor het Paasontbijt. Eieren kunnen worden opgediend in een felgekleurd paasmandje of in eierdopjes van ge haakt papier. Er zijn servetringen van hetzelfde materiaal. Deze producten worden gemaakt in het bedrijf Mai Handicrafts in Vietnam. Het papier is na het haken hard gemaakt met lijm. De producten zijn niet bestand tegen de vaatwasser, maar ze kunnen wel afgespoeld worden met lauw water. Ze worden dan even zacht, na opdro ging zijn ze weer hard. De paastafel kan verder worden op gesierd met vrolijke bamboe place- mats. De recycle (sap)glazen, waarin sinaasappelsap met het Max Have- laar keurmerk en paastakken in een Origamivaas maken het compleet. Wereldwinkel Z-M heeft bovenstaan de producten in het assortiment, maar natuurlijk zijn er ook haasjes, kippen en paaseieren, zowel siereieren als 100% eerlijke chocolade eitjes. We reldwinkel Z-M aan de Dorpsstraat 202d is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 van 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. Vancouver/Zevenhuizen - Carin Be rends, namens Stichting Sport Com pass in Vancouver, heeft de slotavond in het Holland Heineken Huis als één groot feest ervaren. De avond begon met de huldiging van de mannen schaatsploeg. Vervolgens werd af scheid genomen van Erica Terpstra als voorzitter van het NOC NSF. Carin had bij wijze van dank, samen met haar collega-vrijwilligers, voor Terpstra een PowerPoint presentatie voorbereid met allerlei supportersfoto's, maar de organisatie van het Holland Heine ken Huis gaf geen toestemming om deze te vertonen. Het alternatief werd daarom een groot spandoek met de tekst 'Erica Bedankt!' Nu de wedstrij den waren afgelopen mochten ook de sporters legaal aan het bier, waarbij de mannen schaatsers zich ontpopten als echte barkeepers en Mark Tuitert op het podium verscheen met een gitaar. Het bleef nog lang onrustig in de Hollandse enclave. Tussen de vele biertjes door heeft Carin de sporters nog wel kunnen vragen spullen af te staan voor een veiling voor het goede doel. De belevenissen van Carin zijn te volgen op www.hartvanholland- online.nl en op www.sportcompass.nl/ Vancouver. Hilarische toestanden met de dames van Los Muziektheater. Zevenhuizen - Los Muziektheater, opgericht door de Bleiswijkse Femke Vernij trekt met de voorstelling 'Lijf on Stage' door het land. Op zaterdag 17 april staan de dames op het po dium van Dorpshuis Swanla. 'Lijf On Stage' staat voor vier verschillende vrouwen, vier verschillende wind richtingen en vier verschillende cup- maten. Niets is vanzelfsprekend in de wereld van Los. In een hilarische bot sing van persoonlijkheden gaan de meiden een gezamenlijke strijd aan tegen de toekomst, die voor elk van hen een ander schrikbeeld oproept. Slechts met gebruik van vier stem men, een piano en een hoge dosis humor weet Los het publiek telkens weer op het verkeerde been te zetten. De voorstelling begint om 20.15 uur; de toegang bedraagt 10,- euro. Voor meer informatie en reserveren: www.dorpshuis.nl en www.los-mu- ziektheater.nl. De foto van deze week betreft de christelijke lagere school in Moerka- pelle rond 1937. Op de bovenster rij van links naar rechts: Bram Vis, Leo van Vliet, Leen van Kralingen, Arie van Vliet, Piet Voskuilen, Jan Pols, Niek Pols en juffrouw De Graaff. Op de tweede rij: Sjaan Vis, Flora van Vliet, Marie Vis, Gre Pols, Annie Vos kuilen, Lydia Pols, Jan Paul en meester Eskes. Op de derde rij: Corry Vis, Cor- rie Schipper, Reina van Vliet, Wim Vis, EHie Pols, Van Vliet, Engel Lindhout, Lena van Kralingen, Bep van Vliet, Bernhard Vis, Gijs van Kralingen, Piet van Prooijen, juffrouw Bosscher en meester Kattenberg. Op de vierde rij: Kees van Velde, Leen van den Bos, Jan Voskuil, Laus Pols, KeesTuitel, Nol Voskuilen, Bas van Velde, Engel Tuitel en Janus Verbeek. Op de onderste rij: Annie Paul, Riet Paul, Maartje Paul, Aartje Lindhout, Dickie van Vliet, Lena van Prooijen, Lena Verbeek, Adri Pols en Trijnie Voskuilen. Dp de foto van de vorige keer zijn veel reacties binnen gekomen. Daar door zijn nagenoeg alle namen be kend. De foto is van de openbare a9ere school te Moerkapelle en da teert van 1949-1950. Op de bovenste rij van links naar rechts: Dinie Vonk, Nel de Graaf, Mieke Schipper, Tonie Vermulm, Geertje Breedijk, Marrie van Dijk, Janie Tamerus, juffrouw Baas, Wil van den Berg, Lenie van Wijk, Maartje Hertog en Nel Zijder hand. Op de tweede rij: Ineke Verheul, Truus Breedijk, Jannie de Graaf, Lena van Prooijen, Nel Klomp, Maartje Boevee, Wil Klomp, Maartje Boevé, Corrie Knop, Hennie Knop, Irene Lui tjes en Annie Kluitman. Op de derde rij: van Helden?, Johan Zuidema, Eef Koole, Nel Koole, Truus Verschoor, Trijnie Hertog en Louis de Maar. Op de onderste rij van links naar rechts: Wim van Helden, Hugo de Graaf, Dik Ottevanger, Bas van Prooijen, Dick Haak, Han de Knegt, Barend Tamerus, Wim de Knegt en Dick Schipper. Correcties en aanvulling zijn van harte welkom Van iedere gepubliceerde klassenfoto kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs vermeerderd met twee euro. De bijdrage van twee euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. Pim van der Zalm maakt graag een kopie van oude klassenfoto's van vóór 1970 voor eventuele plaatsing in deze rubriek. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom, van 20.00 tot 22.00 uur bij Pim van der Zalm: 0180 - 633077 of via famvdzalm@hetnet.nl Zevenhuizen-Moerkapelle - Ger-, brand Bakker - schrijven van onder meer Juni - houdt op 31 maart een voordracht uit en over eigen werk in de bibliotheek aan de Dorpstraat. De lezing begint om 20.00 uur. De na druk bij de voordracht ligt op Bakkers laatste boek Juni. Kaarten kosten 7,50 euro in de voorverkoop, 8,50 euro op de avond zelf. Zevenhuizen - Shantykoor Het Kraai ennest presenteert 7 maart haar nieuwe cd met een optreden in de grote zaal van theater Swanla. Tijdens dit optreden voor familieleden, do nateurs en overige belangstellenden worden onder meer nummers van de cd - voornamelijk Engels- en Neder landstalige shanties - gezongen. Aan vang 14.15 uur, zaal open 14.00 uur. De toegang is vrij. Het shantykoor bestaat uit 36 leden. Nieuwe 'kraaien op het nest' zijn van harte welkom. Informatie: www.shantykoor.nl Zevenhuizen - De firma Refona geeft vrijdag 5 maart een lezing bij vogelvereniging Zang en Kleur. Vo gelliefhebbers krijgen informatie over bloedmijten en de bestrijding ervan. De avond wordt gehouden in het clubgebouw aan het Nijverheid centrum 52. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Ook niet-leden zijn welkom. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Rode Kruis Zevenhuizen-Moerkapelle heeft afscheid genomen van Piet Booger- man en Gerard den Held. Piet Boo- german was al sinds november 1971 vrijwilliger. Daarnaast heeft hij de functie van voorzitter bekleed en was Boogerman inzetbaar voor EHBO-ac- tiviteiten en voor opvang en verzor ging (onderdeel van de rampenhulp verlening). In 2005 nam Boogerman de functie als penningmeester aan. Gerard den Held is sinds 2005 secre tarisvan het Rode Kruis Zevenhuizen- Moerkapelle. Tijdens de jaarvergade ring maakte hij net als Boogerman bekend geworden dat hij stopt met zijn functie als secretaris. Bouwbedr dé spec en verbouw bec jf Bakker-Koster is alist in het aan- en van woningen en rijfspanden! BOUW GARANT

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9