tflggs Van Vuuren V.O.F - Abraham Kroesweg 22 Kom in de kas: 27 maart Bregman Potplanten Abraham Kroesweg 21 Ichtus Flowers - Abraham Kroesweg 54 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ55EL 17 MAART 2010 13 LH fU K/TJ Op 27 maart kunnen bezoekers het gehele productieproces zien bij Ich- tus Flowers, maar hiervoor hoeven ze niet de kas in. Hier wordt namelijk nauwelijks meer door de medewer kers gewerkt. De kweker van snijan- thurium en snijphalenopsis heeft een uniek systeem; de planten worden met een automatisch transportsy steem naar de bedrijfshal gebracht, waar vervolgens de bloemen kunnen worden geoogst. Het oogsten ge beurt dus niet meer in de kas, maar op de plek waar de bloemen verder worden verwerkt en verpakt. Tijdens Kom in de Kas kunnen de bezoekers het productieproces bekijken en krij gen ze verder uitleg over de energie huishouding, de watertechniek en de teelt zelf en worden er bloemen verkocht. Voor de Phalenopsis wordt een productshow ingericht, omdat het gaat om een uniek product. In Nederland zijn maar drie bedrijven die deze snijbloem kweken, waarvan Ichtus Flowers zelfs de grootste pro ducent ter wereld is. Het grootste ge deelte van de orchideeën wordt naar het buitenland geëxporteerd en met name naar Arabische landen, zoals Dubai, waar ze worden gebruikt als decoratie bij grote feesten en offici ële gelegenheden. Door Marlonneke Willemsen Regio - Nog even en het is weer zo ver: op zaterdag 27 maart wordt rond de Abraham Kroesweg in Moerkapel- le/Waddinxveen de drieëndertigste editie van Kom in de Kas gehouden. Twaalf bedrijven aan de Abraham Kroesweg en de Bredeweg openen tussen 10.00 en 17.00 uur de deu ren van hun bedrijf, zodat bezoekers er een kijkje kunnen nemen en wat meer te weten kunnen komen over de glastuinbouw. Daarnaast is er een tentoonstelling van oude trekkers, zullen er verschillende optredens gegeven worden en worden er tuin bouwproducten, rechtstreeks vanuit de kas verkocht. De locatie is goed met de fiets bereikbaar, maar ook aan degene die liever met de auto willen komen is gedacht; zij kunnen parkeren bij Combilo/M.Mooij op het industrieterrein Doelwijk in Waddinx- veen. Van daar uit zal er regelmatig een pendelbus rijden, die alle bezoe kers naar het gebied en de bedrijven brengt. De komende vier weken stellen we alle deelnemende bedrijven aan u voor. Deze week deel 3. Bezoekers van Kom in de Kas die houden van groene potplanten kunnen op 27 maart hun hart op halen bij Bregman Potplanten. In het bedrijf worden verschillende bekende en minder bekende ka merplanten gekweekt, zoals Schef- flera, Chlorophytum, Asparagus, Areca, Diffenbachia en Impatiens oftewel Vlijtig Liesje. Omdat de verschillende soorten allemaal een andere groeitijd hebben, het Vlij tig Liesje is na tien tot twaalf we ken gereed voor verkoop, terwijl het meer dan tien maanden kan duren voordat een Diffenbachia volgroeid is, is de planning een van de grootste uitdagingen voor Johan en Arno Bregman. Ondanks dat werken ze toch met een dag- vraag; orders worden dezelfde dag nog verstuurd en het bedrijf pro beert een constant aanbod te kun nen garanderen. Tijdens Kom in de Kas wordt het gehele bedrijf open gesteld, de bezoekers kunnen vra gen stellen en er is een presentatie over het verwerken van de planten in arrangementen. Ook kunnen de bezoekers planten aanschaffen. De rozen van Van Vuuren V.O.F ge nieten internationale bekendheid; ze werden onder andere gebruikt bij het huwelijk van Prins Willem Alexander en Maxima en de bruiloft van Frans Bauer. Het bedrijf teelt de witte roos Avalanche, die bekend staat om zijn mooie vorm en gebruik bij trouwe rijen en begrafenissen. Daarnaast is de roos erg geschikt voor in arran gementen, zoals corsages. Dit is waar de nadruk op zal liggen tijdens Kom in de Kas. Naast het bezoeken van de kas, waar informatie zal worden gegeven over bijvoorbeeld de teelt, zullen er demonstraties bloembin- den plaatsvinden. Zo kunnen de be zoekers zien hoe een bruidsboeket gemaakt wordt en zullen er boeket ten van de rozen gemaakt worden, die ter plaatse verkocht worden. Van Vuuren V.O.F. wordt gerund door Marius Van Vuuren, samen met zijn zoons Olaf en Sven en is dus een echt familiebedrijf. Meer informatie over de Avalanche is te vinden op www. avalaneheroses.com

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13