rnnsiirctfiïnsi Wat een belangstelling... Onderlinge wedstrijd bij Moerveen Biljartkampioenschap Piet Rietveld erelid EHBO Nieuw kinderplein bij TC Zevensprong SNOOT! op zoek naar podiumtalent HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 17 MAART 2010 15 Paardensport Biljart Tennis ZONDAG 21 MAART Koffieochtend Meespelen in jeugdorkest Tafeltennis Ruime overwinning TZM 1 jeugd De Burgemeester Klinkhamerweg wordt weer van ons! I Over enkele weken is het zover. Een gebeurtenis waar het hele dorp Ze venhuizen al meer dan dertig jaar op wacht. Voor de leefbaarheid van de kern en dus ook voor de inwoners veel belangrijker dan de fusie tussen Zevenhuizen en Moerkapelle en die met Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel: De Burgemeester Klinkhamerweg Wout en Yet, nog maar net op les. wordt weer van ons! Zevenhuizen - De leerlingen blok fluit en gitaar van De Zeven Muzen waren vrijdag 12 maart aan de beurt om te laten horen wat zij het afge lopen jaar hebben geleerd. Het con cert werd druk bezocht, mede door het toegenomen aantal gitaarleer lingen. Er werd solo en in groepjes gespeeld door de blokfluitleerlingen. Bijzonder was het duo Wout de Vos en Yet Oosterlee nog maar net op les en dam spelen op gitaar voor publiek. Bijzonder was ook gitarist Kylien Bergh met zangeres Jaimy de Graaf met het lied You belong to me van T. Swift. Zowel de blokfluitleerlingen als gitaristen hebben voor een goed muziekprogramma gezorgd. Mede te danken aan hun docenten Janine de Jong (blokfluit) en Rob Gooris en Je roen Timmers (gitaar). Zij werden na afloop in de bloemetjes gezet. Moerkapelle - RVEtPC Moerveen or ganiseert voor zaterdag 10 april een onderlinge wedstrijd aan de Rot- tedijk 24. Voor de ochtend staat het verrijden van de dressuur op het programma, waarbij alle deelnemers één proef kunnen rijden in de klasse B, L, M en Z. De allerkleinsten kunnen meedoen aan de Bixieproef. Het middagprogramma omvat een Moerkapelle - Het Biljartkampioen schap van Moerkapelle wordt dit jaar gehouden op dinsdag 6 april. Het kampioenschap wordt voor de elfde keer gehouden en vibndt plaats in café Het Wapen. ledereen van zestien jaar en ouder Zevenhuizen - Piet Rietveld is be noemd tot erelid van de EHBO afde- !ing Zevenhuizen. Gedurende 47 jaar beeft hij zich zeer verdienstelijk ge maakt voor de vereniging. Ha het behalen van zijn EHBO-diplo- ma in 1963 deed Rietveld mee aan aan lokale, regionale en landelijke wedstrijden. Veel prijzen sleepte hij met zijn teams in de wacht. Rietveld heeft een aantal jaren als penning- meester deel uit gemaakt van het bestuur. Vanaf 1993 heeft hij de rol a's Verbandmeester op zich geno- Voorts was hij vaak inzetbaar als 1 hulpverlener bij evenementen. Het is over met tienduizenden auto's per etmaal, ronkende files en stam pende vrachtwagens. Over met de sluipers door de Dorpsstraat, Burge meester Boerstraat, Schielandsingel, Rozenstraat, Noordeinde en Zuid einde. Ons dorp wordt weer rustig en ongedeeld. Dat zal me een feest worden! De Kleine Trompetter voorop met slag werkgroep Afslag Negen, met daar achter de leden van de actiegroep Burgemeester Klinkhamerweg en alle bestuurders en ambtenaren die ooit aan dit fantastische resultaat heb ben bijgedragen. Ook de inwoners ko men massaal. Op de rotonde die het verkeer van ons dorps laat afbuigen vindt een muziek- en theaterspekta- springles, welke gegeven wordt door Jeroen Heijmans. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar; vol is vol. ledereen met een (verzorg)paard of pony kan zich voor deze dag inschrij ven. Aanmelden kan via wedstrijd- moeren@live.nl. Voor meer informatie: www.moerveen.nl. Zevenhuizen - Op de Open Dag van Met een mini-baan, oefenkooi en TC Zevensprong, zaterdag 27 maart, speelparadijs mag TC Zevensprong zal het nieuwe 'kinderplein' officieel een kindvriendelijk tennispark ge- geopend worden. noemd worden. mag deelnemen aan het evenement. Wie geen materiaal heeft, kan gerust zijn: er is genoeg aanwezig. De finale staat gepland voor de eer ste week van juni. Aanmelding kan tot 27 maart via md3004@planet.nl. Zevenhuizen - De vijfde editie van open podium SNOOT! (Stars Not Only On Television) staat gepland voor zaterdag 29 mei in theater Swanla. SNOOT! is weer hard op zoek naar artiesten in alle vormen en maten. Het open podium geeft zangers en zangeressen, bandjes (pop, hardrock, funk,bigband), goochelaars, cabare tiers, stand-up comedians, dansers en danseressen (popdance, break dance, streetdance) d-jays, v-jays en presentatoren de gelegenheid om voor een groter publiek een act te la- Uit het Snoot-archiefI ten zien en horen. Rijen als bij X-factor zullen er woens dag 14 en donderdag 15 april staan voor de audities van SNOOT! in Swanla. "Dit is het moment om ge zien te worden op een podium en iedereen omver te blazen", moedigt initiator Bennie Verbakei artiesten in de dop aan. De inschrijving voor de audities is in middels gestart op: www.snootopen- podium.nl Inschrijven kan tot 6 april. kei plaats waar zelfs turf bij verbleekt en waar heel de bevolking van Zeven huizen voor uit loopt. En na dit groot se gebeuren wordt het tijd voor een speech en het doorknippen van het lint. Tijdens de speech memoreert de burgemeester de historie van de om- leidingsweg met z'n vele varianten, oplossingsrichtingen en tracékeuzes. Een hoogtepunt in deze speech is daar waar hij verwijst naar de helaas veel te vroeg overleden Willem Visser, die als onvermoeibaar voorvechter voor de omleidingsweg helaas deze apotheose niet meer mag meemaken. Deze man verdient volgens de burge meester een standbeeld en krijgt dat ook: midden op de rotonde. En als klap op de vuurpijl wordt de Burgemeester Klinkhamerweg omgedooptin de Wil lem Visserweg. Na het doornknippen van het lint en de onthulling van het standbeeld gaat iedereen naar het dorpshuis Swanla alwaar een groots volksfeest uit breekt. Tot diep in de nacht wordt er gezongen, gedanst en gedronken. Een dag om nooit te ver geten. Zevenhuizen is weer zich van zich zelf. Mooi hè! Alleen één probleem: wie organiseert het? Hans Sytsema Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ev. G. van de Bos en 19.00 uur ds. E.J.N. Kro nenburg. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Geref. Kerk 9.30 uur ds. J. van Andel. Ver.v.Vrijz.Protest. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur (HA) en 18.30 uur (nabetr. H.A.) ds. J. Driessen. Herst. Herv. Gem. 9.00 en 19.00 uur ds. J. van Rossem. Herv. Gem. 9.30 uur ds. DJ. van Eckeveld en 18.30 uur M. Mes- semaker. Zevenhuizen - In het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156 wordt donderdag 25 maart van 9.30 tot 11.00 uur een koffieochtend gehou den. Nelly van Kampen spreekt over 'Bestaan wonderen?'. Zevenhuizen - Kinderen die graag eens mee zouden willen spelen in een echt orkest krijgen daar nu de kans voor. Samen met hetjeugdorkestvan De Kleine Trompetter kunnen de kin deren drie avonden oefenen voor het stuk 'Wieger wordt wakker' om dit vervolgens in dorpshuis Swanla voor publiek op te voeren. Ook kinderen die (nog) geen instrument bespelen zijn welkom. De repetities vinden plaats in het dorpshuis op maandag 22 en 29 maart en op woensdag 7 april van 18.30 tot 19.30 uur. Het optreden staat gepland voor vrijdag 9 april van 19.00 tot 20.00 uur. De kosten bedragen 8,- euro. Info: su- zannekarreman@gmail.com. Moerkapelle - Het eerste jeugdteam van TZM heeft zaterdag 13 maart een ruime overwinning behaald. In Alphen aan den Rijn moesten Arian, Jelmer en Peter van der Spek het op nemen tegen ATTC 3. TZM 1 speelde geconcentreerd en wist vijf keer een set in de vijfde game in zijn voordeel te beslissen en won met 8-2. Het team blijft tweede in de tussenstand in de klasse 4D met nog zeven pun ten achterstand op de koploper. TZM 2, met Martijn Mauritz, Kors Visser en Martijn Voorwinden, speelde in Gouda tegen Vriendenschaar 7. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd waarin uiteindelijk de punten wer den gedeeld: 5-5. Door dit gelijkspel vergroot TZM 2 de voorsprong op de hekkensluiter in de klasse pupillen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15