Vier aanhoudingen na poging beroving met geweld Coole Raples Oecumenische avondgebeden op weg naar Pasen Schaaktoernooi voor scholen Gewijzigd programma ANBO Pensioen: zorg voor later? De rust aangenaam verstoord... HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ5SEL\ 17 MAART 2010 21 Sunday Half Hour Schrijfcafé Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft op vrijdag 12 maart 23.00 uur twee jongens van 18 jaar en van 16 en 20 jaar uit Nieuwerkerk aan den IJssel aangehouden op verdenking van mishandeling en poging beroving. Langzaam maarzeker verschijnt rapper Eminem op het doek. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bi bliotheek is een oase van rust. Een podium met slaginstrumenten in zo'n omgeving zou menig wenkbrauw in de frons doen schieten. Ware het niet dat dinsdag 9 maart het Boeken bal werd gehouden, de ceremoniële opening van de Boekenweek, die van 10 tot en met 20 maart gehouden wordt. 'Een avondje hiphop voor iedereen', lokte het affiche voor het Nieuwer- kerkse boekenbal.' Jong zijn' staat centraal dit jaar, dus togen de jon gelingen richting bibliotheek om hun talent tentoon te stellen. Het Boekenbal is traditie in Nieu werkerk. Directeur Rieke Overbeeke knipte het figuurlijke lint door met een voorwoord. De bibliotheek staat er niet alleen voor qua organisatie. Overbeeke: "Het is afhankelijk van het thema welke organisatie we erbij Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat wordt zondag 21 maart om 12.15 uur een Sunday Half Hour dienst gehouden met als thema 'Op de foto..! Deze dienst is speciaal bestemd voor jongeren vanaf 16 jaar. Voorganger is Rob Favier en de dienst wordt muzikaal begeleid door het SHH Combo. Voor meer informatie: www.shhnieuwerkerk.hyves.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Schrijfcafé opent op donderdag 18 maart In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein voor de eer ste keer haar deuren. In het vervolg zal het Schrijfcafé elke derde don derdag van de maand van 14.15 tot 16.15 uur geopend zijn. Centraal staat dan de ontmoeting met ie dereen die van schrijven houdt, het uitwisselen van ervaringen en het schrijven aan de hand van concrete korte schrijfopdrachten onder lei ding van Edith Bosma. Alle bijeen komsten staan op zichzelf en ken nis en ervaring zijn niet vereist. De kosten bedragen 7,50 euro per keer, contant, gepast, te betalen. Zelf pen en papier meenemen. Vooraf aan melden is niet nodig. Voor meer informatie: www.luisterennaarjezelf.nl. betrekken. Dit thema heeft geleid tot samenwerking met Jongerenwerk." De Nieuwerkerkse Muziekschool par ticipeerde in het boekenbal. Met twee jonge dames, die het belang van boe ken benadrukten, werd afge(t)rapt. Het publiek voorzag de rapsters met handen en voeten van ritme. Vervol gens betrad een ware lefgozer het podium. Op 'We Will Rock You' intro duceerde hij zichzelf: "Ik ben, ik ben Bart. Ik heb heel blond haar... en geen bril." Ritmeridders Een aantal heren nam achter de per cussie plaats om te tonen hoe ware ritmeridders te werk gaan. Onder de naam X-Act wervelden zij over het publiek heen en kregen allemaal een solo om in te schitteren. Jongerenwerker Allard van Bueren vertelde 'waar hiphop echt vandaan komt en wat het echt is.' Hij bena drukte dat hiphop niet is wat men Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerk gebouw De Bron aan de Ringvaart laan 16 vindt op de woensdagen 17 maart, 24 en 31 maart een avond gebed plaats. Het avondgebed, geor ganiseerd door leden uit de Rooms- Katholieke St. Josephparochie en de Nieuwerkerk aan den IJssel - Een aantal groepen van de Gideonschool volgde vorige week, in het kader van cultuureducatie op basisscholen, een les 'rappen' op de muziekschool. Met passie werd het popinstrumentarium uitgeprobeerd en gezamenlijk een rap ingestudeerd. Aan het eind van de vandaag de dag ziet en hoort en dat hiphop een rijke geschiedenis heeft. Van Bueren nam zijn toeschouwers mee over een tijdbalk van Afrikaanse slavernij tot president Obama: een maatschappelijke en muzikale trip. Met enkele muzikale intermezzo's, die niet altijd vlekkeloos verliepen, wist hij alsnog het publiek op te hy- pen. "Als ik zeg hip, dan zeggen jullie hop! HIP!" "HOP!" "HIP!" "HOP!" Graffiti Na een korte break werd een graffiti geschiedenisles gegeven, terwijl op de achtergrond werd geairbrushed. De zaal was inmiddels al grotendeels leeg. Jammer, want educatief was het zeker. Na de presentatie nam een aantal jongens zelf de airbrush ter hand om hun eigen ontwerp op katoen te zetten. Zo werd het verhaal op een wel heel toepasselijke manier uitge blazen. Protestantse Gemeente te Nieuwer kerk, kenmerkt zich door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bij bellezing en gebed. Thema is 'Wat moet ik doen?'. De samenkomst start iedere om 21.30 uur. les, die werd verzorgd door een drie tal docenten van de muziekschool klonk de rap 'Keep Cool' volgens de leerlingen vet 'cool'. De cultuuredu catie voor basisscholen wordt door GMBH (Geregeld met betere Hulp) in samenwerking met de muziekschool georganiseerd. Een 13-jarige jongen werd die avond nabij het Valkendaal belaagd door vier jonge mannen. De 13-jarige was met vrienden, toen het viertal aan kwam lopen en de jongen vastpakte. Zijn vrienden renden weg. De jongen moest zijn tas leegmaken en hij werd geschopt en geslagen. Ook werd zijn muts van zijn hoofd getrokken. De mannen stopten toen er een auto kwam aanrijden. De jongen vroeg of hij mocht instappen en de bestuur- Nieuwerkerk aan den IJssel - Dr, Onno Steenbeek snijdt donderdag 18 maart de vraag aan, of de werkenden van nu nog kunnen rekenen op een verzorgde oude dag. Ook een vraag 'Moeten we pensioenfondsen niet, net als banken, verbieden om risi covol te beleggen?' zal aan de orde In totaal streden 39 basisschoolleer lingen woensdag mee om de titel. Zij deden dit in teams. Na zes ron den kwam de Elimschool als sterkste Jaarprogramma Donderdag 8 april cultuuruitje per trein naar het Nederlands Open luchtmuseum te Arnhem; donderdag 27 mei dagtocht per touringcar en boot naar de molens van Kinderdijk; maandag 29 juni midweek naar Ho tel Gaasterland te Rijs; donderdag 19 augustus reünie deelnemers zomer vakantie in Dorpshuis de Batavier; donderdag 9 september 'Mosseltocht' per touringcar; donderdag 14 okto- der vond dit goed. Vervolgens reed de auto weg en kwam een politieauto tegen, waarna de jongen uitstapte en vertelde wat er was gebeurd. Onder tussen had één van zijn vrienden ook de politie gebeld en waren bikers op zoek naar het viertal. Op het Vinken- daal zagen zij de vier mannen en zij werden aangehouden. Eén van de 18-jarige mannen droeg de muts van de 13-jarige bij zich. De jongen heeft aangifte gedaan. komen. De presentatie van de thema avond in de bibliotheek is in handen van Marnix de Romph. Het program ma begint om 20.00 uur; zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-316201 of info@bibliotheeknieuwerkerkaan- denijssel.nl. Opperste concentratie. team uit de bus, de leerlingen van de Montessorischool behaalden zilver en het brons was er voor het team van de Prins Willem Alexanderschool. ber cultuuruitje per trein, bestem ming nog niet bekend; donderdag 4 november met gratis bus naar 55+ Beurs in Ahoy Rotterdam; op nader te bepalen datum in november met MuseumPlusBus naar de Hermitage en het Van Gogh Museum en op vrij dag 10 december naar de Kerstmarkt in het Arboretum Trompenburg door middel van carpooling. Voor alle uit stapjes zijn niet-leden ook welkom. Voor meer informatie: 0180-318097. Lefgozer zonder bril. Nieu werker k aan den IJssel -Hetjaarprogramma van de Algemene Nederland se Bond van Ouderen, afdeling Nieuwerkerk, heeft enkele wijzigingen onder gaan. Toegevoegd zijn gratis dagtocht per MuseumPLusBus naar de Hermitage en het Van Gogh Museum in Amsterdam, alsmede een bezoek aan de 55+ Beurs in Ahoy te Rotterdam. De datum van het tweede cultuuruitje per trein is hier door verschoven. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Elimschool is - net als vorig jaar - de winnaar van het jaarlijkse schaaktoernooi voor schoolteams in Nieuwerkerk. Door Pepijn de Groot

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21