Mondschilderes Hanneke Boot oogst SP-taart voor medewerkers bewondering postkantoor Open Atelier jubileert Wethouder: 'Snoeien moest uit eerbied voor begraafplaats' HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ55EL 17 MAART 2010 23 Jeu de Boules Eindelijk weer competitie Door Marianne Fortuin Nieuwerkerk aan den IJssel - Op uit nodiging van de Vrouwen van Nu, afdeling Nieuwerkerk, kwam mond- schilderes Hanneke Boot donderdag 11 maart op bezoek in de Batavier. Ze gaf een inkijkje in haar leven en een demonstratie van haar schilderkunst. mijn jas aantrekken. Buiten zorgt hij ervoor dat ik veilig onderweg ben in mijn rolstoel en helpt hij bij allerlei handelingen, zoals een portemonnee aangeven. Dit is mijn derde hulp hond, en ik ben heel blij dat ik hem heb. Zeker nu de zorgverzekering de kosten betaalt. Zonder Luigi zou ik niet zelfstandig kunnen wonen." Hierna vertelde Boot de aanwezi gen over de Internationale Vereni ging, die vorig jaar het vijftigjarig bestaan vierde en hoe het haar met het schilderen is vergaan: "Ik wilde graag naar de Kunstacademie, maar dat was praktisch niet haalbaar. Toen Nieuwerkerk aan den IJssel - Veel mensen zullen verbaasd hebben opgekeken loen ze de afgelopen weken langs de begraafplaats aan de Kerklaan kwamen door het fors snoeien van de bomen langs de begraafplaats was deze, voor het eerst sinds jaren, weer goed zichtbaar. Volgens wethouder Arjen Hazelebach was deze snoeibeurt hard nodig. "De bomen waren sterk verwaarloosd en het zou oneerbiedig ten opzichte van de begraafplaats en de mensen die daar lig gen zijn, om daar niets aan te doen. Door Marlonneke Willemsen Volgens Hazelebach was fors snoeien onvermijdbaar. "Er moest echt iets gebeuren, dus we hebben resoluut moeten ingrijpen. Het zou veel te testbaar zijn geweest om maar een klein beetje er vanaf te halen, want ban hadden we heel snel opnieuw moeten gaan snoeien en dat moet je niet doen. Ik vind dat er eigenlijk ook niets op tegen is dat de mensen van buiten naar binnen en andersom kunnen kijken. Een begraafplaats hoort nu eenmaal bij het leven en dat hoeven we van mij niet te gaan verstoppen. Het is natuurlijk wel zo dat het geen doorgangsgebied moet worden en dat er beschutting voor de graven moet zijn. Daarom worden er tussen de bomen jonge coniferen geplant." Hanneke Boot kwam ter wereld met een zeldzame spierziekte. Daardoor heeft ze in alle gewrichten verkrom mingen en verstijvingen. Wat betreft schilderen kan zij met name haar armen en handen nauwelijks ge bruiken. Als kind tekende ze al veel en sinds 1985 worden haar werken tentoongesteld. Ze is één van de vijf Nederlanders die lid zijn van de Inter nationale Vereniging van Mond- en Voetschilders. Ze geeft lezingen en schilderdemonstraties. Een vijftigtal vrouwen zat met span ning op Hanneke Boot te wachten, die met eigen vervoer onderweg was. Ze had haar hulphond Luigi bij zich en begon haar verhaal met en kele wetenswaardigheden over deze bijzondere hond. "Luigi is gisteren officieel aan mij overgedragen. Ik heb hem nu een halfjaar. Daarvoor woonde hij in een gastgezin, waar hij getraind werd. Hij helpt mij in huis, bijvoorbeeld met deuren openen en Boot demonstreert het mondschilderen. Bij haar publiek oogstte ze in ieder geval veel bewondering, zowel voor haar schilderkunst als haar levens moed. Nieuwerkerk aan den IJssel - Door de barre weersomstandigheden van de afgelopen maanden wasJeudeBou- len niet mogelijk. Het was vorige week dinsdag nog behoorlijk fris, naar er werd toch weer gestreden op de ba nen bij Jeu de Boulesclub Nieuwerkerk. Vieren twintig deelnemers trotseerden de kou om deel te nemen aan de eer ste wedstrijd in de dinsdagavondcom petitie. Op deze eerste avond waren er drie spelers die met de volle winst aan de haal gingen: Bas Oosterom, Willem Zwang en Arie van de Berg. Winnaar Bas Oosterom deed dat ook nog eens met een score van plus 31 punten. Zwang en Van de Berg hadden respec tievelijk 27 en 25 pluspunten. Door Marlonneke Willemsen Volgens SP-raadslid Evert Knoester is het spijtig dat het postkantoor dicht gaat. "Het is een landelijke trend dat postkantoren worden opgeheven en dat vinden wij geen goede ontwik keling. We zijn er een voorstander van dat het huidige voorzieningen niveau behouden blijft. We hebben navraag gedaan en daaruit blijkt dat de overname van de dienstverlening door andere winkels goed is geregeld, maar dat is nog geen garantie dat dit ook allemaal goed verloopt. We wil len de medewerkers in ieder geval bedanken voor hun inzet." Volgens Leo van Erkel, een van de medewerkers van het postkantoor, was het een mooi gebaar dat Diny Borrmann namens de SP een taart kwam aanbieden. "Dat is toch wel een blijk van waardering. Zelf zijn we er inmiddels al aan gewend dat het postkantoor binnenkort moet sluiten, aangezien dat al twee jaar bekend is. Hierdoor valt het niet zo rauw op je dak. Toch zal het donderdag vreemd zijn als we hier weglopen en de deur voor de laatste keer achter ons dicht doen." Volgens van Erkel spreken de klanten de medewerkers veel aan over de sluiting. "Bijna iedere klant zegt dat hij of zij het jammer vindt. Ze snappen niet hoe een plaats als Nieuwerkerk zonder een postkantoor kan. We proberen dan uit te leggen dat het niets te maken heeft met de grootte van Nieuwerkerk. Met de overname van de Postbank door ING is er een einde gekomen aan de samenwerking tussen TNT post en de Postbank en dit heeft geleid tot het besluit om Postkantoren BV op de heffen. Het is dus niet alleen het Nieuwerkerkse postkantoor dat moet sluiten. Eind 2011 zullen alle postkan toren in Nederland verdwenen zijn." Het huidige postkantoor zal de ko mende weken verbouwd worden tot ING kantoor. Voor de postdiensten kunnen de klanten voortaan terecht bij Primera en Plus in Dorrestein, C1000 en Albert Heijn in de Reigerhof en de COOP in het Oude Dorp. Nieuwerkerk aan den IJssel - Mede werkers van het Open Atelier heb ben vorige week stilgestaan bij hun 25-jarig jubileum. De oprichters wer den uitgebreid in het zonnetje gezet tijdens een receptie. Deze werd weer gehouden waar huidige leden expo seerden. Ter aanmoediging en als felicitatie meente het Atelier een cheque ter hebben de heren namens de ge- waarde van 250 euro geschonken. Oud wethouder S. Veringa, een van de pleitbezorgers voor cultuur in Nieuwerkerk, wist nog veel te ver tellen over die eerste jaren uit het bestaan van het Atelier. Daarna was het woord aan de huidige wethouder van cultuur en welzijn Jan Verbeek. Die gaf aan alle vertrouwen te heb ben in een goede voortzetting van het Atelier en ook in de functie die het Atelier in de gemeente vervult. Een cheque voor Open Atelier. ben ik privéles gaan nemen. Eerst heb ik een tekencursus gevolgd, dat was heel nuttig. Daarna ben ik met aqua rel gaan schilderen en heb ik met een studiebeurs verdere opleidingen gevolgd. Ik zie mezelf als iemand die tussen amateur en een echte kunste naar in zit. Met exposities en derge lijke kan ik geld bij elkaar krijgen en zo heb ik een speciaal voor mij aan gepaste bus kunnen kopen. Daardoor ben ik mobiel." Een taart als dank. Nieuwerkerk aan den IJssel - Aanstaande donderdag is het dan echt zover: dan sluit het Nieuwerkerkse postkantoor definitief haar deuren. De SP is niet blij met deze ontwikkeling. De partij is van mening dat een postkantoor bij de basisvoorzieningen van de gemeente Zuidpias hoort. Afgelopen maandag heb ben vertegenwoordigers van de partij daarom een taart aangeboden aan de medewerkers van het postkantoor als dank voor hun jarenlange inzet voor de inwoners van Nieuwerkerk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23