Alle kanten van de tafel Moordrecht kiest nieuwe speelplaatsen HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 17 MAART 2010 27 Gea Gravesteijn wethouder af ZONDAG 21 MAART Bazaar in Dorpskerk Gouda - Vier jaar geleden begon ze aan een nieuwe uitdaging in haar leven. Na jaren in de stadse politiek van Gouda actief te zijn geweest besloot ze een functie aan te nemen als wethouder in het dorpse Moordrecht. Begin dit jaar kwam er met de komst van de nieuwe gemeente Zuidpias een eind aan haar werkzaamheden als wethouder in het dorp aan de IJssel. Tevreden blikt Gra vesteijn terug. "Het was een interessante klus. Ik heb het leuk gevonden. Door Natasha Qualm Ze begon haar carrière als directie secretaresse en kwam uiteindelijk in de gemeenteraad van Gouda terecht. "In de begin jaren tachtig woonden wij in de binnenstad van Gouda. Als lid van een bewonersorganisatie kwam ik in aanraking met de poli tiek," vertelt Gravesteijn. Haar inzet voor de bewonersorganisatie maakte blijkbaar indruk want in 1982 werd ze door de lokale PvdA-fractie ge vraagd raadslid te worden. "Ik was er toen nog niet aan toe om aan de an dere kant van de vergadertafel plaats te nemen." Vier jaar later, in 1986, werd Gravesteijn opnieuw gevraagd en toen zei ze ja. Wending Uiteindelijkzat Gravesteijn twaalf jaar voor de PvdA in de gemeenteraad van Gouda. Hoewel ze eigenlijk van plan was na deze periode de raad te verla ten, nam het lot een andere wending. "Destijds nam de wethouder van de PvdA-fractie afscheid. In de fractie werd gekeken naar een opvolger en toen heeft men mij gevraagd. Ik had nog nooit bij de gedachte wethou der te worden stilgestaan. Ik moest er even over nadenken, maar besloot de functie aan te nemen." Het was voor Gravesteijn een interessante stap. "Toen ik in de bewonersgroep zat diende ik één belang. Als raads lid moet je verschillende belangen overwegen en als wethouder heb je verschillende doelen die je op de rol oet zien te krijgen en kom je weer heel andere zaken tegen. Die ervaring neem je mee. Ik ben blij dat ik door de verschillende rollen die ik heb gehad neb kunnen ervaren hoe anderen de gemeente ervaren. Daardoor kan je je in de praktijk inleven en dat is alleen maar goed. De praktijk is heel wat anders dan de theorie." Boeiend Gravesteijn blijft uiteindelijk vier jaar wethouder bij de gemeente Gouda. Daarna gaat ze aan de slag als advi seur bij een adviesbureau en de Vier- stroom en is korte tijd projectleider in het kader van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) bij de gemeente Woerden. "En toen kwam Moordrecht om de hoek kijken. De fractie van de PvdA belde mij of ik mij kandidaat wilde stellen als wethouder. En zo is ge schied." Voor Gravesteijn was Moor drecht geen onbekende gemeente. "Ik kwam wel vaker in Moordrecht en bovendien was ik lid van de lokale tennisvereniging." De aangeboden functie was een interessante. "Er stonden allerlei interessante zaken op stapel zoals de hervorming en de ontwikkelingen in de Ambonwijk. Daarnaast vond ik het boeiend om van een grote naar een kleinere ge meente te gaan." Permanent De vier jaar die Gravesteijn in Moor drecht als wethouder doorbracht was „een interessante, maar drukke periode. "Er is veel gebeurd de laat ste jaren. Zoals de Wmo, die hebben we helemaal opgezet. Daarnaast was daar het vraagstuk over de recrea tiewoningen, wat al een aantal jaren speelde. Daar is nu in elk geval een besluit over genomen." Gravesteijn is er niet ongelukkig mee dat er te gen permanente bewoning van de recreatiewoningen is gestemd. "In Moordrecht heeft men vier jaar gele den gekozen voor een dorps en groen karakter. Het laatste datje dan wilt is dat er mogelijkheden ontstaan voor een nieuwe woonwijk. Want als je besluit dat daar permanent bewoond kan gaan worden dan kan er in wezen een heel nieuwe woonwijk komen. De huidige eigenaar verzekerde wel dat dit niet zijn intentie is, maar wat als er een nieuwe eigenaar komt? Voor mij een belangrijke reden om tegen permanente bewoning te zijn." Ambonwijk Een andere kwestie die haar bij zal blijven zijn de ontwikkelingen rond om de Ambonwijk. "Wat mij betreft hebben we daar met de mensen van de wijk een prachtig proces doorlo pen. De bewoners hebben zich erg betrokken getoond en hard mee gewerkt aan de toekomstvisie voor de wijk. Jammer wel dat het laatste staartje nog even op zich laat wach ten. Het moment de suprème van de overdracht van het Gemeentelijk Woningbedrijf naar een woning bouwcorporatie viel precies in de crisis, maar ik heb er alle vertrouwen in dat het toch tot een goed einde komt. Ik hou alleen maar goede ge voelens over aan dit proces." Pisang Gravesteijn koestert Moordrecht. "Ik heb Moordrecht altijd een prachtige gemeente gevonden. Het is altijd een sociaal liberaal dorp geweest. Daar mee vind ik Moordrecht zich ook onderscheiden van Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerka- pelle. Mensen in Moordrecht zijn er voor elkaar als het nodig is en anders laten ze elkaar vrij. Het is een beetje stadse gemeente als je dat mag zeg gen." Toch vindt Gravesteijn het wel een goede zaak dat de drie gemeen ten zijn gefuseerd. "Voor de gemeen te is het goed dat ze wat groter is geworden. Het kan wel gezellig zijn in zo'n kleine gemeente, maar de be woners zijn wel de pisang als er wat fout gaat. Als er iets fout gaat komen de kosten, linksom of rechtsom, toch neer op de inwoners. Een grotere gemeente brengt in die zin minder risico's met zich mee." Rust Toen Gravesteijn werd gevraagd als wethouder voor Moordrecht, wist ze dat het voor een enkele termijn was. "Ik wist dat het eindig was en heb me daar dus op kunnen voorbereiden. Ik heb de functie aangenomen omdat het me een leuke klus leek en dat is het ook gebleken. We hebben er met zijn allen hard aan getrokken en ik heb het naar mijn zin gehad." Inmid dels geniet Gravesteijn van een wel verdiende rust. "Ik kan nu even din gen doen waar ik de afgelopen tijd niet aan toe ben gekomen. Daar ben ik nog wel even zoet mee. En daarna zien we wel weer. Ik heb niet echt een planning gemaakt." En of Gea Gra vesteijn ooit weer wethouder wordt? "Ik heb geleerd om nooit nooit te zeggen. Je weet immers nooit wat er op je pad komt. Maar eerlijk gezegd weet ik het gewoon niet." Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. EJ. Bosch en 17.00 uur ds. H. Schipper in de Dorpskerk 'Leer- dienst rondom het lijden'. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 en 17.00 uur (SoW- leerdienst in Ontmoetingscen trum) ds. H. Schipper Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. De Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 5e zondag van de 40-dagentijd; Eucharistieviering met Wim Bakker; woensdag 24 maart 19.00 uur Boeteviering met Thomas van der Horst. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaats vinden. Moordrecht - In de Dorpskerk vindt op zaterdag 20 maart van 9.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse Bazaar plaats. Naast allerhande voorwerpen op de tweedehands markt, kan men te vens terecht in de uitgebreide boe kenhoek. Bij het Rad van Avontuur zijn diverse prijzen te winnen en op het 'terras' kan men genieten van koffie of thee met een versgebakken stroopwafel, terwijl de kinderen zich laten schminken, grabbelen in de grabbelton, touwtje trekken of hun behendigheid tonen bij het stokken- vangspel. Voor de tuin zijn er aller hande planten en bloemen te koop en tussen 11.00 en 14.00 uur kan men de kerktoren beklimmen. De opbrengst van de bazaar is bestemd voor projecten in Roemenië, voor de Tanzania werkgroep en voor het plaatselijke jeugdwerk. Nog goed bruikbare spullen (geen meubels of kleding) kunnen op woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 maart van 19.00 tot 20.00 uur worden aangeleverd bij de kerk. Moordrecht - Liever twee glijbanen of een schommel en een huisje om thee te drinken of om je in te verschuilenDergelijke vragen stonden vorige week woensdag centraal in DeZespunt. Want, de Moordrechtse speelplaatsen wor den vernieuwd. Omwonenden van het Vleerplein, Thorbeckeplein, Nicolaas Beetslaan en Boerderijlaan konden bij elke speelplaats kiezen uit drie nieuwe ontwerpen. De burgers om hun mening vragen was al standaard in Moordrecht", aldus wethouder Arjen Hazelebach. Ik zou willen dat we dit beleid door- weren in de gehele gemeente als het 9aat om het inrichten van de openba re ruimte. Daarbij moeten de reacties die eruit voortkomen de rode draad zijn. Burgers in een vroeg stadium be trekken bij plannen is het hele eieren eten." Volgens geïnteresseerden, die naar de Mespunt kwamen om zich te laten in formeren en hun stem uit te brengen, is vernieuwing nodig. "Op het Thor beckeplein staat nu niks. Nou ja, dat is niet helemaal waar: er staat een af gebroken wip-wap. Toen mijn dochter elf was, heeft ze een handtekeningen actie opgezet voor een speelplaatsje. De gemeente zei dat het plein onge veer vier jaar later aan de beurt zou zijn. Mijn dochter is ondertussen 22." "Het is leuk om vooraf mee te mogen kiezen", reageert Nynke ter Heide. Zij is samen met haar tweejarige dochter Iris komen kijken naar de ontwerpen voor de speelplaats bij de Boerderij laan. "Je moet wel echt naar de plan nen kijken, niet naar hoe het gepre senteerd wordt; wat daar zit nogal wat verschil in." Iris weet kijkt eens bedachtzaam na dat haar moeder verteld heeft waar uit ze kan kiezen en wijst dan resoluut het plan aan met onder andere een glijbaan en twee huisjes. Ter Heide: "Ik laat haar kiezen want zelf hoef ik er niet in te spelen." Afkeuring De creaties voor het Vleerplein wer den afgekeurd door omwonenden. De weinige reacties die kwamen, zeiden genoeg: het mag dan wel een klein speelplaatsje zijn, maar twee wipkippen is geen optie. "Misschien een wipkip en een ander toestel; we moeten nog eens goed kijken wat we hier gaan neerzetten", aldus Bas de Haas van de gemeente Zuidpias. "Maar me de reacties over de overige speelplaatsen kunnen we goed uit de voeten. Over een paar weken krijgen bewoners bericht over het definitieve ontwerp." De tweejarige Iris weet precies welk ontwerp zij het beste vindt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27