fi Nesselande staat 'onder water' Het voorjaar komt er aan, Niet zo drastisch... Installatie deelraad Kindcluster 2 feestelijk geopend HART VAN HOLLAND NESSELANDE 17 MAART 2010 41 ZONDAG 21 MAART Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - De Inwoners van de Rotterdamse wijk Nesselande realiseren het zich niet altijd, maar ze wonen op een van de laagste plekken in Nederland. De Laurens van Kuikstraat in deze wijk schijnt zelfs de laagste straat van Neder land te zijn. Om te zorgen dat ook de jongeren in Nederland zich realiseren hoe belangrijk dit is - met het oog op eventuele toekomstige milieuproblemen - is er afgelopen vrijdag een monument in deze straat onthuld door de eerste jeugd- dijkgraafvan Nederland, Laura Pierik. Door Marlonneke Willemsen Waterschappen Pierik is een aantal maanden geleden gekozen tot de eerste jeugddijkgraaf van Nederland. Haar taak is het in formeren van jongeren over de werk zaamheden van de waterschappen. "Ik ben van het waterschap Delfland. Op school hingen posters dat ze op zoek waren naar een jeugddijkgraaf en toen zei mijn aardrijkskundeleraar dat hij dit echt iets voor mij vond. In het begin twijfelde ik een beetje, omdat ik in mijn eindexamenjaar zit. Maar toen ik op de site keek, heb ik toch gesolliciteerd. We zijn nu ook bezig om in de zomer een jeugd- bestuur te vormen, met één verte genwoordiger uit elk waterschap. Ik moet er vooral voor zorgen dat jon geren weten wat waterschappen zijn en wat ze doen." Volgens de jeugddijkgraaf m'oet er ook wat worden gedaan aan de ma nier waarop de jongeren informatie krijgen. "Toen ik begon, kreeg ik van mijn aardrijkskundeleraar een hele dikke map met informatie. Qua in formatie was dat fantastisch, maar zoiets werkt voor de meeste jongeren niet. Het moet veel leuker gebracht worden en daar zijn we op dit mo ment dan ook mee bezig." Monument Het monument De Blauwe Golf van de Nijmeegse kunstenaar Niek Ver schoor, werd door Pierik en Dijkgraaf Hans Oosters onthuld. Ook Oosters benadrukte het belang dat de men sen zich realiseren wat het water schap allemaal doet. "De mensen wonen hier met veel plezier en reali seren zich niet dat ze op zo'n unieke plek wonen. Voor hun veiligheid is het belangrijk dat de dijken hoog en sterk blijven en daar moet geld voor De warmte van de voorjaarszon: we hebben er alweer een paar keer van kunnen genieten. Heerlijk, zo na een overigens lekker koude, échte, lange winter. Velen zijn het erover eens: laat de lente nu maar komen. Naar buiten voor een fikse wande ling of fietstocht, we kunnen niet wachten. Hart van Holland is op zoek naar deze 'buitenmensen', en dan met name degenen die graag het nut tige met het aangename verenigen. Scholieren bijvoorbeeld, die op hun vrije woensdagmiddag graag een centje bijverdienen met het bezor gen van ons weekblad. Niet alleen scholieren, iedereen die graag een straatje omgaat en daar mee een extraatje verdient, vragen wij contact met ons op te nemen. Momenteel beschikbare wijk: Cypruslaan Voor meer informatie: 0180- 632289 (vragen naar Jeannette van den Berg) of jvdberg@hart-van- holland.nl Inclusief: fietstas en redelijke vergoeding, exclusief mooi-weer- garantie (2) Nesselande - In tegenstelling tot onze berichtgeving, is de zetelverdeling in de deelraad Prins Alexander helemaal niet zo drastisch veranderd. Leefbaar Rotterdam behoudt gewoon de negen zetels die het vanaf 2006 had, PvdA valt een zetel terug van zeven naar zes, WD wint een zetel in en staat nu op drie. CDA, D66 en GroenLinks heb ben twee zetels en de Christenunie/ SGP blijft op een enkele zetel staan. De SP zit helemaal niet meer in de gemeenteraad; de partij verloor zijn twee zetels. Nesselande - De nieuwe deelraad van Prins Alexander is 11 maart ge ïnstalleerd. Achttien van de 25 raads- zetels zijn hierbij ingenomen door nieuwe raadsleden. De deelgemeente Tins Alexander neemt kennis van de oproep tot hertelling van alle stem men, door de voorzitter van de ge meentelijke commissie tot Onderzoek van de geloofsbrieven en rechtma- bgheid van de verkiezingen. In een eerste reactie zegt deelraadsvoor zitter Robert Krul: "De oproep geldt voor die deelgemeenteraden die nog niet tot toelating van de benoemde deelraadsleden hebben besloten. De stembusuitslag en het verloop van de verkiezingen is door de deelraad als rechtmatig beoordeeld. De ge loofsbrieven zijn daarna door de raad goedgekeurd. Er is dus geen enkele aanleiding noch een juridische basis om in deze deelgemeente te gaan hertellen." Een waterkunstwerk op het niveau van de zeespiegel. zijn. Het is belangrijk dat ook nieuwe generaties beseffen dat dit niet al lemaal vanzelfsprekend is. Daarnaast spelen andere factoren mee. Vroeger miezerde het een hele dag lang, ter wijl er nu vaker harde buien vallen, die een paar uur aanhouden. Op deze nieuwe situatie moet wel op een juiste manier door het waterschap worden ingespeeld." Onderleiding van de milieuorgani satie wAarde, waren scholieren uit Nijmegen uitgenodigd om, samen met de kunstnaar, het kunstwerk 'verbeeldend' onder water te zetten. Hiervoor waren ballonnen op 6,76 meter (de hoogte van de zeespiegel op dit punt) met een flesje drinkwa ter vastgezet, om zo de zeespiegel uit te beelden. Daarnaast moesten de jongeren, in een blauw pak, door de straat rennen, om zo samen een golf uit te beelden. Dit alles werd gefilmd voor een videoclip, die te vinden is op YouTube. Nesselande - De leerlingen van Het Tangram en Passe-Partout hebben vrijdag 12 maart de opening van hun schoolgebouw aan het Marcel Duchampplein feestelijk gevierd. Nadat ze in groepjes diverse activiteiten en festiviteiten be leefden, lieten de ruim duizend kinderen buiten gezamenlijk ballonnen op. Het Tangram (katholiek daltonon derwijs) en Passe-Partout (openbaar onderwijs) zijn partners in de Brede School Nesselande (samen met de protestants-christelijke basisschool Het Spectrum, kinderopvangorgani satie BijDeHand, en organisaties voor buurt- en sociaal-cultureel werk). Ze gebruikten al een eerste kindclus ter aan de Robert van 't Hoffstraat. Begin dit jaar werd Kindcluster 2 in gebruik genomen. Het Spectrum is in zijn geheel in Kindcluster 1 gevestigd. De andere twee basisscholen hebben in beide gebouwen klassen en voor zieningen. Het openingsfeest duurde de hele ochtend. Ook de kinderen van kind cluster 1 vierden het feest mee. De leerlingen versierden (en aten) onder andere eierkoeken; ze maakten mas kers; er was een disco, een popcorn- wagen en er werd een film vertoond. Het hoogtepunt was de gezamenlijke ballonnenactie. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur kand. N. de Jong. Eindhoven rdeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41