Curieus verlies voor IJsselvogels tegen Bolnes IJssel is duidelijk de betere tegen Voorne: 2-0 IJssel verliest nipt en onnodig van Rijswijk Derde plaats Tom Moonen bij NOJK Groeneweg speelt gelijk tegen AGE Nieuwerkerk 2 kampioen Bijna bonuspunten voor WSG ieMo-Van Vliet HART VAN HOLLAND SPORT 17 MAART 2010 45 Voetbal Eerste verlies dames Groeneweg Nieuwerkerk zet OW aan de kant Korfbal Nieuwerkerk sluit zaal seizoen prima af tegen DSC Hockey Tennis Voetbal Korfbal Waterpolo Groeneweg Dames verloor zondag voor de eerste keer dit seizoen. Met maar liefst 7-0 was Westlandia de sterkste in dit duel. Groeneweg kon weer met maar twaalf dames af reizen naar de tegenstander en dit maal brak hen dat op. Groeneweg kwam na tien minuten al op achterstand. De Zevenhuizense dames lieten het hoofd echter niet hangen, maar het ontbrak de bezoe kers aan kansen. Een fout achterin betekende een 2-0 ruststand voor Westlandia. In de tweede helft was er een grote kans voor Groeneweg om de achter stand te verkleinen, maar dat lukte niet. De bezoekende dames hadden geen antwoord op het prima spel van Westlandia en tot overmaat van ramp was het laatste doelpunt een eigen goal door Simone: 7-0. Nieuwerkerk versloeg OW met 4-0. De aanhangers van Nieuwerkerk konden zondagmiddag hun hart ophalen bij het zien van een goed spelende ploeg. Onder aanvoering van Remco Langerveld en Robert Boevé koos Nieuwerkerk van begin af aan de aanval en daar kon OW weinig tegenoverstellen. Alleen doelman Timmer van OW hield zijn ploeg in de wedstrijd. Pas in de 42e minuut viel het eerste doelpunt van de wedstrijd. Bas Akkermans gaf de bal aan Langerveld, die de bal met een slimme beweging langs de kee per schopte. Vlak voor rust scoorde Boevé uit een corner van Langerveld de 2-0. In de tweede helft kostte het Nieu werkerk enige moeite om weer op het niveau van de eerste helft te ko men. Het derde doelpunt viel in de 77ste minuut uit een vrije trap van Roy Schep. In de 79e minuut onder streepte Langerveld zijn prima spel door een doelpunt te maken, nadat de bal diir Bas Akkermans was door- gekopt. Met drie overwinningen op rij heeft Nieuwerkerk weer de aan sluiting met de top hervonden. Nieuwerkerk won de laatste wed strijd in het zaalseizoen met 23-20 van DSC. Daarmee eindigt Nieuwer kerk als vierde op de ranglijst, met evenveel punten als De Meervogels. Aan het begin van de wedstrijd kwam Nieuwerkerk op achterstand, maar dat zou ook de enige keer zijn.4 Bij rust was de stand 12-10. In de tweede helft kwam DSC weer op gelijke hoogte, waarop Nieuwerkerk weer aantrok. Met nog tien minuten te spelen, kwamen de eerste wissel spelersvoor Nieuwerkerk in het veld. Maar liefst vijf junioren speelden in de laatste zeven minuten mee en lieten hoop voor de toekomst zien. Kores Punt was de topscorer met zes doelpunten, maar ook Viola Corne- lisse deed een flinke duit in het zakje met vier doelpunten. IJsselvogels verloor in een absurde wedstrijd nipt met 19-18 van Bol nes. IJsselvogels begon met twee inval lers, maar speelde Bolnes van de mat af met 9-11. In de tweede helft kwam IJsselvogels twaalf minuten voor tijd voor te staan met 11-16, maar op eens lukte alles bij Bolnes en bij IJs selvogels gebeurde het tegenoverge stelde. Trainer Rob Berreboom had er geen verklaring voor: "Jammer dat het op het eind fout ging, bij Bolnes gingen ze er achter elkaar in. Bolnes moest wel, zij speelden tegen degra datie en wij hoefden niet meer." IJssel dames won met 2-0 van Voor ne. IJssel moest winnen om mee te blijven doen voor de tweede plek. IJssel was steeds de betere ploeg. Diane van der Hoeven scoorde uit een strafcornervariant, die strak de hoek in ging. Voorne had weinig in te brengen en kwam dan ook nog keepster Willeke Renes tegen, die prima speelde. Vlak voor tijd sloeg Melanie Pothof een rebound hoog in de goal: 2-0. Na de rust bleef het spelbeeld hetzelfde, pas in de laatste tien minuten ging Voorne vol voor de winst, maar IJssel was geen mo ment in gevaar. IJssel staat nu net derde, met een doelpunt minder dan Voorne. De heren van IJssel verloren met 1-2 van Rijswijk. IJssel ging te gespannen de eerste helft in; het moest deze wedstrijd tegen de nummer drie kun nen winnen. Het werd 0-1 voor de rust. Nadat het 0-2 was geworden, kwam IJssel terug tot 1-2 door een doel punt van Floor Geise uit een strafcor- ner. In de laatste tien minuten kreeg IJssel nog kansen, maar die werden niet benut. Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Van vrijdag 12 tot en met zondag 14 maart zijn in Tennishal Victoria Rotterdam de Nationale Overdekte Jeugd Kampioenschappen (NOJK) ge houden. De beste 32 jongens en meis jes in de leeftijdscategorie tot en met 12 en 18 jaar van Nederland streden om de ereplaatsen. Tom Moonen van Tennisclub Nieuwerker, behaalde een derde plaats in de categorie jongens enkelspel tot en met 12 jaar. TCN'er Isolde de Jong lootte in de categorie meisjes tot en met 12 jaar Tom Moonen. tegen de als zesde geplaatste Esmee Middel. De Jong speelde de eerste set uitstekend tot en met de tie-break, waarna Middel de wedstrijd binnen bracht (7-6 6-0). De derde speler van TCN op de Natio nale kampioenschappen was Marlon Brand. Hij kwam uit in de categorie tot en met 18 jaar. Het toernooi ein digde voor Brand in de tweede ronde tegen de latere finalist Colin van Beem. Brand moest opgeven met een buikspierblessure. Het tweede van Nieuwerkerk won zaterdag van ROHDA 3 en werd daardoor kampioen in de Reserve 1e klasse. De overwinning op ROHDA met 22-12 was de tiende achtereen volgende overwinning. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - WSG NieMo-Van Vliet be zorgde kampioenskandidaat BZEtPC in het Polderbad een zware avond. De nummer twee van het klassement was tot diep in de vierde periode niet zeker van de winst, maar kwam uit eindelijk met de schrik vrij: 6-9. De laatste twee Bodegraafse doelpunten vielen in de laatste twee minuten. Het goede aanvalsspel van WSG NieMo-Van Vliet leidde tot veel kan sen. Maar juist op het moment dat het erom spande, liet de afwerking de ploeg in de steek. Gerrit van de Kamp miste in de slotfase tweemaal het doel. Het ervaren BZEtPC sloeg in de tegenaanval meteen toe. "We hadden bijna bonuspunten gehaald," reageerde coach Sander Boer. "Er had duidelijk meer ingezeten. We hebben onszelf duidelijk tekort gedaan en de scheidsrechters hadden een paar on gelukkige beslissingen die niet in ons voordeel Waren." De dames van WSG NieMo-Van Vliet versloegen zaterdag in het Pol derbad ZVL 3 uit Leiden met 6-2, waardoor de teams van positie in het klassement ruilden. NieMo is nu elfde met 12 punten, ZVL 3 sluit de rij met 10 punten. in de eerste helft; een goede voorzet van Erik Weller werd wederom door Maurice Eckhardt binnen geschoten. De tweede helft was van de zijde van Groeneweg slecht te noemen. Er werd te snel balverlies geleden en AGE was de betere ploeg. Volledig terecht scoorde die dan ook de ge lijkmaker. Pas toen ging Groeneweg weer beter voetballen. Dit resulteerde in enkele kansen vlak voor tijd. Zo zag Eckhardt zijn kopbal uit een cor ner van Angelo Lenters gepareerd en kwam Bart Eindhoven een teenlengte tekort om de bal na een voorzet van Menno van Dam binnen te tikken. AGE was verder ook niet meer ge vaarlijk, waardoor een gelijkspel een terechte uitslag was. Volgende week speelt Groeneweg thuis tegen het Zoetermeerse DWO. AGE kreeg in de eerste minuut een goede kans die gemist werd. Twee mi nuten later scoorde Maurice Eckhardt bij de eerste de beste mogelijkheid van Groeneweg door een afstand schot van zo'n twintig meter binnen te schieten. De voorsprong werd bin nen twee minuten te niet gedaan, doordat een vrije trap door een speler werd binnengekopt. Zo spectaculair de beginfase van de wedstrijd was, zo weinig gebeurde er de rest van de eerste helft. Het was moeilijk voetbal len met de harde wind en het slechte veld. Toch nam Groeneweg de leiding i Zevenhuizen - Na de knappe overwin ning van vorige week op Den Hoorn, stond nu een uitwedstrijd tegen het Rotterdamse AGE op het Groeneweg- programma.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 45