Zuidptas Ook in Zuidpias! Thuis in Zuidpias: eerste Dorpsdag in Zevenhuizen Inspraakavond uitbreiding Blauwe zone Nieuwerkerk aan den IJssel Groendepots weer open in Nieuwerkerk aan den IJsset gemeente WEEK OPZOOMERACTIE 2010 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 17 MAART 2010 Enquête zwerfafval in Nieuwerkerk aan den IJssel Van 29 maart tot 25 mei kunt u al uw tuin afval, zoals snoeiafval en bladeren, in de groendepots kwijt. Materialen zoals hout, ijzer en kunststof uit de tuinen behoren hier niet toe! U dient het groen los gestort of in de groene (composteerbare) tuinzak aan te leveren. De groene tuinzakken zijn verkrijgbaar bij de Nieuwerkerkse super markten, Aanleveren van groenafval in gewone plastic zakken is niet toegestaan. Het gebruik van de groendepots is uitslui tend bestemd voor particulieren. Misbruik door bedrijven wordt beboet. De locaties Groendepot 1: Groendepot 2: Groendepot 3: Groendepot 4: Groendepot 5: Groendepot 6: Parallelweg-Zuid ter hoogte van 141 Hoek IJssellaan Zuidplaslaan Kleinpolderlaan ter hoogte van 33 Parallelweg-Zuid nabij Gele Brug Zouterijweg Hoek Burgemeester van Heugtenlaan Bermweg Groendepot 7: Loire Bermweg Groendepot 8: Schoolstraat Vijverzicht (bij Montessorischool) Groendepot 9: lersestraat (parkeerplaats zwembad) Groendepot 10: Vrijheidslaan (ter hoogte van nummer 55) Het depot in het Wulpendaal is door de herinrichting aldaar komen te vervallen. Afvalbrengstation Uiteraard kunt u uw snoeiafval ook bij het afvalbrengstation aan de Eerste Tochtweg 9B kwijt. Dit brengstation is geopend van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Ideeën? Heeft u een idee voor een andere locatie die als groendepot kan dienen? Laat het weten aan de afdeling Openbare Werken, tel. (0180) 639 891. In overleg met de buurt kan dan gekeken worden of de locatie inder daad geschikt is. 0p zaterdag 20 maart is het weer zover: Opzoomerdag! Door met zijn allen een paar uurtjes zwerfvuil te verzamelen, worden er kilo's extra afval ingezameld. Prettig voor uw leefomgeving en uiteraard goed voor het contact met buurtgenoten. U doet toch zeker ook mee? In Nieuwerkerk aan den IJssel is het Opzoomeren een jaarlijks terugkerende tradi tie. Maar nu roept de gemeente alle inwoners inwoners van Zuidpias ook op om mee te doen. Wat is Opzoomeren? Elk jaar gaat een grote groep inwoners een zaterdagochtend in maart aan de slag om het zwerfvuil in de straat of buurt op te ruimen. Natuurlijk is het Opzoomeren een initiatief van de bewoners zelf, maar de gemeente speelt al jaren een actieve rol. Niet alleen stelt zij materiaal zoals bezems, zakken, zakhouders en grijpboys ter beschikking, maar zij zorgt er ook voor dat het ingezamelde afval aan het eind van de ochtend opgehaald wordt. Doel is een schone gemeente en het vergroten van de betrokkenheid u als bewoner bij de eigen leefomgeving. Het Opzoomeren is een ideaal moment om elkaar beter te leren kennen! Schoonmaakmateriaal Natuurlijk staan de medewerkers van de afvalbrengstations op zaterdag 20 maart vanaf 8.00 uur paraat om alle Opzoomeraars die hiervan gebruik willen maken, te voorzien van bezems, grijpboys, zakken en zakhouders. Aan het einde van de ochtend komen zij het ingeza melde zwerfafval en het uitgeleende mate rial bij u ophalen. Inwoners van Moordrecht en Nieuwerkerk kunnen hiervoor terecht op 1 et afvalbrengstation in Nieuwerkerk aan den IJssel, Eerste Tochtweg 9B. Inwoners van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat 2 welkom op het afvalbrengstation in Zevenhuizen, Zuidplasweg 14b. Opzoomeren en NL Doet - enkele raads- en collegeleden doen mee de Opzoomeractie. Zij combineren dat d aar met de actie NL Doet, een landelijke, Binnen het thema Thuis in Zuidpias worden Dorpsdagen georganiseerd. Tijdens een Dorpsdag is het college een hele dag in een van de dorpen om te luisteren naar inwoners, werkgevers, instellingen en verenigingen en kennis te nemen van de actuele ontwikkelin gen in het dorp. Het college fietste afgelopen dinsdag door Zevenhuizen om het dorp en enkele actuele ontwikkelingen goed te bekijken. De fietstocht werd tussentijds onderbroken met drie bedrijfsbezoeken aan de Noordelijke Dwarsweg. De dorpsavond voor inwoners van Zevenhuizen vindt plaats in De Zevenster, Leliestraat 3 op maandag 22 maart, van 20.00 uur tot 22.00 uur. grootscheepse vrijwilligersactie, die op 19 en 20 maart plaatsvindt. Deze actie zet de inzet van vrijwilligers in de schijnwerpers en activeert tienduizenden Nederlanders om een dag(deel) de handen uit de mouwen te steken voor een goed doel: sociaal Nederland. Meedoen met Opzoomeren? Voor meer informatie kunt u terecht bij de afdeling Openbare Werken van de gemeente, tel.10180) (0180)639 891. Wij vragen u zich via dit telefoonnummer uiterlijk 17 maart a.s. op te geven en aan te geven met hoeveel personen u aan de slag gaat. En uiteraard hoe laat u verwacht klaar te zijn met de schoonmaakactie, zodat de zakken met afval volgens een handige route opge haald kunnen worden. Wij rekenen op u! In 2009 heeft de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel extra inzet gepleegd op de vermindering van zwerfaf val in de openbare ruimte. Ook de plek ken waar zwerfafval zich verzamelt, zijn extra aangepakt en schoongemaakt. De gemeente wilde hiermee de openbare ruimte een extra impuls geven. Gezien de inzet van de afgelopen tijd is de gemeente Zuidpias benieuwd naar de mening van inwoners over de openbare ruimte binnen het dorp Nieuwerkerk aan den IJssel. Deze week wordt er dan ook een enquête verzon den naar een groot aantal Nieuwerkerkse verenigingen en organisaties. Vragen die daarin gesteld worden, zijn bijvoorbeeld: vindt u dat de openbare ruimte er netter uitziet ten opzichte van 2008? Denkt u dat uw leef- en werkomgeving er het laatste jaar op vooruit is gegaan? De uitkomsten worden gebruikt om het zwerfafvatbeleid verder vorm te geven. Op woensdag 31 maart 2010 vindt een inloopbijeenkomst plaats in het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, waar u de plannen over een mogelijke uitbreiding van de blauwe zone met de parkeerplaatsen die aan de Doortocht gesitueerd zijn, kunt inzien. Tijdens deze bijeenkomst kunt u zowel monde ling als schriftelijk uw zienswijze kenbaar maken. De enige mogelijkheid om mondelinge zienswijzen kenbaar te maken is tijdens deze inloopbijeenkomst. In het kader van de inspraak liggen de stuk ken al vanaf 25 februari 2010 gedurende zes weken ter inzage in het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. De stukken zijn ook in te zien op www.zuidplas.nl. Gedurende deze termijn kunnen belangheb benden mondeling of schriftelijk hun zienswij zen kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders. Schriftelijke reacties kunnen gestuurd worden naar Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Uitnodiging inloopbijeenkomst Op woensdag 31 maart van 17.00 tot 20.00 uur kunt u het raadhuis binnen lopen om de plannen in te zien en vragen te stellen aan de aanwezige medewer kers. U bent van harte uitgenodigd! Wethouder Hazelebach sprak afgelopen woensdag tijdens de inloopmiddag met aanwezigen over de herinrichting van een aantal speelplaatsen in Moordrecht. Er waren veel kinderen aanwezig die graag lieten weten welk ontwerp zij het leukst vonden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5