Zuidpias www.h3 tvannon3nd~onfinG.nl gemeente RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 17 MAART 2010 BESLUITENLIJST RAADSVERGADERING VAN 2 MAART 2010 A HUIS Hieronder treft u een overzicht aan van de bestuitvorming in de gemeenteraad van Zuidplas. U kunt deze eveneens terugvinden op www.zuidplas.nl. 1. Vaststellen profielschets burgemeester gemeente Zuidpias Met het ontstaan van de gemeente Zuidpias moet een nieuwe burgemeester worden geworven. Tot de taak van de gemeenteraad behoort onder meer het vaststellen van een profielschets. Een werkgroep vanuit de gemeenteraad heeft een conceptprofielschets opgesteld. In de vergade ring van 18 februari 2010 heeft de werkgroep de voorberei ding voor de profielschets afgerond. De profielschets ligt nu ter vaststelling voor. De raad heeft de profielschets overeenkomstig vastgesteld. Openbare raad- en commissievergaderingen Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Tijd: 20.00 uur Vergadering: Gemeenteraad Datum: dinsdag 23 maart 2010 om 20.00 uur Vergaderpunten: 1. Opening 2. Vragenhalfuur actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 3. Spreekrecht 4. Vaststelling agenda 5. Ingekomen stukken 6. Verslagen van de vergadering van 16 februari 2010 en 2 maart 2010 Hamerstukken 7. Wijziging Delegatie- en mandaatbesluit Het Delegatie- en mandaatbesluit 2010 voor de gemeente Zuidpias is reeds vastgesteld. Dit voorliggend besluit bevat enkele wijzigingen. Portefeuillehouder: A.F. Bonthuis 8. Eerste wijziging van de Verordening op de raadscom missies van de gemeente Zuidpias Voorgesteld wordt het mogelijk wordt dat de plaatsvervan gend voorzitter van de raad tevens als plaatsvervangend voorzitter van de raadscommissies kan optreden. Tevens wordt voorgesteld dat het mogelijk wordt dat een raadslid altijd als plaatsvervanger kan optreden in een raadscommissie. Portefeuillehouder: A.F. Bonthuis 9. Benoeming van een lid van de fractie Trots op Nederland van de raadscommissie Bestuur, financiën en beheer en van een plaatsvervangend lid van de fractie van D66 van de raadscommissie Ruimte Voorgesteld wordt om de heer F.G. van Wijnen te benoemen tot lid van de commissie Bestuur, financiën en beheer en de heer J. van Iperen te benoemen tot plaatsvervangend lid van de raadscommissie Ruimte. Portefeuillehouder: A.F. Bonthuis 10. Invulling overlegplatform accountant /planning control In de raadscommissie Bestuur, Financiën en Beheervan 11 maart 2010 is de startnotitie invulling overlegplatform accountant planning control besproken. Op basis van deze startnotie heeft de commissie de raad geadviseerd om bij raadsbesluit een werkgroep Planning en control in te stellen. Iedere fractie wordt gevraagd om een vertegen woordiger in de werkgroep af te vaardigen. De werkgroep zal worden voorgezeten door een door de raad gekozen technisch voorzitter. Het nu voorliggend raadsvoorstel is een vertaling van het uitgebrachte advies. Bespreekstukken 11. Programmabegroting 2010 De Programmabegroting 2010 is een extrapolatie van de budgetten zoals die in de voormalige drie gemeenten golden. In die budgetten zijn de gevolgen van de investe ringskredieten verwerkt die door de voormalige gemeente raden zijn vastgesteld. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 12. Vaststelling belastingverordeningen rioolheffing 2010 en onroerende zaak belasting 2010 Voorgesteld wordt de huidige, deels onjuist geredigeerde verordening rioolheffing 2010 voor de woonplaatsen Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat in te trekken en te vervangen door een nieuwe verordening rioolheffing 2010. Tevens wordt voorgesteld ter dekking van de algemene kosten de heffing van onroerendezaakbelastin- gen in alle woonplaatsen van de gemeente Zuidpias mogelijk te maken door middel van een vast te stellen verordening onroerende-zaakbelastingen 2010. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 13. Sluiting Vergadering: Gemeenteraad Datum: woensdag 24 maart 2010 om 20.00 uur Vergaderpunten: 1. Opening 2. Vragenhalfuur actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 3. Spreekrecht 4. Vaststelling agenda 5. Ingekomen stukken Hamerstukken 6. Afhandelen bezwaarschrift Wet voorkeursrecht gemeenten betreffende A.C. van Mil Op 20 januari 2010 heeft de commissie bezwaarschriften van de gemeente Zuidpias een hoorzitting gehouden in het kader van het bezwaarschrift ingediend namens A.C. van Mil. Het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richtte, is het besluit van 15 september 2007 van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle tot het dan van toepassing verklaren van het voorkeursrecht op grond van artikel 3 juncto 2 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg). Portefeuillehouder:T. Venrooy-van Ark Bespreekstukken 7. Afhandelen bezwaarschrift Wet voorkeursrecht gemeen ten betreffende C.W. Paul-v/d Sterre, P.L. Paul, fam. Mulder-Dijkshoorn, C.T. Tamerus en M. de Jong-ten Cate Op 19 november 2009 heeft de commissie bezwaarschriften van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle een hoorzitting gehouden in het kader in aanhef genoemde bezwaarschriften. Het besluit waartegen de bezwaarschrif ten zich richtte, is het besluit van 15 september 2009 van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle tot het dan van toepassing verklaren van het voorkeursrecht op grond van artikel 3 juncto 2 Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 8. Vaststelling bestemmingsplan West Ringdijk Vierde Tochtweg Moordrecht De gemeente Moordrecht heeft zich middels een exploita tieovereenkomst op 10 september 2009 verboden planolo gisch medewerkring te verlenen aan een bouwinitiatief (de oprichting van één vrije sectorwoning] op het perceel West Ringdijk naast nummer 40 en heeft daartoe het ontwerpbe- stemmingsplan West Ringdijk/Vierde Tochtweg voorbereid. Er zijn geen zienswijzen ingediend. Nu ligt het bestem mingsplan ter besluitvorming voor. Portefeuillehouder: M. Bosman 9. Vaststelling bestemmingsplan 'Rijskade' te Nieuwerkerk a/d IJssel Het ontwerpbestemmingsplan "Rijskade" te Nieuwerkerk aan den IJssel heeft vanaf 29 oktober 2009 gedurende de periode van 6 weken ter inzage gelegen, Er is één ziens wijze binnen gekomen. Nu ligt het bestemmingsplan ter besluitvorming voor. Portefeuillehouder: M. Bosman 10. Inrichtingsbudget jongerencentrum 't Blok Er wordt voorgesteld om een aanvullend krediet beschik baar te stelten voor de inrichting van het multifunctionele jongerencentrum 't Blok in Nieuwerkerk aan den IJssel Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 11. Sluiting De voorstellen van de voornoemde agendapunten liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidplas.nl Spreekrecht gemeenteraad: Na de opening van de bovengenoemde vergaderingen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan, benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. nr. 0180-330313 (Josette van Houwelingen] of via e- mail: griffieldzuidplas.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7