/uyv SO Natural - Bredeweg 48A 27 maart V.O.F. de Jong-Uithol Abraham Kroesweg 14 Potplantenkwekerij Sjaloom Abraham Kroesweg 31 HART VAN HOLLAND REGIO I 24 MAART 2010 Door Marlonneke Willemsen Rond de Abraham Kroesweg in Wad- dinxveen/Moerkapellewordtzaterdag 27 maart de 33ste editie van Kom in de Kas gehouden. De afgelopen we ken hebben we de deelnemende be drijven aan u voorgesteld. Deze week het vierde en laatste deel. Bamboe is steeds meer in opkomst Uithol. Naast verschillende soorten als tuinplant, maar veel mensen bamboe, worden in het bedrijf ook kiezen niet voor dit product om- Camelia's geteeld, ook wel bekend dat het teveel zou woekeren. Dit als de Japanse Roos. Bezoekers kun- is een verkeerde veronderstelling, nen het gehele bedrijf bewonderen aangezien er verschillende soorten en kunnen vragen stellen over on- bamboe zijn die deze eigenschap derwerpen zoals verzorging en het niet hebben. Deze soorten zijn tij- teeltproces. In de schuur worden dens Kom in de Kas te bewonderen planten verkocht en is er een nestje bij Bamboekwekerij V.O.F. de Jong- Labradorpuppies. nen bekijken. Maar daarnaast is het natuurlijk ook nog steeds mogelijk om persoonlijke vragen te stellen aan vertegenwoordigers van het bedrijf. Er zullen ook orchideeën verkocht wor den en in de loop van de dag zal de nieuwe naam van de winkel van SO Natural onthult worden. de producenten worden machines aangepast en er is door SO Natural een speciale teeltvaas ontwikkeld. Dit zal ook een belangrijke rol spelen tij dens Kom in de Kas. Voor de bezoekers is eerqpl'attegrond en een beschrijving van het bedrijf beschikbaar, zodat ze op eigen gelegenheid het bedrijf kun- In dit vijftien hectare grote bedrijf worden, verdeeld over drie locaties, verschillende soorten orchideeën ge kweekt zoals de bekende Phalaenop- sis, maar ook andere soorten zoals Cambria, Miltonia en Oncidium. In het bedrijf speelt technologische ontwik keling een belangrijke rol; samen met - zoekers en zullen er demonstraties gegeven worden van het automatisch sorteren van de Dracaecena en Spa- thiphyllum. Het gehele assortiment van het bedrijf zal getoond worden en veel van deze planten kunnen ook worden aangeschaft. Spathiphyllum wordt helemaal van uit een klein stekje opgekweekt. De Yucca en Dracaecena worden vanuit Midden-Amerika geïmporteerd. Deze planten komen als een kaal stamme tje binnen en worden in 12 tot 30 we ken opgekweekt tot een volwaardige kamerplant. Tijdens Kom in de Kas is het gehele bedrijf geopend voor be- Er kan op 27 maart ook een bezoek worden gebracht aan potplanten kwekerij Sjaloom. In het negen hecta re grote bedrijf worden jaarlijks bijna 7,7 miljoen planten gekweekt. Hierbij gaat het vooral op tropische planten, zoals Yucca, Dracaecena en Spathip hyllum. In het voorjaar worden in het bedrijf ook kuipplanten geteeld. De

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11