Dubbelexpositie Gré den Otter en Ernst de Vogel bij Ons Verleden Er werd gebridged... Ron van der Plaats motoren Schrijver Gerbrand Bakker in bibliotheek Biljartkampioenschap van Moerkapelle Opbrengst collecte Reumafonds Minder bomen nodig door nieuwe lampen Dorpshuis ZONDAG 28 MAART uiuiui.plaatsmataren.nl HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 24 MAART 2010 Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot (belijdenis) en 19.00 uur ds. H.M. Habekotté. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. E. van Rooijen. Geref. Kerk 9.30 uur drs. A.D. Noordam (Kerk-Anders-Dienst); maandag 29, dinsdag 30 enn woensdag 31 maart 19.30 uur Vesperdienst; donderdag 1 april Witte Donderdag 19.30 uur dra. L.M. Schermers. Ver.v.Vrijz.Protest. 10.30 uur ds. A. Wetenweerde. R.K. Gem. Moe./Zev. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur ds. M. Joosse. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. L. Groenenberg en 16.00 uur ds. P.C. Hoek. Herv. Gem. 9.30 uur T.C. Zuijder- duijn en 18.30 uur P. van Duij- venbode. Zevenhuizen-Moerkapelle - In mu seum 'Ons Verleden' aan de Twee manspolder 15 wordt zaterdag 27 maart om 14.00 uur de tentoonstel ling van werk van de Zevenhuizense kunstenaars Gré den Otter en Ernst de Vogel officieel geopend. Te zien zijn de originele tekeningen van de 25 geïnterviewde personen, welke gepubliceerd zijn in het jubileumboek van de Stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle. Voorts kan men een se lectie van tekeningen, foto's en schil derijen over Zevenhuizen bekijken. Om de opening van de tentoonstel- ing luister bij te zetten maken de Ze venhuizense chroniqueurs ter plekke een schilderij naar aanleiding van werk van hun voorganger, de heer Jo Chr. van Zuylen. Zij schilderen een Hedendaagse vertaling van plekken die deze Zevenhuizense autospuiter, leermeester in decoratief schilderen en broodschilder, ook wel Rembrandt genaamd, in de periode van 1936 tot 1969 schilderde. Het jubileumboek 'Ons Verleden 25 jaar' is deze middag *53»S«fe.. **T gratis af te halen door donateurs. In andere gevallen betaalt men 34,50 euro voor het boek. Met vragen over het voorgeslacht kan men deze middag terecht bij de werkgroep genealogie en op de bovenverdieping kan men een ten- Moerkapelle - Bij de onlangs gehouden collecte van het Reuma fonds is een bedrag van 1.436,52 opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bij drage. Zevenhuizen - De leden van Bridge club Zevenhuizen speelden vorige week de vijfde zitting van de derde ronde. In de A-lijn waren Piet van Dormont en Dick van der Horst op permachtig met 63.02%. Tweede werden Ruud Bantje en Mark de Wal met 59.11% en op de derde plaats eindigden Guisy Hatenboer en Riet Boef met 57.03%. In de B-lijn werden Janneke Gerrets en Piet Merbis eerste met 59.11%, gevolgd door Trudie en Kees van der Made met 57.19% en op de derde plaats Rieneke en Ed Keizer met 57.03%. De C-lijn werd gewonnen door Erna en Corrie van Straalen met 60.12%. Tweede werden Frank en Detty Mol met 57.74% en derde Adrie van der Eijk en Elisabeth Trump met 56.85%. De vorig jaar overleden Willem Vissergeportretteerd door Ernst de Vogel en Gré den Otter toonstelling over molens in Zeeland bezichtigen. Arie Dekker is aanwezig om een en ander te vertellen over de droogmakingen rond de Rotte en aangrenzende polders. Het museum is geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: Johan@bo- venmolen.nl of 06-53385372. Noordelijke dwarsweg 98 Tel. 0180 - 633972 2761 GD Zevenhuizen Mobiel: 06 - 53259575 info@plaatsmotoren.nl Onderhoud Reparatie Verkoop Inkoop Revisie Taxatie Alle merken motoren Ophaalservice Zevenhuizen-Moerkapelle - In de plaatselijke vestiging van. bibliotheek de Groene Venen geeft Gerbrand Bakker op woensdag 31 maart om 20.00 uur een voordracht uit en over zijn eigen werk, waarbij de nadruk zal liggen op het boek 'Juni'. Deze tweede roman van Bakker verscheen in 2009 en was gelijk al een succes. Het is een roman waarin alle personages op een hete junidag om elkaar heen draaien, ieder met zijn of haar eigen verhaal, zijn of haar eigen verleden en eigen schuldgevoelens. Voor zijn eerste roman 'Boven is het stil' uit 2006, ontving de schrijver onder meer het Gouden Ezelsoor, de prijs van de gra fische Cultuurstichting voor het best verkochte debuut. Het boek is in tien talen vertaald. Tijdens de avond, welke wordt geor ganiseerd in samenwerking met De Zeven Muzen, de Wereldwinkel en de plaatselijke boekhandel, is er ge legenheid tot het stellen van vragen en in de pauze is er een signeerses sie. De toegang bedraagt, in de voor verkoop, 7,50 euro; op de avond zelf betaalt men 8,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek, bij de boekhandel of via www.bibliotheek- degroenevenen.nl. Moerkapelle - Het elfde Biljartkampi oenschap van Moerkapelle begint op dinsdag 6 april, ledereen van 16 jaar of ouder kan meedoen. Men hoeft geen lid te zijn van een vereniging. Geen keu? Geen probleem, er is ma teriaal genoeg aanwezig in café Het Wapen van Moerkapelle. Nieuw bij het kampioenschap is dat er ook middags gespeeld kan worden. Er wordt gespeeld om diverse prijzen en om de wisselbeker. Deelname is gratis en aanmelden kan tot en met vrijdag 26 maart via md3004@pla- net.nl of 06-40240780. Zevenhuizen - "Wethouders doen het licht liever aan dan uit." Wethouder Arjen Hazelebach nam donderdag 18 maart met een druk op de lichtscha kelaar officieel de nieuwe lampen in dorpshuis Swanla in gebruik. De keuze was bewust: met de Spaarbuis bespaart het dorpshuis tot maximaal vijftig procent energie op de verlich ting. Tevens was het een landelijke pri meur: Swanla is de eerste plek waar de zogenaamde Spaarbuis is geïn stalleerd. Dat is niet opmerkelijk: de directeur van de Rotterdamse impor teur Spaarbuis Europe. Tevens direc teur van Gouweloos Elektrotechniek is Zevenhuizenaar Koen Gouweloos. "Ik gunde mijn woonplaats de pri meur." De Spaarbuis is een glazen koker, net zo groot als de TL-lamp en de lamp past ook in dezelfde armatuur. Ei genlijk geldt hier hetzelfde verschil als tussen de spaarlamp en de gloei lamp. Gouweloos: "Een aardige bijkomstig heid van het glazen omhulsel is dat de T5-lamp in een soort micro-klimaat functioneert dat rond de 31 graden Celsius blijft. Dit verbetert het ener gieverbruik, verlengt de levensduur en maakt dat de lamp ook onder ex treem koude omstandigheden goed Van links naar rechts: wethouder Hazelebach, Koen Gouweloos en Kees de Groot. functioneert." Een ander voordeel van de buis is dat deze niet flikkert zoals de oude TL-buis. "Dat komt om dat een TL-buis werkt op vijftig Hertz en de spaarbuis op veertigduizend", aldus Gouweloos. "Dat betekent dat de oude lamp per seconde vijftig keer aan en uit gaat. De nieuwe doet dat dus veertigduizend keer." A-label Vice-voorzitter van het Dorpshuis, Kees de Groot, kreeg die middag een certificaat overhandigd. Hierop staat dat er zoveel energie wordt bespaard dat er 953 bomen minder nodig zijn om de uitstoot van C02 te compen seren. De investering van de lampen ver dient zich binnen een jaar terug aan vermindering van het energie ver buik. Wethouder Hazelebach was erg te spreken over het concept. "Ik ga onze mensen hiernaar laten kijken", sprak hij. "Want misschien is dit ook wel iets voor ons gemeentehuis."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13