Hulp voor Sri Lanka tijdens Kom in de Kas Goede Vrijdag: even stoppen! Gemeentebelangen helpt Hugo van Elteren Rapid kampioen Moerkapelle Vrouwen van Nu doen dagje Limburg Rolling '90 bij Kom in de Kas Groeneweg wint van DWO Voetbal - HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 24 MAART 2010 19 Gezamenlijke vieringen in Stille Week Rapid Schaaktoernooi Lezing over Reiki Wroeten, meten en luisteren Zevenhuizen - Deze week stond voor Groeneweg de belangrijke thuiswed strijd tegen het Zoetermeerse DWO op het programma. Bij winst zou Groeneweg aansluiting met de sub top krijgen, bij verlies moest Groene weg naar beneden kijken. De beginfase was voor Groeneweg, er waren genoeg kansen om de score te openen en Maurice Eckhardt scoorde uit een kopbal de openingstreffer. Groeneweg kreeg nog enkele goede kansen om de score uit te breiden maar het was DWO dat nog geen en kel? fatsoenlijke kans had gecreëerd dat de gelijkmaker scoorde. Een vrije trap werd goed scherp voorgegeven en uit de kluts scoorde de spits van DWO. Niet veel later moest DWO met tien man verder nadat een speler van DWO (gemakkelijk) zijn tweede gele kaart kreeg. Ondanks de numerieke meerderheid scoorde Groeneweg de eerste .helft niet meer. De tweede helft speelde Groeneweg in een veel te laag tempo om het DWO lastig te maken. Maar het kreeg kansen om de leiding in de wedstrijd te nemen en uiteindelijk vond Mau rice Eckhardt Menno van Dam, die hij ging op snelheid de verdediger van DWO voorbij en scoorde 2-1. Groene weg zakte na deze treffer terug. DWO was gevaarlijk met standaardsitua ties, maar dit bleef zonder gevolgen. Nadat de goed ingevallen Erwin Hof Groeneweg naar een 3-1 voorsprong had geschoten, was het verzet van DWO gebroken. Een belangrijke over winning voor Groeneweg. Volgende de thuiswedstrijd tegen het de laat ste tijd goed presterende VFC. Moerkapelle - Stichting 'Iemand geeft om mij' is zaterdag 27 maart tijdens 'Kom in de Kas' aanwezig met een stand bij kwekerij Ichtus Flowers aan de Abr. Kroesweg 54. Deze stich ting onderhoudt een meisjeshuis in Sri Lanka, waar meisjes die lijden on der traumatische ervaringen, worden opgevangen. Donateursactie Bij de stand kan men zich zaterdag Zeven huizen-Moerkapelle - De oe cumenische werkgroep Zevenhui- zen-Moerkapelle heeft voor Goede Vrijdag, vrijdag 2 april, het initiatief genomen om op deze dag mensen in de gelegenheid te stellen een moment stil te staan bij het lijden van Jezus en bij het lijden van velen in onze tijd, dichtbij en ver weg. Belangstellenden zijn voor een moment van bezinning welkom tussen 10.30 en 16.30 uur inschrijven als donateur. Wanneer men de stichting gaat ondersteunen met 2,50 euro per maand ontvangt men een roos; doneert men 5,- euro of meer per maand dan mag men een boeket rozen of een orchidee mee naar huis nemen. De bloemen worden door diverse bedrijven ter beschikking gesteld. Voor meer informatie: www.iemandgeeftommij.nl. welkom in het 'kleine kerkje' van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan de Dorpsstraat 139. Voor informatie is er een gastvrouw of gastheer aanwezig. In de oecu menische werkgroep Zevenhuizen- Moerkapelle zijn vertegenwoordigd de Protestantse Kerk van Zevenhui zen, de Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en de Rooms Katholieke Gemeenschap. Meteen kompas beoordelen waarde wind vandaan komt. Hoe lang is die boom? Even kijken via de speciale boomkijkmeter. Lekker in de grond wroeten, je vondst in een loeppotje stoppen en dan via een zoekkaart beoordelen wat voor soort bodem diertjes het zijn. Met een oogmasker op (bekend van het vliegtuig) stil1 zitten en luisteren naar de geluiden van de natuur. Het park achter het Hazeveld was de locatie waar deze les van groep 5 van de Eendragt werd gevolgd. Alle opdrachten en onderzoeksmaterialen kwamen uit een leskist van het centrum voor Natuur- en Milieueducatie. "Juf, dit is pas echt natuurles, zouden we elke week moeten doen", vonden de deelnemers. Zevenhuizen - De gezamenlijke ker ken van Zevenhuizen nodigen ie dereen uit voor een drietal vespers in de Goede, ofwel Stille, Week voor Pasen. Men is welkom op 29, 30 en 31 maart van 19.30 tot 20.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106. Voorts zijn er in deze kerk bijzondere oecumenische vie ringen op Witte donderdag, 1 april, en op Goede Vrijdag, 2 april. Beide vieringen beginnen om 19.30 uur. Moerkapelle - In dorpshuis Op Moer wordt zaterdag 3 april het jaarlijkse Rapid Toernooi georgani seerd. Het toernooi begin om 10.00; uur en de prijsuitreiking zal rond 16.30 uur zijn. Er wordt geschaakt in 4 groepen: senioren A (rating 1700), senioren B (rating< 1700 en huisschakers), jeugd D en jeugd E. De oudere jeugd speelt bij de se nioren. Inschrijfgeld: jeugd D en E 5,- euro, senioren 7,- euro.. Voor de jeugd zijn bekers te winnen, bij de senioren geldprijzenr. Aanmelden kan tot 1 april op paastoernooi@ svmoerkapelle.nl onder vermelding, van naam, vereniging en rating. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen aan de Dorpsstraat 87 verzorgt Erna Langezaal op 7 april om 20.00 uur een lezing met als thema 'Wat is Tera Mai Reiki en Tera Mai Seichem'. Tera Mai Reiki is een methode om het zelfgenezende vermogen van de mens te activeren. Tera Mai Seichem is de naam van een helingssysteem, dat de energie van de vier elementen aarde, wa-' ter, lucht en vuur in zich draagt. De toegang is vrij; lidmaatschap van de bibliotheek is niet nodig. Vooraf aanmelden is gewenst. Dit kan aan de balie tijdens openingsuren, via 0180-638388 of via www.biblio- theekdegroenevenen.nl. stond op een keurige tweede plaats maar zakte door twee nederlagen en een remise op kampioen Hugo naar de vijfde plaats. Opvallende uitslagen werden neer gezet door de jeugd van schaakver eniging Moerkapelle en Maarten Pil gram. Jurian van der Waal, Frits van der Starre en Jan Noorland behaalden respectievelijk een elfde, vijftiende en zestiende plaats en lieten daarmee zien dat de jeugd de toekomst heeft en ieder jaar weer meer ervaring heb ben om een mooi resultaat neer te zetten. Maarten Pilgram behaalde als enige speler de volle score van 3 uit 3 en werd daarmee achtste. Zevenhuizen - De Vrouwen van Nu, afdeling Zevenhuizen, maken op woensdag 21 april een dagtocht naar Limburg, waar aan de plaatsen Vaals en Valkenburg een bezoek zal worden gebracht. De bus vertrekt om 8.00 uur vanaf het voormalig Gemeente huis en men verwacht rond 21.00 uur weer terug te zijn in Zevenhuizen. Leden, zowel als niet-leden die mee willen, kunnen 58,50 euro overmaken op rekening 37.505.7196 ten name van Vrouwen van Nu te Zevenhuizen. Dit bedrag is inclusief koffietafel, lunch en diner. Voor meer informatie en aanmelden, tot maandag 5 april: 0180-631123. Moerkapelle - Harm Lamberts en Emmy Kokkeler van Gemeentebelangen Zuidpias helpen de vrijwilligers in het kader van NL doet (voorheen de dag van de vrijwilligers) met koffieschenken in woonzorgcentrum Beth-San. Moerkapelle - Hugo-van Elteren heeft vrijdag zijn enig ontbrekende titel binnengehaald. In een zinderende slotavond wist hij genoeg punten te vergaren, de leiding te behouden en zo de titel veilig te stellen. De tweede plaats werd opgeëist door Gerard van Ommeren en de derde plaats was voor Tim van Breda. Hij liet zien datje met rustig, degelijk spel heel ver kan komen. Één matchpunt daarachter eindigde Arian de Bruijne. Arian die vanaf een zesde plaats moest komen wist in zijn poule 2,5 punt te behalen en daarmee te stijgen in het klasse ment. Tegenvallend deze avond was het resultaat van Kevin Bakker. Hij Moerkapelle/Zuidplas - Het jeugd- team van Rolling '90 verzorgt tijdens 'Kom in de Kas' op zaterdag 27 maart om 12.15 en om 14.15 uur een op treden bij kwekerij Marjoland aan de Bredeweg. De rolschaatsers zullen onder meer het nummer 'Swing DJ' brengen, een van de vijf nummers welke Rolling '90 zal vertonen tijdens Swingen tijdens Kom in de Kas. de Europese Kampioenschappen in Nantes begin mei. Tussen de optre dens door kunnen bezoekers van Kom in de Kas zaterdag hun eigen rolschaatsen onderbinden om onder leiding van sporters en trainers van Rolling '90 een 'dansje' te wagen. Voor meer informatie: www.rolling90.nl. Menno van Dam op weg naar de 2-1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15