Komst nieuwe N219 nu echt in zicht Teamchef Raoul Verweij: "Het is goed toeven in Zevenhuizen" HART VAN HOLLAND I ZUIDPtAS I 24 MAART 2010 21 Zevenhuizen - 'Éindelijk', zullen de bewoners van de Burgemeester Klinkhamerweg denken. 'Eindelijk is het zover.' Nog enkele weken te gaan en dan gaat het doorgaande verkeer niet meer dwars door Zevenhuizen, maar kan het gebruikmaken van het gloednieuwe stuk N219 dat langs het dorp is aangelegd. Wethouder Rinus Bosman nam vrijdag 19 maart een kijkje en kruiste de weg te voet. "Een bijzonder gevoel", aldus Bosman. Meer dan 25 jaar heeft de discussie geduurd over de aanleg van dit stukje N219. Eén huis en een flinke lap land bouwgrond moesten ervoor wijken. De bewoners van de Burgemeester Klinkhamerweg moesten jarenlang toezien hoe honderden automobi listen dag in, dag in de file stonden in hun straat. "Zij zullen opgewekt en opgelucht ademhalen", reageert de wethouder, terwijl hij zijn blik laat gaan over de nieuwe weg. "Het is een enorme verandering en ik ben erg benieuwd hoe het in de toekomst zal gaan." Beter n dan de huidige situ atie, daar is Bosman van overtuigd. "Moet je je eens voorstellen dat je elke dag verkeer voor je deur hebt dat stilstaat en weer optrekt." Partijen Bosman begrijpt dat de aanleg van de omleiding lang geduurd heeft voor sommigen, maar legt ook uit dat een dergelijk besluit niet over één nacht ijs genomen kan wor den. "Ten eerste heb je te maken met verschillende partijen. De eige naren van de stukken grond waar je de weg wilt aanleggen, maar je hebt ook de gemeente, de provincie, Rijkswaterstaat, het Hoogheemraad schap en Prorail die het met elkaar eens moeten worden. Daarna moet je de financiën op orde hebben; je moet toch ergens een groot bedrag vandaan halen en dat reserveren in de begroting. Kijk als voorbeeld ook eens naar het doortrekken van de A4, voor die discussie moet je ook een lange adem hebben." Maar ook de precieze locatie van het tracé - waar wil je de weg neerleg gen en hoe sluit het goed aan op de rijksweg - was niet gemakkelijk om aan te wijzen. Bosman: "Je wilt ten eerste dat er zo weinig mogelijk ob- Om de opening te vieren, geeft de gemeente Zuidpias een feest op het traject van de rotonde tot aan het viaduct bij de Knib- belweg. Alle bewoners van Ze venhuizen, maar ook die uit Nieuwerkerk mogen op 3 april van 12.00 tot 16.00 uur bezit nemen van het nieuwe tracé. HDat mag te voet, maar ook op de fiets of met de step. "Al het ongemotoriseerde verkeer is die dag welkom", licht een woord voerster van de gemeente toe. "Inwoners hebben jaren hinder ondervonden van de situatie, dus mogen zij nu als eerste het wegdek op." Bij de rotonde en op de heuvel zullen muziek, hapjes en drank- Rinus Bosman op het nieuwe stuk N219. jecten staan op het beoogde tracé. Maar verkeerstechnisch moetje ook met een en ander rekening houden. Want het wegvak dat aansluit op de rijksweg moet zo recht mogelijk zijn." Zes jaar geleden kwam er echt schot in de zaak. Bosman: "Als je de gron den eenmaal in eigendom hebt, kun je pas aan het werk. Wanneer je zover bent, is het eigenlijk nog maar een kwestie van uitvoeren." Route Tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen is een rotonde aange legd en van daaruit wordt het door gaande verkeer vanaf 8 april wegge leid van Zevenhuizen. De omleiding voert met een viaduct over de Knib bel weg. Bosman weet dat de mensen die eronder wonen niet blij zijn. "Het jes staan. Paashazen huppen ondertussen rond met paas eieren en er staan grote steps klaar voor de avonturiers. Om 14.00 uur volgt de 'offi ciële' inname van de weg door een delegatie van het college van burgemeester en wethou ders. Het is de bedoeling dat zij van de rotonde de heuvel bij de Knibbelweg opfietsten of -steppen. "En wij hopen dan dat iedereen achter hen aan komt", aldus de woordvoerster. Vervolgens volgt een teken wedstrijd met het thema pasen, waarvan de winnaar om 16.00 uur bekend wordt gemaakt. is nooit gemakkelijk, maar je moetal- tijd een afweging maken tussen het algemene en het individuele belang." Er worden overigens wel schermen geplaatst om te zorgen voor zo min mogelijk overlast. "Ja, dan moeten de mensen nu tegen een scherm aankijken, maar je kunt het ook van een andere kant bekijken: het verkeer rijdt nu wel door." Vervolgens loopt de weg langs land bouwgronden naar stoplichten, waarna het verkeer snel de rijksweg op kan. Kunstwerk Bij de rotonde tussen Nieuwerkerk en Zevenhuizen is een fietstunnel aangelegd, zodat het verkeer kan doorrijden en fietsers geen gevaar lijke oversteekmanoeuvres hoeven te maken. "De tunnel is een echt kunst werk", vindt Bosman. "Het was een heel project, deze tunnel, maar de aannemer heeft het voor elkaar ge kregen dat siert hem. De werknemers zijn ondanks de vorst ook doorge gaan. De tunnel was ter bescherming tegen de vorst helemaal ingepakt en de mannen gingen gewoon door met hun werkzaamheden. Dat zegt denk ik veel." Net naast de tunnel komt een bus halte voor de Interliner en ook zal een fietsenstalling worden geplaatst. Vooral jongeren zullen hier baat bij hebben: zij hoeven hier alleen maar naartoe te fietsen en op te stappen om op hun plaats van bestemming te komen. Lokale weg De Burgemeester Klinkhamerweg zal met de opening van de weg weer in handen komen van de gemeente. Het is al die jaren eigendom geweest van de provincie, omdat het bestempeld was als provinciale weg. "Een enorme verandering. We gaan de Klinkhamer weg opnieuw inrichten en zullen er een echte lokale weg van maken. Er komen sowieso verkeersremmende maatregelen, om eventueel sluipver- keer bij voorbaat te ontmoedigen", zegt de wethouder. Wanneer het voor Bosman weer tijd is om zijn werkzaamheden op het ge meentehuis op te pakken, wil hij per se het trappetje nemen bij de fiets tunnel. "Ik kijk nu al jaren naar de voortgang van dit grote project. Nu sta ik er en wil ik het meemaken. Dit voelt geweldig; het is een bijzonder gevoel." Gedeputeerde Asje van Dijk zal don derdag 8 april de officiële openings handeling verrichten. (-C Zevenhuizen - Teamchef van politie Raoul Verweij is tevreden over de politie cijfers van Zevenhuizen. De afgelopen zes maanden is een aantal cijfers, in ver gelijking met dezelfde periode vorig jaar, gedaald. Het grootste probleem zijn georganiseerde woning- en autoinbraken. De politie zal hier don ook extra alert op zijn. "Wezullen ons toezicht nog verder verscherpen, wantzodra we verslap pen, slaan ze toe. Door Marlonneke Willemsen Tijdens de eerste dorpsavond in Zevenhuizen gaf Verweij een pre sentatie over de politiecijfers. Hij zei erg onder de indruk te zijn van het grote aantal bezoekers aan de dorpsavond. "Het is echt waanzin nig hoeveel mensen er op de oproep van het gemeentebestuur hebben gereageerd. Dit toont aan dat u ontzettend betrokken bent bij uw dorp." De gepresenteerde cijfers lie ten over het algemeen een dalende trend zien. Het aantal auto-inbra ken is gedaald van 36 naar dertig, de vernielingen zijn gedaald van 35 naar 29, de diefstal uit bedrijven is afgenomen van negen naar vier gevallen, het aantal gevallen van bedreiging is gedaald van vier naar één en het aantal verkeersongeval len'is afgenomen van zeventig naar 53. Een aantal andere cijfers is wel gestegen, zoals het aantal wonin ginbraken (van zeven naar 15) en de jongerenoverlast (van negen naar dertien). Bij de woninginbra ken gaat het volgens Verweij om georganiseerde criminaliteit. "Het is een landelijke tendens. Het gaat om Oost-Europeanen, die een serie inbraken plegen en dan weer via de snelwegen verdwijnen. We werken op dit punt samen met Rotterdam- Rijnmond en hopen gezamenlijk het probleem op te kunnen lossen." Over het algemeen was Verweij tevreden met de cijfers. "Ze zijn beter dan in de andere delen van Zuidpias, dus ik denk dat we mogen concluderen dat het goed toeven is in Zevenhuizen." j-t»

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17