overal VBOK-collecte 'Iets doen voor de gemeenschap' Achtbaan zet zich in voor Haïti Bazaar Dorpskerk Moet heel Moordrecht het weten? Mail redactie@hart-van-holland.nl HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 24 MAART 2010 Vrouwen speelden bridge Voorjaarsmarkt in Zespunt ZONDAG 28 MAART Moordrecht/Regio - In de week van 4 tot 10 april wordt er gecollecteerd voor de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK). De VBOK verleent hulp aan vrouwen met een ongewenste of onbedoelde zwangerschap. Ook geeft de orga nisatie voorlichting op scholen. "Als jonge moeders niet meer bij hun partner terecht kunnen en een veilige omgeving ontbreekt, wil de vbok hd- pen. Maar vaak moeten we ook nee zeggen omdat ons opvanghuis altijd vol is", aldus een van de medewerkers van de organisatie. "U kunt helpen het werk van de VBOK voort te zet ten door een bijdrage te leveren als de collectant aan de deur komt." altijd en www.hartvanholland-online.nl Moordrecht - Het koppel Ramaker- Rook" is afgelopen woensdag met een gemiddelde van 67.50% op de eerste plaats geëindigd van de 12e speelronde van bridgeclub Troef Vrouw. Op de tweede plaats ein digde het koppel Datema-IJsselstein met 60.00% en derde werd het koppel Van der Panne-Pieterse met 56,25%. Op de vierde plaats eindig den de dames Berghout-Palsgraaf met 51.04%. Na 12 ronden gaat het koppel Ra maker-Rook aan de leiding met een gemiddelde van 57.18%, gevolgd op de tweede plaats door de dames Da tema-IJsselstein met 54.38%. Derde staat het koppel Van der Panne-Pie- terse met 54.38% en op de vierde plaats het koppel De Kwaadsteniet- Hertog met 53.97%. Moordrecht - In de Zespunt aan de Molenlaan 1a, achter de kerk, wordt voor vrijdag 26 maart van 10.00 tot 20.00 uur een voorjaarsmarkt geor ganiseerd. Hier kan men onder meer terecht vóór allerhande paasartike- len, planten, speelgoed en camping artikelen. Naast koffie en thee zijn er diverse versnaperingen verkrijgbaar. De toegang is vrij en er is voldoende parkeergelegenheid. die niet vaak worden gedaan. Bij voorbeeld het schoonmaken van de deuren. "Ik hoop dat anderen door ons initiatief inspiratie opdoen. Het betekent veel als je iets kunt doen voor de gemeenschap", aldus Ven- rooij. De Molukse ouderen zelf gingen ook aan de slag om hun medemens een hart onder de riem te steken. Vrijwilligers verven de schutting. Zij maakten een paasstukje met een handdoek en paaseitjes. "Heel simpel, maar wel leuk", aldus een vrijwilliger. De stukjes zijn bedoeld patiënten in het ziekenhuis. Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN (Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep en ds. H. Schipper (Dorpskerk, Palmpasen, SOW); maandag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 maart 19.30 uur passievesper; donderdag 1 april 15.00 uur ds. T.R. Schep Moer- dregt Witte Donderdag en 19.30 uur ds. T.R. Schep Dorpskerk Dienst van Schrift en Tafel. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur ds. T.R. Schep SoW-Palmpasen; maandag 29, dinsdag 30 en woensdag 31 maart SoW-passievesper in Ontmoetingskerk; donderdag 1 april 15.00 uur ds. T.R. Schep SoW-Avondmaal in Moerdregt en 19.30 uur ds. T.R. Schep SoW- Avondmaal Witte Donderdag. Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. Teeuw en 18.30 uur ds. De Jong: R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Palmzondag; Woord en Communieviering/gezinsvie ring met Thomas van der Horst. Donderdag 1 april 9.00 uur Paasviering St. Jozefschool met Thomas van der Horst; 19.00 uur+nachtwake tot 24.00 uur Eucharistieviering met Dick van Klaveren. De kerk is elke donder dagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het mid daggebed plaatsvinden. Moordrecht - Het was gezellig bij de bazaar in de Dorpskerk op zaterdag 20 maart. Naast allerlei verkoop stands en een uitgebreide boeken hoek, werd er geschminkt, was er een grabbelton, touwtje trekken en het Rad van Fortuin draaide volop. De opbrengst gaat naar projecten in Roemenië, het jeugdwerk en de Tanzania-werkgroep. Bij de stand van deze groep was het mogelijkje aan te melden voor de klusdag op 27 maart of een moederdagontbijt te reserve ren voor zondag 9 mei. Moordrecht - Leerlingen van basis school De Achtbaan hebben met di verse acties een bedrag van 522,73 euro opgehaald, waarvan 167,l0euro door een sponsorloop welke georga niseerd was door Anouk Weverling. De uitvoering van het schoolpleinor kest leverde ook nog een bedrag van 452,88 euro op. De Achtbaan heeft Een cheque van 1000 euro! het bedrag aangevuld tot in totaal 1000 euro. De cheque werd afge lopen donderdag overhandigd aan een Nederlandse vrijwilliger van het weeshuis in Haïti. Het geld zal be steed worden aan de wederopbouw van het weeshuis. Voor meer informatie: www.deacht- baan.com of www.weeshuisinhaiti.nl Moordrecht - Vrijwilligers in heel Ne derland staken afgelopen vrijdag de handen uit de mouwen onder de noe mer NL Doet. In Moordrecht deden medewerkers van Werkcenter samen met wethouder Tamara Venrooij al lerlei klusjes bij ouderenhuis Rumah Orang Tua Tua. De schutting werd geverfd, de tuin geschoffeld en nieuwe planten ge poot, de huiskamer versierd met paasdecoraties en de ramen en deu ren ontkwamen niet aan een poets beurt. "Het is belangrijk om je me demens te helpen", reageerde Wilko Beekes vrijdag. "Vorig jaar hebben we speeltuinen zomerklaar gemaakt, dit jaar zijn we via de gemeente bij het Molukse ouderenhuis terecht geko men." NL Doet is de nieuwe naam voor MADD (Make a Difference Day). Dus eigenlijk is het concept niets nieuws. Beekes: "De naam en wat het inhoudt moet de komende jaren groeien." Inspiratie Ook wethouder Venrooij deed vrij willig een duit in het zakje. Na het versieren van het huis, pakte zij een poetsdoek en begon aan karweitjes

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19