PCOB'ers blij dat ze niet in Tibet wonen "ledereen zou gebruik moeten een aankoopmakelaar" maken van Muziekplezier voor jong en Oecumenische avondgebeden oud(er) in Bron Paashaas en schminkfeest in Wereldwinkel HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 24 MAART 2010 29 Arjan Lagendijk: Spelen bij IJssel kids Nieuwerkerk aan den IJssel - Dat er voor de lezing over Tibet op woensdag 17 maarteen vrij grote opkomst was, verbaasde voorzitter Maarten Molenaar van de Protestant Christelijke Ouderenbond (PCOB) in Nieuwerkerk aan den IJssel niet echt. Door Geertrude Verweij "Zeventig mensen vinden we nor maal, regelmatig zijn het er tachtig en soms zelfs honderd." De maandelijkse themabijeenkom sten mogen zich dus steeds verheu gen in grote belangstelling. "Een groot aantal mensen komt elke maand. We beginnen altijd om half drie, maar sommigen zitten hier al om kwart voor twee gezellig koffie te drinken. Eigenlijk hebben we niet eens een thema nodig, ze komen toch wel." Toch worden de thema's en de bij behorende sprekers met zorg uit gezocht. De heer Krijn Buitelaar uit 's-Gravenzande heeft na zijn pensio nering heel wat afgereisd. Zijn kennis van de groenteteelt waarin hij eerder als onderzoeker en voorlichter werk te, past hij tegenwoordig toe door het geven van trainingen in ontwik kelingslanden. Tibet bezocht hij in 2003 in het kader van een project van de Europese Unie. De lezing werd door Buitelaar ingeleid met wat alge mene informatie over Tibet, gevolgd door een korte geschiedenis. Tibet is officieel een autonome provincie van China, maar vrijheid is er ver te zoeken. De oorspronkelijke bevolking is op dit moment in de minderheid, slechts een derde van de 2,4 miljoen inwoners isfibetaan. "Er is daar geen vrijheid van gods dienst, overtuiging en leefwijze. Een Tibetaan zei het zo: de chinezen zeg gen ons hoe we en wanneer wij moe ten lachen." Buitelaar illustreerde zijn verhaal met foto's en werkte zo langzaam naar het doel van zijn reis. Het project waar hij aan mee werkte wasopgezetom 115dorpen in het ho ger gelegen deel van Tibet te helpen. Niet alleen met adviezen voor tuin bouw, maar ook door het onderwijs en de gezondheidszorg te verbeteren. Altijd druk bij de themabijeenkomsten van de PCOB. "Mijn werk was het introduceren van het telen van groenten in kassen. Ik heb een aantal trainingen gegeven. Die cursussen werden gevolgd door boeren, maar ook door dorpshoof den en schoolmeesters. De meesten zijn analfabeet. Via de laptop en de beamer liet ik zoveel mogelijk foto's zien, om uit te leggen hoe ze hun gewassen moeten behandelen. Een gids die engels sprak zorgde voor de vertaling." Zowel de spreker als de luisteraars hadden nauwelijks genoeg aan de twee uur die voor de bijeenkomst stond, maar om half vijf werd de middag afgesloten. De reacties wa ren enthousiast en positief. "Het was erg interessant", aldus een groot deel van de bezoekers. Het merendeel was overigens ook getroffen door de te genstellingen met ons eigen land: "Ik ben blij dat ik niet in Tibet woon." Een overzicht van de komende themabijeenkomsten en de overige activiteiten van de PCOB in Nieuwer kerk aan den IJssel is te vinden op www.pcob-nieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Veel mensen kennen de term aankoopmake laar wel, maar weten niet wat dat precies inhoudt. Hier moet volgens Arjan Lagendijk van Makelaar Lagendijk uit Nieuwerkerk zo snel mogelijk verande ring in komen. Volgens hem kan een aankoopmakelaar kopers op een goede manier ondersteunen bij de aankoop van een nieuwe woning. 'We vinden het heel normaal dat je, als je een huis gaat verkopen, naar een makelaar gaat, maar bij het kopen van een huis doen we dat niet, terwijl het belangrijk is dat ook de belangen van een koper zo goed mogelijk worden behartigd." Door Marlonneke Willemsen Een aankoopmakelaar kan op ver schillende manieren bij het koop proces betrokken worden. Hij of zij kan de kopers adviseren tijdens de zoektocht naar een nieuw huis, maar een aankoopmakelaar kan de koper ook bijstaan bij het onder handelingsproces en de afronding van de koop. Volgens Lagendijk gaat het hierbij vooral om maatwerk. "In de meest ideale situatie worden we al vanaf het begin bij het pro ces betrokken, maar dat hoeft niet per se. Daarnaast kijkt iemand die vanuit een huursituatie een huis gaat kopen, hier heel anders tegen aan dan iemand die niet eerst ge huurd heeft gewoond, of iemand die doorstroomt vanuit een andere koopwoning. Al deze mensen pro beren we op een, voor hen juiste manier, te adviseren. We merken vaak dat mensen niet precies we ten wat ze willen en daardoor naar de verkeerde woningen kijken. Een aankoopmakelaar kan in dit soort situaties dienen als een professio neel klankbord dat meedenkt en met de mensen meekijkt. We hebben re levante kennis van de omgeving en de markt en kunnen bouwen op een ruime ervaring." Volgens Lagendijk zou iedereen dus gebruik moeten maken van een aan koopmakelaar. "Als koper sta je met een aankoopmakelaar sterker in het verkoopproces, het bespaart tijd en Nieuwerkerk aan den IJssel - Speeltuin IJsselkids aan de Kleinpolderlaan 100 is van ma. tot en met vrij. geopend van 13.00 tot 16.00 uur en op zat. en zon. van 11.00 tot 16.00 uur. Bij warmer weer worden de openingstij den verruimd: ma. tot vrij. van 13.00 tot 17.30 uur en in het weekend van 10.00 tot 17.30 uur. In de even weken is er op woe.ochtend van 10.00 tot 12.00 uur peuterochtend. geld en het resultaat is financieel en qua woonwensen beter. Zeker op dit moment, want het is nu een echte kopersmarkt. Veel mensen zijn bang dat het inhuren van een aankoop makelaar duur is, maar dat is niet zo. Een aankoopmakelaar levert juist geld op! Dus wil je een huis kopen, neem contact met mij op voor een vrijblijvend gesprek." Nieuwerkerk aan den IJssel - De paas haas bezoekt woensdag 31 maart van 14.00 tot 16.00 uur de Wereldwinkel. Kinderen tot acht jaar zijn welkom om zich naar wens te laten schmin ken. En: er is lekkers en limonade en ieder kind mag een cadeautjes grab belen. Ouders en grootouders kunnen ondertussen rondneuzen tussen de kleurrijke fair trade paasartikelen. Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel is te vinden aan de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur, op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Voor meer informatie: nieuwerkerkijssel. wereldwinkel.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Stichting Nieuwerkerkse Muziek school starten vrijdag 9 en maandag 12 april cursussen 'Muziek op Schoot' voor kinderen van 1 en 2 jaar en 'Mu ziek met Peuters' voor kinderen van 2 en 3 jaar en 3 en 4 jaar. De belangrijkste doelstelling van deze cursussen is het samen plezier bele ven aan muziek. Dit gebeurt aan de hand van spelvormen en liedjes die een duidelijk verband hebben met de dagelijkse bezigheden en de erva ringswereld van jonge kinderen. Er wordt gewerkt in groepen van zo'n tien kinderen, elk vergezeld door één volwassene (ouder/opa of oma). Na afloop van de les is er thee, koffie en limonade. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-315462 of www.muziekschool- nieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen worden er elke woensdag om 21.30 uur avondgebeden gehouden in kerkgebouw De Bron aan de Ringvaart laan 16. Deze gebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstil ling, zingen, bijbellezing en gebed. Thema dit jaar is 'Wat moet ik doen?'. De vieringen worden voorbereid en uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms-katholieke St. Josephparochie en de Protestantse Gemeente te Nieuwerkerk en vin den vanavond, woensdag 24 maart plaats, alsmede op 31 maart. Jong talent.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25