Zevenster loopt vol voor eerste dorpsavond Wethouder Hazelebach pakt parkeerproblemen Swanla aan Eindelijk rust voor bewoners Burgemeester Klinkhamerweg HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 24 MAART 2010 37 Spreekuur Platform Gehandicapten Zuidpias Paaseieren zoeken op website Zuidpias Actief Waterpolo WSG NieMo-Van Vliet sprokkelt puntje in Rotterdam Oh, zit dat zo; Zevenhuizense Zuidplassenaren kijken de dorpsplannen in. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - De eerste dorpsavond in Zevenhuizen is een groot succes geworden. Maandag 22 maart wa ren meer dan honderdvijftig mensen naar zorgcentrum de Zevenster ge komen om met het college te praten over hun dorp. De avond begon met een kleine voorstelronde, waarna de belangstellenden op de hoogte wer den gebracht over een aantal plan nen in hun dorp. Ook was er een pre sentatie van de politie en konden er persoonlijke vragen worden gesteld aan het college van BEtW en mede werker kers van de gemeente. Burgemeester André Bonthuis was erg te spreken over de opkomst. "Het is hier niet vol, maar propvol. De grote zaal van dorpshuis Swanla was vanavond niet beschikbaar, maar die hebben we de volgende keer echt nodig. Het is vooral be langrijk dat u weet dat het de bedoe ling is om een of twee keer per jaar een dorpsavond in Zevenhuizen te houden en dat we uw bijdrage zeer waarderen. Wat u vanavond zegt en ingebracht heeft, wordt genoteerd en deze onderwerpen worden ach teraf grondig geïnventariseerd. Na een maand zullen we u een over zicht toesturen met de vragen en onze antwoorden hierop, zodat u kunt volgen wat er is gebeurd. We hebben dan ons huiswerk gedaan en op de volgende dorpsavond kunt u hierop reageren." Veertigduizend opzichters Ook wethouder Arjen Hazelebach gaf aan veel waarde te hechten aan de reacties van aanwezige inwo ners. "We wonen in een gemeente met veertigduizend opzichters, die pre cies weten wat er moet gebeuren en daar ben ik heel blij mee. Ik hoop op zoveel mogelijk interactie. Wat mij betreft gaat er zelfs geen boom om, zonder met de bewoners te over leggen." Uit de grote belangstelling bleek dat de inwoners van Zeven huizen het initiatief zeer kunnen waarderen. Deze was zo groot dat het vrijdagmiddag al niet meer mo gelijk was om je aan te melden voor de bijeenkomst, omdat alle plaatsen al vergeven waren. Wethouder Jan Verbeek gaf hier een goed voor beeld van. "Vrijdagmiddag bracht ik samen met collega Bosman een be zoek aan dit huis en daar waren een paar dames die me vertelden dat ze ook graag zouden willen komen, maar dat ze zich niet hadden kun nen aanmelden. Ik heb toen naar het gemeentehuis gebeld en we hebben nog een plaatsje voor ze vrij kunnen maken. Ik vind het heeJ leuk om te zien dat ze hier op de voorste rij zit ten." Snuffelen Zevenhuizen - Bewoners van De Zevenster roken dinsdagavond 16 maart een vreemde lucht. De brandweer heeft 'gesnuffeld' en metingen verricht. Er werd ech ter niets geconstateerd. Appeltaart In de vroege ochtend van woensdag 17 maart werd de brandweer gealarmeerd voor een automatisch brandalarm in De Zevenster. Oorzaak: het bakken van appeltaart. Een gepensio neerde bakker was bezig met het uitvoeren van z'n oude beroep. De brandweermensen keerden terug naar de kazerne met een heerlijke appeltaart. Koe gespot Nabij de afrit Moordrecht langs de A20 werd woensdag 17 maart melding gedaan van een koe in de sloot. De brandweer hoefde niet uit te rukken, de boer heeft de koe zelf op het droge gekre gen. De kennelijk flink eigenwijze koe werd de volgende dag in dezelfde sloot aangetroffen. De boer heeft de koe wederom op eigen krachten uit haar benarde positie bevrijd en naar een ander weiland gebracht. Eersteling De brandweer werd vrijdag 19. maart gealarmeerd voor een automatisch brandalarm bij De Eersteling in Moerkapelle. Mon teurs waren bezig met het testen van de verwarmingsinstallatie, de temperatuur in de keuken was hierbij dusdanig opgelopen dat het alarm afging. Volgelopen tunnel Bij de meldkamer kwam zater dag 20 maart een melding bin nen van een volgelopen tunnel in Moerkapelle. Door de hevige neerslag zou er in een tunnel zo'n vijftig cm water staan. Dit leverde gevaar op voor het ver keer. Omdat de melder niet exact kon aangeven waar het was, ging een der brandweerman nen op onderzoek. Het bleek te gaan om de nieuwe tunnel on der de Hoefweg in Kruisweg. De melding is doorgegeven aan de brandweer van Bleiswijk. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - Wethouder Arjen Ha zelebach wil op korte termijn een op lossing proberen te vinden voor het parkeerprobleem in de wijk Swanla. Dit beloofde hij maandag 22 maart op de eerste dorpsbijeenkomst in Zeven huizen. "De afgelopen tijd hebben we een nachtelijk parkeeronderzoek uit gevoerd, om de parkeerdruk te bepa len. De resultaten worden nu geana lyseerd en op korte termijn zullen we de bewoners hierover informeren. We moeten schipperen met de ruimte die er is, want ik kan mensen niet vragen om de auto in de woonkamer te zet ten. We zullen de mogelijke oplossin gen met de bewoners bespreken. Het klink misschien een beetje goedkoop, maar alle ideeën die mensen hebben voor de aanpak van dit probleem zijn welkom, want we vinden de inbreng van de burgers erg belangrijk." Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen - Na dertig jaar zijn de bewoners van de Burgemeester Klinkhamerweg eindelijk verlost van de continue verkeersoverlast. Op 8 april zal de nieuwe N219 voor het verkeer worden geopend en zullen de op- en afritten van de A12 worden gesloten. Met de komst van de nieu we weg zal de provincie de Burge meester Klinkhamerweg overdragen aan de gemeente Zuidpias. Volgens wethouder Arjen Hazelebach zal er daarna hard gewerkt worden aan een nieuwe oplossing voor de weg. "We gaan zo snel mogelijk beginnen met het inspecteren van het riool, want ik hoor regelmatig dat daar iets mis mee is. Rond mei, juni zullen we een inloopbijëenkomst organiseren om met de inwoners te praten over de toekomst van de weg en we hopen de te maken plannen in het voorjaar van 2011 ook daadwerkelijk te kun nen uitvoeren." Aangezien het nog een tijdje zal duren voordat deze plannen gere aliseerd kunnen worden, kondigde Hazelebach al een aantal tijdelijke maatregelen aan. "We gaan een groot aantal verkeerstellingen doen, zowel voor als na de opening van de nieuwe N219, zodat we een beter beeld van de situatie krijgen. Op basis daarvan zullen we bepalen welke aanvullende tijdelijke maatregelen er nodig zijn. Wel is er de afgelopen week al een SID geplaatst; een snelheid indicatie display. Dit maakt mensen bewuster van hun rijgedrag en we hopen dat dit al tot resultaten zal leiden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) houdt op donderdagmiddag 1 april spreekuur in De Batavier aan de Batavierlaan van 14.30 tot 15.30 uur. Mensen met een beperking of een chronische ziekte zijn deze mid dag welkom om vragen te stellen over de WMO of om ervaringen uit te wisselen. Enkele bestuursleden van het PGZ zijn aanwezig voor het geven van informatie en ook de ou derenadviseur is deze middag aan wezig. Zuidpias - De paashaas verstopt tegenwoordig niet alleen eieren in tuinen, maar hij heeft dit jaar ook een flink aantal eieren verstopt op de website van Zuidpias Actief. Via een speurtocht over de hele site kunnen alle eieren bij elkaar ge zocht worden. Elk ei heeft een letter en met de gevonden letters kan dan weer een slagzin gemaakt worden. Voor de leukste slagzin ligt er een prijs klaar. De eieren zijn te vinden op www.zuidplasactief.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - l/l/SG NieMo-Van Vliet was zaterdag met succes op de sprokkeltoer. In Sport- fondsenbad-Noord in Rotterdam leverde het duel metZPC Rotterdam een punt op: 7-7. Daarmee voerde de ploeg de druk op 5VH, HZ Zian en Kempvis, de drie ploegen die net bo ven het team van coach Sander Boer staan, verder op. In november vorig jaar verloor Nie- Mo nog kansloos van het ervaren Rotterdam, met onder meer oud international Dick Nonnekes in de gelederen, maar dit keer kon NieMo goed mee. Andy Miranda speelde een hoofdrol in het eerste gedeelte van de wedstrijd. Hij scoorde snel twee keer, maar miste bij een 3-2 voorsprong een strafworp. ZPC nam daarna even het initiatief over (5- 3), maar NieMo kwam in de derde periode op een 7-6 voorsprong. In de laatste periode kreeg NieMo vol doende kansen om de score uit te bouwen, maar alleen ZPC scoorde nog, doelman Erik van Leeuwen stopte met behulp van de lat een Rotterdams schot, maar de scheids rechters gaven toch een doelpunt. "Dat was pech" zei Sander Boer na afloop "vorige week kregen we een dubieus doelpunt tegen en nu deze goal. Al en met al was het gelijkspel wel overeenkomstig de spelverhou- dingen. Wij hebben veel kansen ge had, maar Rotterdam ook. We had den hier kunnen winnen, maar ook verliezen. Het was belangrijk dat we een puntje zouden pakken. Dat kan straks nog heel belangrijk zijn aan het einde van de rit."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33