Kinderen Hollands Glorie maken buitenruimte schoon Fabienne Schell en Annamarie c Turnen Sovië zijn de beste Finale Tenaco Cup Competitie Passie- en Paasconcert in Verrijzeniskerk Kerk in Nesselande onderweg naar Pasen P«ïïM371sHni lil UW TREKHAKEN SPECIALIST 38 HART VAN HOLLAND I NESSELANDEI 24 MAART 2010 ZONDAG 28 MAART Vanaf 382,- -gs Vanaf €417,- 5" Vanaf €418,- Vanaf €449,- jp Vanaf 465,- Vanaf 475,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - 'We willen goed gedrag stimuleren en belonen." Nathalie Groot- enboer is de initiatiefnemer van de opschoonactie in de buurt Hollands Glorie. "Ik heb vier jonge kinderen die graag buiten spelen, maar er ligt overal glas in de speeltuin. Niemand voelt zich verantwoordelijk voor het schoonhouden van de buitenruimte. De meeste kinderen spelen hier zonder enig toezicht." Grooten- boer is één van de oprichters van de Stichting in't WeB. "Wijstreven naar meer toezicht op de buitenruimten en naar een beter contact tussen de volwassenen en de kinderen." Door Geertrude Verweij Zakcentje De opschoonactie is opgezet als een zakgeldproject. De deelnemende kinderen krijgen een stempelkaart. "We doen dit tien weken lang, om de twee weken. We zijn hier in de speel tuin begonnen, maar de volgende keer gaan we ergens anders heen. De kinderen krijgen minimaal twee euro per keer, maar als we meer sponsors krijgen, kan dat meer worden. Op de landelijke straatspeeldag sluiten we het project feestelijk af en kunnen ze hun stempelkaart inwisselen voor een waardebon van Bart Smit." Hoewel er een aanvraag ingediend was bij de deelgemeente, werd er door allerlei omstandigheden geen subsidie toegekend. "We hebben nu via NL Doet geld gekregen zodat we de kinderen kunnen trakteren op li monade en C1000 sponsort ons met pannenkoekmeel, eieren, thee, koffie en stroopwafels voor de duur van het project." De Roteb leverde materialen als be zems en .prikkers en zorgt voor het ophalen van het afval. Wim van Tiggele, bij Roteb werkzaam als coördinator voor de deelgemeente Alexander: "Het is goed als bewoners zelf verantwoording nemen voor hun eigen gebied. Daarmee gaat de kwaliteit van de buitenruimten om hoog. Als bewoners sta je er immers het dichtst bij. Wij proberen dit soort bewonersinitiatieven te stimuleren. Door er als dienst bij betrokken te zijn, heb je ook meteen persoonlijk contact. Wij zien de dingen toch net anders dan de bewoners zelf." Hoewel er geen subsidie verstrekt werd, steunt voorzitter van de deel gemeente Robert Krul het initiatief wel. "Door de kinderen bij hun eigen buurt te betrekken wordt een goede bijdrage geleverd aan het schoon, heel en veilig houden van de bui tenruimten. Het maakt mensen meer bewust van hun omgeving. En de ei gen woonomgeving is toch de plek waar je de meeste tijd doorbrengt. Bovendien zorgt het met elkaar Zakcentje bijeen harken. schoonhouden van de wijk er ook voor dat er minder rommel gemaakt wordt." De volgende opschoonactie wordt gehouden op 10 april. Kinderen die mee willen doen kunnen zich om drie uur melden bij de kleine speeltuin. Nesselande - In Sporthal Zadkine, koperpad 20, vlakbij station Alexan der, gaan de turnsters van Tenaco zaterdag 27 maart heel erg hun best doen voor het plezier, de punten, en de medailles bij de finale van de Tenaco Cup Competitie, de clubwed strijd van gymnastiek- en turnver eniging Tenaco uit Rotterdam-Oost. De eerste wedstrijddag was op 6 februari. De cijfers die toen gehaald zijn, worden opgeteld bij de cijfers die de meisjes zaterdag gaan halen en zo wordt duidelijk wie de medail les krijgen. De eerste wedstrijd be gint om 9.15 uur, om 16.00 uur zijn alle rondes klaar en is bekend wie er met de Tenaco Cup naar huis gaat, omdat ze clubkampioen 2010 is ge worden! Nesselande - Negen deelnemers telde zondag 21 maart de Voorronde van de Rotterdamse Voorleeswedstrijd. En slechts twee mogen er door naar de kwart finale. Spanning volop dus in De Kristal. Door Marianne Fortuin Allemaal meisjes dit keer. Annama rie Sovië deed zelfs voor de tweede keer mee. Vorig jaar won zij de voor ronde en dit jaar wil ze graag weer een poging wagen om verder te ko men. Presentatrice Sabrina Laurens van de bibliotheek stelde de deelne mers-voor: Eline Bijl van De Stelberg, Alysha van der Veen van de Cornelis Haakschool, Sabrien Mohammed van de Minister Marga Klompéschool, Annamarie Sovië van De Waterlelie, Keesha Ganesh van de Jan Antonie Bijlooschool, Jelissa Johanissen van De Horizon, Samantha Klaren van de JJ. Buskesschool, Fabienne Schell van Basisschool Jacob Maris en Tessa Rij laarsdam van de St. Michaelschool. X-factor Dony Er werd voorgelezen uit boeken van Jacques Vriens, Paul van Loon, Mir jam Mous, Carry Slee, Rob Ruggen- berg en Francine Oomen. Vooral deze auteur was populair: drie leerlingen kozen een boek van haar. In de pauze was er een optreden van Dony Vernianto, één van de deelne mers aan TV-programma X-factor. De zaal lag aan zijn voeten. Terwijl de jury zich terugtrok om te overleggen, kwam CYRK binnen: een act met clowneske en muzikale on derdelen, waarin het publiek betrok ken werd: Tommy werd vrijwillig ver plicht zijn assistentje. Daartoe moest CYRK Tommy wel eerst te pakken krijgen, want hij wilde niet diezelfde roodgeruite broek aan als de clown. De jury, bestaande uit Katarina Mi- kolcevic van de bibliotheek, Ana Budimir van Stichting Buurtwerk Alexander en Marleen de Sutter van Doc-shop in Ommoord, kwam na rijp beraad met de uitslag. Mikolcevic: "Het viel niet mee. Jullie verdienen allemaal applaus. De twee dames die door mogen naar de Rotterdamse fi nale hadden een prettig stemgeluid en ze sprongen er echt uit. Het zijn Fabienne Schell en Annamarie Sovië! Annamarie kende het boek heel goed en deed er ook gebaren bij. Fabienne keek de mensen steeds aan en er kwam een lachje uit het publiek. En daar gaat het tenslotte om." Nesselande - Het Christelijk Man nenkoor Prins Alexander verzorgt dit jaar voor het eerst in haar geschiede nis ëen concert met passie- en paas- muziek. Het optreden vindt plaats op dinsdag 30 maart om 20.00 uur in de Verrijzeniskerk aan de Springer straat 340. Onder leiding van Arjan Breukhoven brengt het koor in het eerste gedeelte van het concert een programma van Passiemuziek. Na de overdenking door ds. Van Velzen uit Blaricum worden diverse Paaslie- deren ten gehore gebracht. Mede werking wordt voorts verleend door sopraan Anneke Bliek-Monsma, door Lydia van Mourik op fluit en door Arie van der Vlist op het orgel. De toegang bedraagt 4,- euro; vrienden van het koor betalen 3,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van het koor of via 010-4219454. Nesselande - Met als thema 'Onderweg naar Pasen', organiseert de Kerk in Nesselande een aantal bijeenkomsten. Deze zogenaamde Vespers of korte diensten vinden plaats van maandag 29 maart tot en met vrijdag 2 april in de Brede School, De Knoop, aan de Robert van 't Hoffstraat 10. De bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. Op zaterdag 3 april, Stille Zaterdag, is er om 9.00 uur een meditatief mo ment aan de Zevenhuizerplas met aansluitend een korte wandeling en de mogelijkheid tot het drinken van koffie of thee. Het verzamelpunt is de parkeerplaats aan de Middenweg. Voor zondag 4 april staat om 10.00 uur de Paasviering op het program ma, eveneens in de Brede School. Voor meer informatie: www.kerkinnesselande.net. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur dhr. Gert van den Bos. Seat Ibiza III HB 3 drs. S Bwj. mei 2002 CD 3 Mazda 2 HB 5 drs. S. Bwj. juni 2003 f. a>* Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 to Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 <D Ford Focus II HB 5 drs. af Bwj. sep. 2004 j? VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Jaap Eindhoven^ Noordeinde 25o Zevenhuizen Nesselande Oorkonde Voorteeskampioenschap Annamarie en Fabienne: Jippie, gewonnen! im

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 34