Maatwerk én gezelligheid op computercursus PCOB Opnieuw winst TZM 1 jeugd Kinderkookclub BRAinS Dames geen loon naar werken 'Er ontstaat groei in Zuidpias' Zevenhuizenaar start kledinglijn HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 24 MAART 2010 39 Tafeltennis Waterpolo HUPS Moerkapelle - Het eerste jeugdteam van TZM heeft 20 maart goede zaken gedaan. Arian, Jelmer en Peter van der Spek moesten het in Zwijndrecht opnemen tegen Shot '65 8. TZM 1 begon voortvarend en moest pas in de achtste set een punt afstaan. Door winst in de resterende twee sets werd de einduitslag 9-1 in het voordeel van TZM 1, dat nu nog zes punten ach terstand heeft op de koploper. An- nerieke van der Spek, Kors Visser en Martijn Voorwinden vertegenwoor digden TZM 2 in de uitwedstrijd tegen Avanti 6 uit Hazerswoude Dorp. Drie keer trok TZM 2 in de vijfde game aan het kortste eind en wist uiteindelijk slechts twee sets te winnen. Ondanks deze 8-2 nederlaag verkeert TZM 2 niet in degradatiegevaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vrouwen van NieMo-Van Vliet kon den hun zege vorige week op ZVL (6-2) geen vervolg geven. Dordrecht was zondagavond met 5-4 te sterk. Het winnende doelpunt viel uit een manmeer een minuut voor tijd. "We hadden meer verdiend" vond coach Sander Boer, "we kregen na de 5-4 van Dordrecht zelfs nog een speelster meer in het water, maar kregen de bal niet in het doel." NieMo maakte tot vier keer toe een achterstand van één doelpunt goed. Denise Boereboom (3) en Birgit van Leeuwen scoorden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is minder dan dertig jaar geleden dat de eerste computer werd uitgevonden. Toch is deze niet meer weg te denken uit de huidige maatschappij. Voor de jongeren generaties is het gebruik van een computer een vanzelfsprekendheid, voor ouderen kan het soms een hele uit dagingzijn. De Nieuwerkerkse ouderenvereniging PCOB, in samenwerking met Seniorweb, heeft daar een oplossing voor gevonden; computercursussen voor en door ouderen. De koekenbakkertjes met Marsika Zandbelt. Nieuwerkerk aan den IJssel - De keu ken van 't Blok werd onlangs officieel in gebruik genomen door de kinderen van de Kinderkookclub. Onder bege leiding van Marsika Zandbelt gingen de jonge koks aan de slag en binnen korte tijd rook het in 't Blok heerlijk naar versgebakken koekjes. In de maanden maart, april en mei gaan verschillende groepjes kinderen uit de Zuidpias aan de slag in de nieuwe keuken. De Kinderkookclub is een activiteit in het kader van het brede school project BRAinS. Vanaf volgend schooljaar kunnen kinderen zich weer aanmelden. Door Marlonneke Willemsen De cursus is gebaseerd op een al gemeen concept van Seniorweb en het computeronderwijs van de PCOB wordt namens Seniorweb ge coördineerd door Gerard Siepkes. Er zijn elf andere docenten die de be ginners- en gevorderdencursussen geven. In elke groep zitten zo'n tien deelnemers. Volgens één van deze docenten, Max van der Griek, is er ook ruimte voor een persoonlijke aanpak en maatwerk. "We volgen het concept van Seniorweb, maar er is ook ruimte voor een eigen invul ling. Als de interesse van een groep naar een bepaald onderdeel uitgaat, staan we daar gewoon wat langer bij stil. Per groep zijn er drie docenten aanwezig, waardoor we de cursisten persoonlijk kunnen helpen. Vaak zie je dat de ene cursist moeite heeft met internet, terwijl iemand anders juist, minder ervaring heeft in het aanmaken van bijvoorbeeld mappen. Doordat we meer docenten per groep Zevenhuizen/Rio de Janeiro - De van oorsprong Zevenhuizense Diederick Verbakei begint zijn eigen kledinglijn. Na tien jaar te hebben gewerkt voor Diesel in Italië, vond Verbakei het tijd voor een nieuwe uitdaging. Daarom stort hij zich nu op het ontwerpen van vrouwenkleding. Verbakei maakt zijn eerste collectie op een aparte manier: al reizend. "Ik had zoveel zin om een wereldreis te ma ken en ik wist niet goed wat te kiezen. Toen dacht ik: waarom niet allebei? Op deze manier sta ik ook optimaal open voor nieuwe ideeën", aldus de ontwerper. Verbakei maakt zijn wereldreis en kle dinglijn samen met Marieke Holthuis. Hij tekent, zij maakt foto's van al wat hen boeit. Voor meer informatie: www.diedworld.com. Zuidpias - College en raad van Zuid- plas waren donderdag 18 maart te gast bij de branche- en onderne mersverenigingen in de Zuidplas- polder. Tussen de groene planten en innovatieve bedrijvigheid werd de groei in de Zuidplaspolder onder de loep genomen. Op uitnodiging van de TVZ (Tuinders Vereniging Zuidplas polder), LTO Noord afdeling Zuidpias, VION (Vereniging Industriële Onder nemers Nieuwerkerk aan den IJssel) OVM (de ondernemersvereniging van Moordrecht) en OKZM (de onderne merskring Zevenhuizen-Moerkapel- le) werd in de kwekerij van Mostert Nieuwerkerk kennisgemaakt. Doel: 'op een positieve manier de komende jaren hard met elkaar werken aan een economische vitale duurzame Zuid plaspolder'. hebben, kunnen we daar waar nodig is helpen." Een Diederick Verbakei. Volgens Van der Griek is het be langrijkste doel van de cursus de deelnemers meer zelfvertrouwen op de computer te geven. "We willen mensen vertrouwd maken met de computer en internet. We vertellen bijvoorbeeld ook iets over de risico's en de beveiliging van de computer, zodat mensen weten waar ze op moeten letten en waar ze voorzich tig moeten zijn. Belangrijk is vooral dat we de mensen niet opjagen. We behandelen liever een beperkt aantal onderwerpen goed, dan dat we een boek helemaal moeten doorwerken. Het is ook fijn dat de vrijwilligers van de PCOB, die.de cursussen geven, in dezelfde leeftijdscategorie vallen als de cursisten. Hierdoor voelen we de problemen van de deelnemers toch iets beter aan." Opfrissen Een van de cursisten volgt de cursus 'We willen mensen vertrouwd maken met de computeren internet." voor de tweede keer. "Ik heb de cur sus een tijd geleden al eens gedaan, maar als je bepaalde dingen niet re gelmatig gebruikt, raak je het weer kwijt. Daarom heb ik me nogmaals opgegeven voor een soort opfris singscursus." Ze maakt thuis regel matig gebruik van de computer. "Ik gebruik de computer het meeste om te mailen en voor spelletjes. Ik zit er graag achter en oefen dan ook veel met de stof die we tijdens de les ge had behandeld. Ik vind de cursus dui delijk en prettig. Het is allemaal even leerzaam en je leert allemaal dingen die je veel gebruikt." De cursussen worden gecoördineerd door Ans en Joop Verhave. Zij zorgen voor een extra beetje gezelligheid door bijvoorbeeld tijdens de pauze te zorgen voor een kopje koffie met iets lekkers. Volgens Joop zijn de cur sussen een groot succes. "Voor de gevorderdencursus hebben we op dit moment dertig mensen op de wacht lijst. Gelukkig is dit aantal voor de beginnerscursus niet zo groot." Voor meer informatie en aanmelden: ans. joopverhave@telfort.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35