Gesprek van de dag www.neleman.nl ifii RAAK rUINEN Studio Phuur Voor onderhoud van uw motor en verkoop nieuw en gebruikt m 1 ^BÊBÊÊÊÊÊÊBBÊÊÊÊSBÊÊBÊBBÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ 44 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 24 MAART 2010 week 12, nr. 58 Het weer is gesprek van de dag. Ook binnen het hoogheemraadschap is het een onderwerp waar veel aandacht aan wordt besteed. Regen, storm, ijs, sneeuw en zonneschijn hebben nu eenmaal gevolgen voor het werk van het waterschap. Bij droogte kunnen (veen)kaden uitdrogen, waardoor scheuren ontstaan. Dit vraagt om extra inspectie, want het doorbreken van kaden kan enorme gevolgen hebben. Warm weer bevordert algengroei, zoals blauwalg. Dat leidt ertoe dat mensen dan niet kunnen zwemmen. Ook voor afvalwaterzuivering heeft droogte gevolgen. Dan ontstaat er vuilophoping in het riool en is de samenstelling van het afvalwater anders dan na een flinke regenbui. Veel regen kan echter ook weer zorgen voor riooloverstorten op het oppervlaktewater wat slecht is voor de waterkwaliteit en dus ook voor waterdieren zoals vissen. Bij regenval moeten gemalen extra pompen. Als er veel regen verwacht wordt, wordt er soms ook (preventief) voorgemalen. Om wateroverlast te voorkomen, moeten de sloten goed kunnen doorstromen. Te weinig water heeft ook gevolgen. Dan moet het water verdeeld en aangevoerd worden. Bij langdurige droogte kan, door verdamping, een tekort aan zoet water ontstaan, waardoor het water zouter wordt. Dat is vooral nadelig voor de ecologie en voor sommige gebruikers van het oppervlaktewater. (Nacht)vorst en sneeuw zorgen voor gladde wegen en dus is er extra inzet nodig om te strooien. De combinatie ijs en sneeuw zorgt voor zuurstoftekort in water, waardoor vissen dood kunnen gaan. Zo zijn er tal van voorbeelden te noemen waarbij het weer gevolgen heeft voor water en wegen en de mensen die hiervoor werken. En dan hebben we het nog niet eens gehad over de invloed van storm en regen op de dijken. We doen iedere dag ons uiterste best om zo goed mogelijk op het weer in te spelen. Het weer: je kunt er wel over praten, maar je hebt er niets over te zeggen. Bekendmakingen Vergunningen Gespecialiseerd in; laserontharing, elektrische ontharing, couperose behandelingen SPECIALISATIE: 0NTHARINGS- TECHNIEKEN ANB0S Studio Phuur Zuideinde 8 Zevenhuizen Tel.: 06-23792280 www.phuur.nlinfo@studiophuur.nl s-Gravenweg 32, Nieuwerkerk a.d. IJssel nnii.p 0180-312911, www.neleman.nl Demonstratie noodpomp Bestuursvergadering Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergaderingen van de verenigde vergadering op 25 maart aanvang 19.30 uur (extra) en op 31 maart aanvang 14.00 uur. Beide vergaderingen worden gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergaderingen zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergaderingen is mogelijk nadat u dit heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272. nieuwbouwwijk worden diverse werkzaamheden verricht, te weten: aanbrengen van verhard oppervlak, dempen en graven van watergangen, aanbrengen van dammen met duikers, bruggen en beschoeiingen, natuurvriendelijke oevers, automatische stuwen en waterscheidingen. Moordrecht - (K.10.081, 9 maart 2010) Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, uitvoeren van een bodemonderzoek ter plaatse van het gemaal Abraham Kroes. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.10.062, 24 maart 2010) R Ruigendijk, maken van een tuin, Dieze 43. Waddinxveen - (K.10.075,24 maart 2010) Gemeente Waddinxveen, verwijderen van een bestaande brug en het aanbrengen van een nieuwe brug, Broekhuizen 10. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.09.609,24 maart 2010) Recreatieschap Rottemeren, vervangen van een duiker, Molenviergang. De vergunningen/ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, telefoonnummer 010 45 37 335. Over de ontwerp-raamvergunning kunnen belangheb benden hun zienswijzen schriftelijk of mondeling t/m 4 mei 2010 naar voren brengen. Tegen de vergunningen/ ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunning genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Collega's gezocht - adviseur beheer en onderhoud waterkeringen en wegen - assistent bedrijfsvoerder - beleidsmedewerker waterkeringen - medewerker civiele techniek - medewerker (civiel)technische ondersteuning - technisch specialist (baggeren) - vergunningverlener Heb je interesse in de bovenstaande functies, kijk op onze website. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Een onderdeel daarvan is het verlenen van vergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en het opstellen van maatwerkvoor schriften. Ontwerp Raamververgunning - (K.09.688) Gemeente Gouda, realisatie van de nieuw bouwwijk "Westergouwe". T.b.v. de realisatie van de Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (vergoeding door de zorgverzekeraar) ^TUINAANLEG - BESTRATING - ONTWERP BEPLANTING Wulpendreef 10 2841 NN Moordrecht -Tel. 06 - 22 91 24 50 Email: info@terbraaktuinen.nl - www.terbraaktuinen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 40