J1P SPREEKUUR IN 'T BLOK UHp wtcmpcH FDIIKIliUID WJURDELBOS ïtEBT UIE OFTREDER Het voorjaar zit er aan te komen! Waar krijg jij lentekriebels van? Scholierenpanel HART VAN HOLLAND PEPTALK I 24 MAART 2010 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het spreekuur van het Jongeren Infor matie Punt vindt vanaf april elke donderdag tussen 16.00 en 18.00 uur plaats in 't Blok. Zoek je een baantje, wil je. meer we ten over SOA's en onveilig vrijen, kun je hulp gebruiken bij je sollicitatie brief, zoek je een kamer in de buurt of weet je niet welke vervolgoplei ding je moet kiezen, heb je een com puter nodig met internet om zelf je zaken te regelen? Kom met je vraag naar 't Blok waar Kim Terback alle tijd heeft om samen met jou een oplos sing te vinden. Uiteraard kan je op de aanwezige computer ook zelf aan de slag. Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - De voormalige Lama's lassen gehaktdagen in, strooien met soep of ranken sterren bij Paul de Leeuw. Het werk van de Lama's wordt mede door Kimberley, Cindy, Harin, MarentheSander, Elroy en Erwin nieuw leven ingeblazen. Theatersport speelt zowel letterlijk als figuurlijk ook in deze regio. Een groep cursisten toonde dinsdag 16 maart, onder leiding van Sander van Emb- den, zijn kunsten in de bibliotheek. Champions League Hoewel het een van de eerste dagen zonder neerslag was in lange tijd, druppelde de bibliotheek langzaam vol. De jonge artiesten dienden zelf als welkomstcomité. Het was een knusse bijeenkomst met een tribune voor zo'n dertig man. Sander warmde het publiek op. Hij begon met een trieste mededeling: dit zou de laatste keer zijn dat deze groep in Zevenhuizen zou opvoeren ('aaaaahDaar voegde hij aan toe dat het 'nog spetterender dan nor maal' zou worden ('jeeeeHet re actievermogen van het publiek werd getest door in rap tempo van per sonages de duo-partner te noemen. "Bassie" "Adriaan!" "Bert" "Ernie!". Conclusie: het publiek was happig. Toevallig werd er op de avond van de opvoering Champions League voetbal gespeeld. De opkomst van de cursisten vertoonde overeenkomsten met die in de voetbalarena's/Nog net niet hakkebillend betrad de groep het fictieve podium onder een warm ap plaus. Sander benadrukte het losse karakter: "De spelvormen zijn bij ons allen bekend, de rest is improvisatie." Grand Finale Het publiek werd via de hindernis- baan met een spacejump gelanceerd langs de fantasierijke werelden van de groep. Een van de disciplines van theatersport is jabberen. Dat is een onbestaande taal brabbelen, om ver volgens groepsgenoten hetzelfde te laten uitbeelden in verstaanbare taal. Na de pauze werden de cur- Doe 's gek... sisten bijgestaan door mensen van Impromaniacs, een groep getrainde impro-theaterspelers, waar leider Sander deel van is. Gezamenlijk werd de show tot een climax gebracht. De afsluiter was een spel waarin een ge geven scenario stom moest worden uitgebeeld aan een volgend persoon. De laatste persoon moest vertellen wat zijn of haar interpretatie was, wat zorgde voor komische taferelen gedurende de rit. Na de grand finale werd Sander op handen gedragen, een waardig af scheid en een mooi eerbetoon aan een leerzame en lachwekkende pe riode. Door Pepijn de Groot Bob van der Wende (18 jaar) uit Zevenhuizen: Claire Ugen (13 jaar) uit Moordrecht: "Lentekriebels krijg ik van het mooie weer en het genieten van de natuur. Dat zijn gelijk redenen om vaak bui ten te zijn, waar ik ook van geniet!" "Hoewel het nu geen lenteweer lijkt, kijk ik er echt naar uit om lekker in het hoge gras neer te ploffen en in het zonnetje te gaan liggen. Lekker even rustig aan, niks doen, nergens aan hoeven denken en gewoon ge nieten van alles om me heen. Verder vind ik heerlijk aan de lente dat ein delijk die saaie winter voorbij is. De lucht krijgt weer vaker een blauwe kleur en alle beestjes komen weer naar buiten in plaats van saai te liggen slapen in een of ander gat. Maar als ik écht eerlijk ben, is mijn grootste lentekriebel toch wel in een paashaaspak rond te mogen lo pen en het konijn uithangen." Mohit Mistry (16 jaar) uit Nesselande: "Eindelijk niet meer in de kou naar school. Nu de winter eindelijk is afgelopen, gaan we natuurlijk ook zonder jas naar buiten en lekker buiten sporten. Lekker warm weer, buiten in het zonnetje zitten, dat is toch wat iedereen wil." the weather is sweet. Bob Marley blijft waarschijnlijk in de cd-rekken liggen totdat het kwik de dertig graden aantikt. Maar het motto van zijn hitnummer raakt nu gelukkig weer in gebruik: de zon begint haar gezicht weer te tonen. Waardeloos, bestaande uit Tommy Kennedy (17, gitaar en zang), Micky Breier (17, zang en basgitaar) en Vincent van Drunen (18, drums), is een Boskoopse punkband die in 2005 werd opgericht. Intussen is het trio onder andere meerdere malen te zien geweest op de TV en traden ze door heel Nederland op. Het is dan ook alweer bijna vijf jaar geleden dat deze drie muzi kanten met drie nummers op het repertoire de bandwedstrijd van Jongerencentrum de Zon verloor. 'Goede reden voor een feestje' vindt Waardeloos en dus een optreden op zaterdag 10 april in De Zon. Joe Madman Et the Sidewalkers uit Alphen aan den Rijn en Poultry uit Gouda verzorgen de rest van de muzikale invulling van de avond. De zaal opent om 22.00 en de entree bedraagt 3,- euro. Voor meer infor matie: www.dezonbodegraven.nl of op www.waardeloos.tk O O Door Pepijn de Groot En dat vertaalt zich in allerlei vor men. In het Web der Woorden blijken 'lente' en 'lang' bloedverwanten. Best begrijpelijk, aangezien de pe riode die we dag noemen komende periode steeds langer wordt. Een natuurlijk verschijnsel waar meni geen niet om zal rouwen. Oogver blindend is de lente eveneens. Half december was wakker worden doordeweeks extra makkelijk: buit en een pak spierwitte sneeuw had een wekkend effect op je ontwak ende ogen. Het contrast met de zon is dus niet zo schril, want voor het wektafereel werken zowel sneeuw als zon prima. Hoewel de dagen langer worden, wordt de kledij meestal korter. Wijlen Martin Bril kaartte dit in zijn columns aan als rokjesdag. Zeggen dat rokjesdag al heeft plaats gevon den is wat voorbarig, en zonde bovendien. De definitie van rokjes dag is volgens Bril 'die ene dag in het voorjaar dat alle vrouwen als bij toverslag een rok dragen, met daaronder blote benen.' Dat heb ik nog niet gezien, dus er is nog iets om naar uit te kijken. Misschien is de drang er dit jaar eerder dan voorheen. Gezien de aanhoudende kou en nu de broedende lente, zal de overstap van glühwein naar rosé wel snel plaatsvinden. Terrasjesdag valt naar mijn idee samen met rokjesdag. De lente biedt de eerste stappen - als een pas ge boren veulen - in het buitenleven. En voor mij, als wannabe-schrijver, heeft het buitenleven charmes. Ik zie mezelf al op het terras zitten, met een kladblok en een glazige, zweverige blik in mijn ogen. Terwijl ik onder het genot van een bakkie pleur (voor mij geen latte, frappe en dat soort tierelantijntjes) bes chrijf wat er om me heen gebeurt. Reken maar dat ik een dromer ben. Op Utrecht Centraal Station zou ik het ook wel willen doen, maar schaamte houdt me tegen. Met een uitklaptafeltje in de weg gaan zit ten zal me niet in dank worden af genomen. Plus de Albert Heijn 2 Go heeft dure Ice Tea en niet eens met ijsklontjes en de zon is foetsie. Dus weer richting terras. Er wordt geroezemoesd om me heen. Iemand parkeert zijn bakfi ets. Achter de kraag van zijn blouse probeert Wouter anoniem te bli jven, en hij bestelt een witbier. In een hoekje van het terras ploft hij neer, zonovergoten en met uitzicht op het drukke plein. Toch mooi, zodra de kinderen op school zitten behoeft het huishouden even geen onderhoud. Dan kan de familyman gewoon neerzakken in een kuips toeltje en genieten van rokjesdag. Knap waardeloos. De Boskoopse punkband l/l/oorde/oos treedt zaterdag 10 april voor de 111ste maal in zijn bestaan op. Dat gebeurt in Bodegraven, samen met de bands Joe Madman and the Sidewalkers en Poultry in jongerencentrum De Zon waar het trio vijfjaar geleden ook voor het eerst optrad.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 42