Eerste CD Crimson Sky vraagt om nieuwe naam: Dahl! Oude (eini irificeiowce generatie Mij XJirlbani (öpceiriMir *a> VRIJDAGMIDDAG RLOKMIDDAG! Verhalenvertellers naar Tour de France GOUDSE WAARDEN DINGT MEE NAAR EUROPESE PRIJS HART VAN HOLLAND PEPTALK 24 MAART 2010 Kroegavonden 't Blok Eerste Magic- The Gathering Kroeg Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok vindt op tweede paasdag, maandag 5 april, vanaf 13.00 uur het akoestisch festival ICG plaats met optredens van Miss An thropy ait Engeland, Cradle FC, Wave Zero en JD Meatyard. De bands verzorgen ieder een akoestisch set in café Taverna van 't Blok. De bands zijn onderdeel van het Engelse platenlabel Inner City Grit. Miss Anthropy is een solo artieste die experimentele en donkere ambient triphop muziek maakt met daar over heen gegoten een saus van live loops. Cradle FC heeft een eigen sound en stijl van optreden die rauw, intens, puur en geladen is. Wave Zero speelt vooral new wave met invloeden van indie, grunge en psychedelic rock. JD Boskoop - Meer dan vijfjaar hebben de leden van de Boskoopse band Crimson Sky onder deze naam opgetreden, maar de laatste tijd voelen ze zich hierbij niet meer thuis. De band is in de afgelopen jaren gegroeid en nu ze op het punt staan hun eerste cd uit te brengen, is het tijd voor een nieuwe naam; Dahl! Vol genszangers Tess van derZwet was het zoeken naar een nieuwe naam nog een hele opgave. "Na maanden brainstormen hadden we nog geen nieuwe naam, want iedereen wilde wat anders. Toen kreeg ik opeens dit idee en de jongens waren ook gelijk superenthousiast, dus is het Dahl! geworden. 47 Wave-Zero. Meatyard is onder meer bekend van Calvin Party uit het Engelse Man chester. De toegang is vrij. Zuidpias - Wie kans wil maken op zaterdag 3 juli in Rotterdam als VIP bij de start van de Tour de France aanwezig te zijn, kan meedoen aan de Verhalenwedstrijd, die is uitge schreven voor jongeren uit het basis- en voortgezet onderwijs. Het verhaal moet één of meer van de volgende thema's bevatten: 'wie wint de Tour de France 2010', 'de Olympische Spe len 2028', 'sport' of 'new energy'. Het verhaal moet zich afspelen in Zuid- Holland en/of Zuid-Holland komt erin voor. Schrijf het verhaal alsof je het zelf hebt meegemaakt. Het ver haal van minimaal 300 en maximaal 1000 woorden, moet vóór zaterdag 1 mei ingestuurd worden. Er zijn tien VIP-plaatsen te winnen: drie in de categorie basisonderwijs groep 7 en 8; drie in de categorie voortgezet onderwijs klas 1 en 2, drie in de categorie voortgezet on derwijs klas 3 en 4 en één prijs voor een bijzondere vermelding. De prijswinnaars worden rond dins dag 15 juni bekend gemaakt op de website. De winnaars krijgen het goede nieuws per mail te horen. Voor meer informatie: www.zuid-holland.nl/werkstuk of www.sportzh.nl. Door Marlonneke Willemsen De band is in 2004 op het Coenecoop College in Waddinxveen opgericht door drummer Leon Sibum, gitarist Mike Verkleij, bassist Jan Dekker en gitarist Frank Dekker. Na een paar maanden zijn ze via via in contact gekomen met Tess en sinds die tijd is zij de zangeres van de band. Volgens Tess hebben ze een eigen stijl. "Het is moeilijk om onze muziek te beschrij ven. Het is poprock maar dan steviger. Ik zeg wel eens als grapje dat we de Foo Fighters zijn, maar dan met een vrouwelijke zangeres. Deze band is wel een van onze voorbeelden, samen met Paramore, Pearl Jam en Radio- head." De muziek schrijven de leden zelf. "Onze drummer en gitarist gaan eerst bij elkaar zitten en zodra ze iets Nieuwerkerk aan den IJssel - Het sportbuurtwerk van Stichting Jeugd werk Zuidpias organiseert voor za terdag 29 mei de 7e editie van Urban Open Air. De voorbereidingen zijn al in volle gang en, net als in voor gaande jaren, worden ook deze keer de jongeren betrokken bij de organi se. Dit jaar heeft zich een nieuwe groep vrijwilligers aangediend in de leeftijd van 12 tot en met 14 jaar. Zij werken samen met de vrijwilligers die bedacht hebben, komen ze daarmee naar mij toe. Ik schrijf dan de tekst en de melodie en daarna maken we er met de hele band een nummer van." De muziek van de band is Engelstalig, maar dat is voor Tess niet echt een probleem. "In het Nederlands schrij ven is natuurlijk makkelijker, maar als je eenmaal in het nummer zit en het thema voelt, lukt het ook wel om dit in het Engels over te brengen. Onze teksten gaan eigenlijk over van alles. Dat hangt vooral af van de drive van het nummer." Op 27 mei komt de eerste cd van Dahl! uit; 'What a view'. Hierop staan twaalf nummers en de cd is te koop via de internetsite van de band www. dahlmusic.nl en tijdens concerten. De band heeft er volgens Tess bewust voor geko- zendecdineigen be heer uit te geven. "We hebben zo min mogelijk externe partijen bij het pro ces betrokken. Er is op dit moment zo veel goede muziek en concurrentie dat het ons het beste leek om alles in eigen beheer te houden. We willen onze cd als eerste bij de lokale radio gaan promoten, omdat je het beste kunt beginnen in je eigen omgeving, waar de mensen je al kennen. We zullen ook een singel uitbrengen en daarvoor willen we ook wel verder kijken dan de lokale radio. Hiervoor gaan we een clip opnemen, dus dat is allemaal heel spannend. Vanaf 4 ja nuari zijn we twee maanden lang de studio ingedoken. We hebben nu alles opgenomen en nu zijn we bezig de cd verder af te maken. We zijn erg blij met het resultaat en zijn benieuwd hoe anderen onze cd vinden, want stiekem hopen we natuurlijk wel dat het een groot succes wordt." Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van van 't Blok is iedere vrij dagmiddag geopend van 15.00 tot 18.00 uur. Kom hier genieten van het begin van het weekend! Je kunt er ook internetten, neem je eigen lap top mee en vraag de code aan Anton. Heb je ideeën voor leuke activiteiten (X-box toernooi op groot scherm, ta feltennis rond de tafel, Warhammer gameboard maken of een Pokertoer- nooi, laat het ons weten en wellicht kun je het al snel regelen. Voor meer informatie: anton@jeugdwerkzuidplas.nl. De nieuwe generatie vrijwilligers van Urban Open Air: Robin, Martijn, Indy, Olaf, Sparky en Mare. zich zeven jaar geleden op hun beurt aangemeld hadden om te helpen bij de organisatie. Ook dit jaar staan er weer vele battles, workshops, shows en muziek op het programma. Verder is de organisatie bezig met het uit werken van een aantal nieuwe on derdelen, maar daarover later meer. Urban Open Air vindt plaats in het Essepark en duurt van 11.00 tot 17.00 uur. 's Avonds vindt er in 't Blok een knallende afterparty plaats. Italiaanse en Nederlandse leerlingen voor het Capodimonte in Napels. Napels/Gouda - Een aantal eind examenkandidaten van Havo 5 van scholengemeenschap De Goudse Waarden bracht vorige week een bezoek aan het Italiaanse Napels. Zij werden ondergebracht bij diverse Italiaanse families, om op die manier kennis te maken met het leven van leeftijdgenoten in Italië. Tijdens deze week werd gezamenlijk gewerkt aan het project 'De rechten van het kind'. Het resultaat hiervan is gezonden aan de Europese Commissie, waar door zij mee kunnen dingen naar een Europese prijs. Voor meer informatie: www.eurojeune.eu. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Kroeg Taverna van 't Blok is van avond, 24, én vrijdag 26 maart vanaf 20.30 uur geopend. Een café, waar je halverwege de week heerlijk kunt bijkletsen of op vrijdag kan be ginnen aan het weekend. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok vindt op 3 april de allereerste Magic-the Gathering kroeg plaats. Muziek aan, iedereen wat te drinken en om 13.00 uur worden de decks op tafel gelegd! Magie-The Gathering is een 'collectible card game', be dacht door wiskundeleraar Richard Garfield. Ongeveer 6 miljoen spelers spelen dit spel. Magie kan gespeeld worden door twee of door meerdere spelers. Elk spel vertegenwoordigt een gevecht tussen krachtige tove naars, de 'planeswalkersj die ma gische spreuken, voorwerpen, en fantastische wezens die op de kaar ten staan, gebruiken om de tegen stander te verslaan. Een tournement spelen of het spel leren kennen kan tussen 13.00 en 18.00 uur in 't Blok aan het het IJsermanpad 1.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43