"Geen leerplicht maar leerrecht" Veel veranderingen op stapel in Zevenhuizen Zuidpias niet opgezoomerd Onderzoek naar homoseksualiteit onder jongeren in gemeente Zuidpias Vrouwen van Nu reizen af naar Limburg Vierde plaats voor Robby HART VAN HOLLAND ZUIDPLA5 24 MAART 2010 51 Zuidpias - "Het is eigenlijk geen plicht, maar veel meer een recht dat jullie hier vandaag zitten.Wethouder Jan Verbeek wilde donderdag 18 maart tijdens de Dag van de Leerplicht vooral benadrukken dat de kinderen in Nederland blij moeten zijn dat ze naar school kunnen. "Een aantal jaar geleden ben ik op be zoek geweest bijscholen in Kenia. Pas in 2003 is in dit land de leerplicht inge voerd en voor die tijd gingen de meeste kinderen dan ook niet naar school. Door Marlonneke Willemsen Het doel van de Dag van de Leer plicht is ervoor te zorgen dat leerlin gen, ouders en leerkrachten stilstaan bij het feit dat kinderen in Nederland het recht hebben zich te ontwikkelen en een diploma te halen. In Zuidpias werd deze dag afgetrapt met een be zoek van Verbeek aan klas 1E van het Thorbecke VO in Nieuwerkerk. Ver beek: "In Nederland ben je verplicht om te stoppen bij een rood stoplicht. Als je dit niet doet, kun je een boete krijgen. Dit geldt ook voor de leer plicht. Als leerlingen te vaak te laat zijn of spijbelen, moet de school dit melden bij de leerplichtambtenaar. Deze zal een gesprek met de ouders en de leerlingen hebben, maar als de leerling daarna nog steeds te laat komt of spijbelt, wordt er proces ver baal opgemaakt en kan er een straf worden uitgedeeld. In het ergste ge val is dit een taakstaf of een boete van maximaal 2250 euro. Gelukkig komt dit in Zuidpias niet voor." Volgens Verbeek is hierbij ook een belangrijke taak voor de school weg gelegd. "De school moet er bovenop zitten. Men heeft een belangrijke taak bij het signaleren van een mogelijk probleem. Het kan zijn dat een leer ling niet naar school wil, omdat het niet goed met hem of haar gaat of dat er problemen thuis zijn. Dat moet dan samen worden opgelost, want spijbelen us geen oplossing." De leer lingen vertelden dat op het Thorbec ke goed wordt opgelet. Bij de eerste keer te laat komen moet een leerling de volgende morgen al om acht uur op school zijn en bij de derde keer krijgt de leerling een vierkant rooster; een week lang beginnen om acht uur en tot vier uur op school blijven. Een andere schooljn Zuidpias die het regeld heeft, is basisschool De Acht- goed, dat de school van Verbeek een melden van schoolverzuim goed ge- baan in Moordrecht. Dit doen ze zo taart kreeg voor hun inspanningen. Zevenhuizen - De komende tijd zal het centrum van Zevenhuizen een aantal veranderingen ondergaan. Tijdens de dorpsavond werd de stand van zaken van een aantal belangrijke projecten gepresenteerd. De komende twee jaar zal er gebouwd worden rondom 't Land Kanaan, het pand van de Rabobank, het nieuwe zorgcentrum de Zevenster en er wordt hard nagedacht over de toe komstvan het oude gemeentekantoor. Door Marlonneke Willemsen Kanaan 't Land Kanaan is een monumentale boerderij uit het eind van de acht tiende eeuw. Een eeuw later is de boerderij tijdens een grote brand gro tendeels verwoest, maar later in oude glorie hersteld. Er is de gemeente veel aan gelegen om dit bijzondere ge bouw te behouden. Op dit moment is de boerderij verpacht; deze overeen komst wordt per 1 september 2010 beëindigd. Na deze datum zullen de schuren'en de opstallen worden ver wijderd en zal het monumentale hek naar de voorkant van de boerderij worden verplaatst. Aan de achterzij de wil de gemeente de vrijgekomen grond gereed maken voor woning bouw. Het zal hierbij gaan om vier tot zes woningen met een landelijke uitstraling. In het najaar wil men de besluitvormingsprocedure hiervoor starten en begin 2011 zou er begon nen moeten worden met de bouw. Het is de vraag of dit allemaal zo soe pel zal verlopen en of de omwonen- den met het plan kunnen instemmen, aangezien bij de bekendmaking van de plannen, door veel inwoners van Zevenhuizen hun ongenoegen werd geuit. "Dit is doodzonde" en "Welja, bouw alles maar vol." Centrumontwikkeling De afgelopen jaren is er hard gewerkt aan de herontwikkeling van het centrum. Door bezwaarprocedures ligt de ontwikkeling van het gebied rondom C1000 en Voorbrood stil, maar de gemeente hoop hier de ko mende maanden meer duidelijkheid over de krijgen. Voorlopig gaat men door met de ontwikkeling van de rest van het centrum. De Rabobank heeft besloten om de activiteiten in Zevenhuizen terug te schroeven en gaat naast de huidige locatie een nieuw kantoor bouwen. Er wordt nu hard nagedacht over een oplossing voor het huidige kantoor. Ook wordt er door de gemeente onderzoek ge daan naar de invulling van het oude gemeentehuis. Dit staat sinds 1 ja nuari leeg en staat nu in de verhuur. Voor een definitieve oplossing denkt men aan detailhandel, horeca of een woonfunctie. Zevenster De Zevenster, centrum voor senioren, zal de komende jaren op een nieuwe locatie gevestigd worden. Men is van mening dat het gebouw uit 1971 niet meer voldoet aan de eisen en wensen van de moderne zorgverlening. Vorig jaar heeft de gemeenteraad besloten dat er een nieuw pand gebouwd zal worden aan de Noorderlijke Dwars weg en de Leliestraat. Het komende jaar zullen de plannen verder uitge werkt worden en de realisatie van het project zal volgens planning tussen oktober 2011 en begin 2014 plaats vinden. Zuidpias - Nina van Winden loopt momenteel stage bij Stichting Jeugd werk Zuidpias vanuit de opleiding Communicatie Eventmanagement. In overleg met het Jeugdwerk voert zij een behoefteonderzoek uit onder ho moseksuele, lesbische en biseksuele jongeren binnen de gemeente Zuid- plas. Aanleiding van het onderzoek is het feit dat er vanuit het jeugd- en jongerenwerk weinig bekend is over deze doelgroep en haar eventuele behoeften naar een activiteit. Voor dit onderzoek is Stichting Jeugdwerk Zuidpias op zoek naar ho moseksuele, lesbische en biseksuelen jongeren, woonachtig in gemeente Zuidpias, die aan dit onderzoek willen meewerken door middel van het in vullen van een enquête. De enquête Zuidpias - De gemeente riep de in woners van alle kernen van Zuidpias afgelopen weken op met elkaar de eigen straat en wijk schoon te maken tijdens de jaarlijkse Opzoomerdag op zaterdag 20 maart. In de kern Nieuwerkerk is het opzoo- meren inmiddels een traditie. De ex tra inzet die de gemeente hier heeft ingezet is er wellicht debet aan dat Nieuwerkerkse Zuidplassenaren dit jaar geen reden zagen zelf de straat op te gaan. In de kernen Moordrecht, Zevenhuizen en Moerkapelle is het duidelijk nog niet ingeburgerd. Er waren te weinig aanmeldingen om het Opzoomeren door te laten gaan. Zevenhuizen - Voor leden en intro- ducées van N.B.v.P. Vrouwen van Nu staat voor woensdag 21 april een dagtocht naar Limburg op het pro gramma. Deze dag zal een bezoek gebracht worden aan de steden Vaals en Valkenburg. Vetrek om 8.00 uur vanaf het gemeentehuis; men ver wacht rond 21.00 uur in Zevenhui zen terug te zijn. De kosten bedragen 58,50 euro; dit is inclusief koffietafel, lunch en diner. Aanmelden kan tot maandag 5 april op 0180-631123. bevat onder andere vragen over hoe jij homoseksualiteit binnen gemeen te Zuidpias ervaart en hoe er volgens jou kan worden bijgedragen aan de zichtbaarheid van homoseksualiteit. De enquête is te vinden op www. jeugdwerkzuidplas.nl en op www. jinky.nl. Voor meer informatie: nina@jeugdwerkzuidplas.nl. Zevenhuizen - Hond Robby van Tanja '16 deelnemers de jongste. Wanneer Overduin heeft tijdens het Crufts weekend een vierde plaats in de wacht gesleept. In een zware, open klasse voor honden in de leeftijd van twee tot acht jaar, was Robby van de hij al drie jaar oud geweest was, zou hij met deze vierde plek levenslang gekwalificeerd zijn geweest; nu moet hij deze kans volgend jaar zien te grijpen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 47