Zuidpias Groendepots weer open in Nieuwerkerk aan den IJssel Inspraakavond uitbreiding Blauwe Zone Nieuwerkerk aan den IJssel IKS IS; Mm v gemeente Nationale Boomfeestdag in de gemeente Zuidpias WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 24 MAART 2010 Uitnodiging inloopbijeenkomst Nieuwe regels voor het kappen van bomen Door de raad van Zuidpias is de nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening vastge steld. Ook het kapbeleid is daarin opgenomen. Hieronder vindt u enkele vragen en antwoor den over het nieuwe kapbeleid. Wat betekent het nieuwe kapbeleid voor de inwoners? De gemeente heeft individuele bomen aan gewezen die door hun bijzondere waarde een plaats hebben gekregen op de bomen- lijst. Bent u eigenaar van zo'n boom en wilt u deze kappen, dan moet u een kapvergunning aanvragen. Bomen die niet op de lijst staan, mogen vergunningvrij gekapt worden. U hoeft dat ook niet te melden. Hoe weet ik of mijn boom op de bomentijst staat? Alle bomen van de Bomenlijst worden geï nventariseerd. Verwacht wordt dat deze inventarisatie na de zomer beschikbaar is op de website van de gemeente. Tot die tijd kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Werken tel. (0180) 639 891 om na te vragen of de boom die u wilt kappen daarop vermeld staat. Wanneer moet ik mijn boom wel of niet kappen? Denkt u dat Uw boom ziek is of heeft u een andere reden waarom u twijfelt of uw boom wel of niet gekapt moet worden? Dan kunt u contact opnemen met de Bomenstichting (www.bomenstichting.nl). De Bomenstichting is het voorlichtingsloket voor bomen. Deze deskundigen kunnen u hierover adviseren. Hoe gaat de gemeente om met haar bomen- bestand en het kappen? Bomen hebben een belangrijke waarde voor de uitstraling en de leefbaarheid van de gemeente en daarom wordt het Bomenbeleidsplan opgesteld. In een bomenbeleidsplan geeft de gemeente aan hoe zij om wil gaan met de bomen. De gemeente is verantwoordelijk voor het in stand houden van de bomen. Dit plan wordt in de loop van 2010 vastgesteld. Omwoners, die direct betrokken zijn, worden over het kappen van bomen op de hoogte gebracht door een huis-aan-huis-brief waarin aangegeven wordt welke bomen, wanneer en waarom gekapt moeten worden. Ook wordt een melding geplaatst op de gemeentepagina en kunt u het voorgenomen kappen terugvin den op de website: www.zuidplas.nl Tegen het kappen van bomen, door de gemeente, die niet op de Bomenlijst staan kunt u geen bezwaar maken op grond van de A.P.V. Meer informatie? Mocht u vragen hebben over het kappen van bomen dan kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Werken (0180) 639 891. Van 29 maart tot 25 mei kunt u al uw tuin afval, zoals snoeiafval en bladeren, in de groendepots kwijt. Materialen zoals hout, ijzer en kunststof uit de tuinen behoren hier niet toe! U dient het groen los gestort of in de groene (composteerbare) tuinzak aan te leveren. De groene tuinzakken zijn verkrijg baar bij de Nieuwerkerkse supermarkten. Aanleveren van groenafval in gewone plas tic zakken is niet toegestaan. Het gebruik van de groendepots is uitslui tend bestemd voor particulieren. Misbruik door bedrijven wordt beboet. De locaties Groendepot 1: Groendepot 2: Groendepot 3: Groendepot A: Groendepot 5: Groendepot 6: Parallelweg-Zuid t.h.v. 141 Hoek IJssellaan Zuidplaslaan Kleinpolderlaan t.h.v 33 Parallelweg-Zuid nabij Gele Brug Zouterijweg Hoek Burgemeester van Heugtenlaan Bermweg Groendepot 7: Loire Bermweg Groendepot 8: Schoolstraat Vijverzicht (bij Montessorischool) Groendepot 9: lersestraat (parkeerplaats zwembad) Groendepot 10: Vrijheidslaan (ter hoogte van nummer 55) Het depot in het Wulpendaal is door de her inrichting aldaar komen te vervallen. Afvalbrengstation Uiteraard kunt u uw snoeiafval ook bij het afvalbrengstation aan de Eerste Tochtweg 9B kwijt. Dit brengstation is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Ideeën? Heeft u een idee voor een andere locatie die als groendepot kan dienen? Laat het weten aan de afdeling Openbare Werken, tel. (0180) 639891. In overleg met de buurt kan dan gekeken worden of de locatie inderdaad geschikt is. Op woensdag 31 maart 2010 vindt een inloopbijeenkomst plaats in het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, waar u de plannen over een mogelijke uitbreiding van de blauwe zone met de parkeerplaatsen die aan de Doortocht gesitueerd zijn, kunt inzien. Tijdens deze bijeenkomst kunt u zowel mondeling als schriftelijk uw zienswijze kenbaar maken. De enige mogelijkheid om mondelinge zienswijzen ken baar te maken is tijdens deze inloopbijeenkomst. In het kader van de inspraak liggen de stukken al vanaf 25 februari 2010 gedurende zes weken ter inzage in het raad huis in Nieuwerkerk aan den IJssel, Raadhuisplein 1. De stukken zijn ook in te zien op www.zuidplas.nl. Gedurende deze termijn kunnen belang hebbenden mondeling of schriftelijk hun zienswijzen kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethouders. Schriftelijke reacties kunnen gestuurd worden naar Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Op woensdag 17 maart is in de stralende lentezon de eerste jaarlijkse boomfeestdag van de gemeente Zuidpias gevierd. Op woensdag 31 maart van 17.00 tot 20.00 uur kunt u het raadhuis binnen lopen om de plannen in te zien en vragen te stellen aan de aanwezige medewerkers. U bent van harte uitgenodigd!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5